Моя съвет е да питаш доктора ти какво можеш да пиеш при грип...
Иначе ми излезе и доста инфо за хора с РА плюс друго заболявания,които пият метотрексат и нпвс,но естествено предписани от лекар.
Дано сам ти помогнала.


Детенцето ми е с РА от 2г. Пие Метотрексат от 6м, следим черния дроб всеки месец. При лека настинка или грип намаляваме приема на Метотрексат и лекуваме по стандартния начин, ако обаче грипа или настинката се задълбочи и има усложнения Метотрексат-а се спира напълно, това ни е по лекарско предписание. Предполагам същото се отнася и за възрастните... дано да съм ви от полза. Успех!

Детенцето ми е с РА от 2г. Пие Метотрексат от 6м, следим черния дроб всеки месец. При лека настинка или грип намаляваме приема на Метотрексат и лекуваме по стандартния начин, ако обаче грипа или настинката се задълбочи и има усложнения Метотрексат-а се спира напълно, това ни е по лекарско предписание. Предполагам същото се отнася и за възрастните... дано да съм ви от полза. Успех!

,а колкото до метотрексата ,си права
,ама аз като по бъзлива при такива случаи спирам приема

колкото до наследствения антиген HLA B 27 ,не всички хора които го носят развиват Бехтерев,а за трансплантацията ,на мен ми казаха да не бързам тя била 50 на 50 поне така ми каза лекаря ми преди време ,защото моя мъж доста настояваше да я направя ,даже аз почти се бях навила ,но сега нещата при мен са по добре ,чуствам се отлично и онези адски болки ги няма засега



Препоръчани теми