Февруарски бебета 2025 - ТЕМА 1

  • 20 193
  • 768
# 585
Нашата също понякога проплаква като ака, доста се и напъва. Ходи по няколко пъти на ден като консистенцията се мени, но ние сме на смесено. Лиги и балончета също има, най-вече след едните капки, които се мъчи да изплюе докрай. Напоследък нещо покашля, а вашите? И пооплешивя😓 на мен ми е много приятно да спинка върху мен поне между 1 хранене, по коремче, но напоследък не иска..вчера заспа де и само примлясваше и се изкашля та се чудя дали не е рефлукс. На няколко пъти връща по 1 лъжица мляко и не директно след ядене... и почна да яде през 2 часа , но по-малко количество.
А промивате ли устичката? При нас и това е зор, езичето й белее, хич не искам да имаме млечница:(
Виж целия пост
# 586
Нашата също понякога проплаква като ака, доста се и напъва. Ходи по няколко пъти на ден като консистенцията се мени, но ние сме на смесено. Лиги и балончета също има, най-вече след едните капки, които се мъчи да изплюе докрай. Напоследък нещо покашля, а вашите? И пооплешивя😓 на мен ми е много приятно да спинка върху мен поне между 1 хранене, по коремче, но напоследък не иска..вчера заспа де и само примлясваше и се изкашля та се чудя дали не е рефлукс. На няколко пъти връща по 1 лъжица мляко и не директно след ядене... и почна да яде през 2 часа , но по-малко количество.
А промивате ли устичката? При нас и това е зор, езичето й белее, хич не искам да имаме млечница:(

Да кашля,киха.В болницата като бяхме питах педиатърката тогава и тя каза ,че било нормално,защото си тренира дробовете така.
Аз и давам по малко водичка,защото езика и понякога става бял,пък и водата не вреди.Понякога я пие лакомо,друг път и се мръщи,все едно отрова и давам 😃
И оплешивя,такава хубава косичка имаше Sad
Отскоро си държи главата изправена и като я сложа по корем върху мен се оглежда наляво ,надясно и се кокори и ми е много сладка.Дори започна да се усмихва волево като и правя физиономии.
Виж целия пост
# 587
Да и нашата баш така, държи си главата и не иска да заспи на мен, е понякога и почва да рита показвайки, че не иска...и някакви бегли усмивки ми дава в будно състояние, най-вече като й говоря с висок и лигав тембър Simple Smile
Виж целия пост
# 588
След падането на пъпа, продължихме с 90% спирт, казаха ми, че така по-бързо ще се оправи - така и стана, за 1 седмица беше зараснал пъпа. След всяко мокрене на пъпчето минавах със спирт (понякога.докато миех дупе, се е намокрял и пъпа).
Нашия е на смесено хранене, с антирефлуксно мляко и там изпражненията станаха с консистенция на пюре и изхожданията намаляха като брой.
точно така стана и при нас и за пъпа и с млякото.
Виж целия пост
# 589
Свекърва ми разказва как племеника се е родил със зъбче, така че всичко очаквам.
Нашия цвят варира в нормалните, които публикувах. Имаше период в началото може би първи месец, имаше изхождания няколко пъти, като нали на голям човек, оформено-цвят и консистенция на фастъчено масло. При нас изхожданията са по веднъж на ден. Да и от една седмица много се плюнчи, има лигички, прави си балончета. Даже  си мислех дали не е зъбче, защото забелязвам, че и много си мляска бибата и си чеше венците с нея.
Бих искала да попитам мамите, които давате АМ, изхожданията промениха ли си цвета на зелен? И бебенцата боли ли ги при изхождане? При нас откакто се промениха цвета и консистенцията ( вече е като нормално ако, а не кашкаво), изхожданията са придружени с плач.

Цвета при нас е жълто -кафяв ,не се е променял.Промени се само честотата на изхождания та ,вече е през ден,но педиатърката каза,че е нормално.
А акото още ли е кашаво? При нас стана като човешко, така да го определя😄

Не е ли рано за зъбче още? Иначе и нашата се плюнчи,особено като яде.
Виж целия пост
# 590
Момичета какви песни пеете на бебетата?
Виж целия пост
# 591
Понякога за фон върви БГ радио. Иначе пея от един ютуб канал- хей ръчички, Боряно, Борянке, Седнало е джоре дос,  зеленчуци който не яде….. и др.
Виж целия пост
# 592
Нищо не пея, защото ще проходи много бързо за да избяга от моите певчески умения 😂🤣😂🤣 но му пускам песнички от ютюб.
Виж целия пост
# 593
Детска песничка знам наизуст само Зайченцето бяло и я използвам за приспивна. В останалото време дъщеря ми слуша да ѝ пея песните от моето детство - Каризма, Руши и Антибиотика. Grinning
Виж целия пост
# 594
Аз и пускам една мелодийка от еднорога,дето много бързо заспива на нея.Иначе не ме бива много в пеенето 😁
Виж целия пост
# 595
Детски песнички-Зайченцето бяло и Бански на лалета, но като цяло не е фен. Когато плаче истерично я научих да се успокоява на Rose-APT и на Teddy Swims- The Door, те са с по-голям ефвкт.
Виж целия пост
# 596
Аз нищо не пея, ама и по-добре така. Скоро трябва да почва с малко рок при активния интервал. Днес забравих.

Бях пуснала бял шум една вечер от ютюб мюзик, то вървяло... вървяло... Събуждам се, тихо звучи Рамщайн от кошарата, нашият спи. Grinning
Виж целия пост
# 597
Слагате ли си бебенцата на активна гимнастика? Моя няма никакъв интерес😅
Как разнообразявате/играете, когато са будни?
Виж целия пост
# 598
Слагате ли си бебенцата на активна гимнастика? Моя няма никакъв интерес😅
Как разнообразявате/играете, когато са будни?

Слагах я тези дни.Доста рита с крачета и са и интересни играчките,опитва се да ги лапа 😁
Виж целия пост
# 599
Слагате ли си бебенцата на активна гимнастика? Моя няма никакъв интерес😅
Как разнообразявате/играете, когато са будни?

Да, днес за първи път пробвахме, ама той е на 20 дена още. По коремче с възглавница също. По корем върху мен доста, от седмица насам. Слагам го пред аквариума в шезлонга, много е вървежно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия