Серум/Крем за свиване на порите

  • 1 438
  • 14
Здравейте, дами!
Моля, помагайте, тъй като съм доста ,,боса’’ на тема козметика..
Та.. търся да ми препоръчате крем, серум или измивен гел специално за свиване на порите по лицето. Аз съм с бяла и доста чувствителна кожа и в зоната около носа са ми доста разширени порите като имам и комедони в областта на бузите. Може да е комбинирана козметиката.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Няма такова чудо. Уж препоръчват ниацинамид, което е модерно в момента. При мен само запушва порите и нищо.

Имаш ли си такава кожа, просто си я имаш. Можеш да ходиш на почистване, хидрафейшъл и подобни, да ползваш хубава козметика. Обаче да очакваш един серум да ти свие порите, от опит ти казвам, няма такъв.

За основа за грим ползвам биодерма крем pore refiner. Помага също и с омазняването. Но до толкова, че гримът да издържи през деня.
Виж целия пост
# 2
И на мен ще ми е от полза такава препоръка. Аз ползвам на  biotrade Акне аут активен лосион за пъпки и черни точки и само от него съм доволна ,нищо друго не ми помага за пъпките. Ползвам лятото матиращия тоник  пак на biotrade и също съм с много добри впечатления,справя се с омазняването в летния сезо и като че ли поприкрива несъвършенства.  Ползвала съм и  ексфолиращия им тоник  за свиване на порите,но не съм с добри впечатления, за жалост при мен страшно много щипеше на лицето.
Виж целия пост
# 3
Няма как да се свият. Порите нямат функцията да се "свиват", защото не са мускул.  Няма кремче или гелче, което да ги "свие".
Трябва си редовно почистване при козметик, хидратация и слънцезащита.
И разбира се генерално подобряване на начина на живот - спортуване и здравословна храна, без пушене и без алкохол.
Виж целия пост
# 4
На мен ми направи впечатление, че откакто пак започнах да пия кафе, и то предимно от улични машини (пия капучино), през 1 или 2 дни правя и нес кафе, започнаха да ми избиват много пъпки. Най-вече по гърба, тила и главата.
Така че може причина да бъде кафето за появата на пъпки.
Виж целия пост
# 5
На мен продуктите с ретинол, съчетани с хидратация ми решават този проблем. Не става от днес за утре, но да кажем, че за 2-3 седмици ефектът става наистина видим. Като се поизчистят порите и кожата се хидратира, производството на излишен себум намалява и тогава чак порите придобиван по-приемлив вид. Естествено няма как да се докара вид като от рекламите. Обективно само жени от най-северната част на Европа имат такава съвършена по нашите стандарти кожа и то само защото там е студено, лицата им не се потят на открито, въздухът е много по-чист и т.н. фактори на средата, които ние тук няма как да премахнем.
Виж целия пост
# 6
Ежедневна маска с хума, мед и масла и после редуване на серуми с ниацинамид и ретинол, хиалурон, колаген и Q10 /повечето май са ми от Дъглас/ видимо прави и порите и бръчките по-малки.
Дарсонвала също.
Виж целия пост
# 7
Ежедневна маска с хума, мед и масла и после редуване на серуми с ниацинамид и ретинол, хиалурон, колаген и Q10 /повечето май са ми от Дъглас/ видимо прави и порите и бръчките по-малки.
Дарсонвала също.

Може ли повече информация за серумите, включващи компонентите, които изреди тук или на лс?
Виж целия пост
# 8
Ежедневна маска с хума, мед и масла и после редуване на серуми с ниацинамид и ретинол, хиалурон, колаген и Q10 /повечето май са ми от Дъглас/ видимо прави и порите и бръчките по-малки.
Дарсонвала също.

Може ли повече информация за серумите, включващи компонентите, които изреди тук или на лс?
И също така да препоръчате добри марки на поносима цена. Да не бъда на цени 30-40 лв. и обикновеният човек да не може да си ги позволи.
Виж целия пост
# 9
Разгледайте продуктите на The Ordinary, Bioten и собствените марки на DM. От предложените, само за първите нямам личен опит, но ги заглеждам заради добрите отзиви в интернет. От Биотен съм много доволна - каквото и да съм взела тяхно, все е било добър продукт. От ДМ без да са нещо уау, са също добри продукти на добра цена. Не ми се е случвало да получа нежелана реакция или да проявя друг тип непоносимост от употребата им. В този смисъл - имат си добър качествен контрол.
Виж целия пост
# 10
The ordinary  с ниацинамид ми запуши порите ужасно. Направо след него козметичката ми каза, че по-зле не ме е виждала. Не знам, явно само аз не го харесвам тоя серум.

Аз харесвам корейски продукти. Има тук тема за тях. Можеш да я прочетеш.
Виж целия пост
# 11
The ordinary  с ниацинамид ми запуши порите ужасно. Направо след него козметичката ми каза, че по-зле не ме е виждала. Не знам, явно само аз не го харесвам тоя серум.

Аз харесвам корейски продукти. Има тук тема за тях. Можеш да я прочетеш.
Може ли линк към темата за корейските продукти?
Виж целия пост
# 12
Ежедневна маска с хума, мед и масла и после редуване на серуми с ниацинамид и ретинол, хиалурон, колаген и Q10 /повечето май са ми от Дъглас/ видимо прави и порите и бръчките по-малки.
Дарсонвала също.

Може ли повече информация за серумите, включващи компонентите, които изреди тук или на лс?
И също така да препоръчате добри марки на поносима цена. Да не бъда на цени 30-40 лв. и обикновеният човек да не може да си ги позволи.

Не бих се ангажирала да търся нискобюджетни заместители. Винаги си има причина нещо да е скъпо и същото евтино.

Иначе в Дъглас са си така серумите - пише си на тях Пептиди, Ниацинамид и т.н. Когато отидох там за пръв път пред витрината имаше едно много младо и нежно момиче, което знаеше толкова много за серумите, че тя ми обясни кой за какво е. Оказа се, че според нея имала ОРГРОМНИ пори и четяла много по въпроса. А тя просто бе прекрасна и ни една пора не видях, макар да се бях накичила и с очилата /все пак четях етикети/. Но вярвам, че и продавачките са наясно.
Виж целия пост
# 13
Ежедневна маска с хума, мед и масла и после редуване на серуми с ниацинамид и ретинол, хиалурон, колаген и Q10 /повечето май са ми от Дъглас/ видимо прави и порите и бръчките по-малки.
Дарсонвала също.

Може ли повече информация за серумите, включващи компонентите, които изреди тук или на лс?
И също така да препоръчате добри марки на поносима цена. Да не бъда на цени 30-40 лв. и обикновеният човек да не може да си ги позволи.

Не бих се ангажирала да търся нискобюджетни заместители. Винаги си има причина нещо да е скъпо и същото евтино.

Иначе в Дъглас са си така серумите - пише си на тях Пептиди, Ниацинамид и т.н. Когато отидох там за пръв път пред витрината имаше едно много младо и нежно момиче, което знаеше толкова много за серумите, че тя ми обясни кой за какво е. Оказа се, че според нея имала ОРГРОМНИ пори и четяла много по въпроса. А тя просто бе прекрасна и ни една пора не видях, макар да се бях накичила и с очилата /все пак четях етикети/. Но вярвам, че и продавачките са наясно.
Не всички продавачки са наясно. Рядко попадам на някой продавач да ми бъде обяснено за даден продукт и дали той е подходящ за мен. Също така да ми препоръча точно за нуждите на кожата ми даден продукт.
Виж целия пост
# 14
Ежедневна маска с хума, мед и масла и после редуване на серуми с ниацинамид и ретинол, хиалурон, колаген и Q10 /повечето май са ми от Дъглас/ видимо прави и порите и бръчките по-малки.
Дарсонвала също.

Може ли повече информация за серумите, включващи компонентите, които изреди тук или на лс?
И също така да препоръчате добри марки на поносима цена. Да не бъда на цени 30-40 лв. и обикновеният човек да не може да си ги позволи.
.  Серумите на REVOX са добри и изгодни. Много харесвам хиалуроновата им киселина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия