ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 406 552
  • 1 509
# 285
Танче,търсих ти до сега инфо.-Значи в google бг,нищо не излиза, в испанското ми излезе че при употреба на метотрехат със нпвс,трябва да се следи пациента от лекар,защото е възможно нспц да увелизи токсичноста на метотрексата и да доведе до чернодробна недостатъчност.
Моя съвет е да питаш доктора ти какво можеш да пиеш при грип...
Иначе ми излезе и доста инфо за хора с РА плюс друго заболявания,които пият метотрексат и нпвс,но естествено предписани от лекар.
Дано сам ти помогнала. Peace
Виж целия пост
# 286
Най чиста работа е да се избягват да се пият каквито и да е лекарства  Peace
Виж целия пост
# 287
Neli privet, smeni la si si imeto.
Otdavna ne si mi pisala a gledam 4e si aktivna ?!
Kak si sys stavite
Az 6te se nalozi da si slagam otnovo zlato za6toto s metotreksata imam problemi
Pi6i
Виж целия пост
# 288
Здравейте! Да ви споделя моя опит за Метотрексат-а, за съжаление имам такъв Cry Детенцето ми е с РА от 2г. Пие Метотрексат от 6м, следим черния дроб всеки месец. При лека настинка или грип намаляваме приема на Метотрексат и лекуваме по стандартния начин, ако обаче грипа или настинката се задълбочи и има усложнения Метотрексат-а се спира напълно, това ни е по лекарско предписание. Предполагам същото се отнася и за възрастните... дано да съм ви от полза. Успех! Hug Praynig
Виж целия пост
# 289
Neli privet, smeni la si si imeto.
Otdavna ne si mi pisala a gledam 4e si aktivna ?!
Kak si sys stavite
Az 6te se nalozi da si slagam otnovo zlato za6toto s metotreksata imam problemi
Pi6i

Peace
Здравейте! Да ви споделя моя опит за Метотрексат-а, за съжаление имам такъв Cry Детенцето ми е с РА от 2г. Пие Метотрексат от 6м, следим черния дроб всеки месец. При лека настинка или грип намаляваме приема на Метотрексат и лекуваме по стандартния начин, ако обаче грипа или настинката се задълбочи и има усложнения Метотрексат-а се спира напълно, това ни е по лекарско предписание. Предполагам същото се отнася и за възрастните... дано да съм ви от полза. Успех! Hug Praynig
Много съжалявам за за тежката диагноза  ,която има детенцетоти ,дано стигне по скоро до трайна ремисия  Praynig,а колкото до метотрексата ,си права  Peace,ама аз като по бъзлива при такива случаи спирам приема Peace
Виж целия пост
# 290
Michel,и аз съжалявам, Sad Hug Hug Hug
А на 2 год.-наследствен ли е РА-за първи път чувам за детенце на 2 год. с РА-направо ми се сви сърцето
Виж целия пост
# 291
Благодаря ви момичета! Ние вече свикнахме с диагнозата, но не се предаваме. Не е наследствен, нямаме такова заболяване нито в моя, нито в рода на съпруга ми. За съжаление, когато и поставиха диагнозата, разбрах, че има страшно много мънички деца с тази диагноза. При някои се отключва в следствие на ваксини, при други- стрес, хронично, не лекувани сливици и ринити... най-различни неща. Според лекарите, ако задържи ремисията до пубертета и ако и тогава не се прояви е много възможно никога да не се прояви... молим се и вярваме, че ще бъде така  Praynig 
Виж целия пост
# 292
От много време се каня и аз да ви пиша............ .
Преди година и половина ,направих иридоциклит на лявото око.........от там се започнаха изследвания и накрая ми поставиха диагноза Бехтерев.
болките вече са ми направо убийствени,нощно време не мога да спя......... .На лечение съм със Салазоперин ,но вече май не ми действа..................,не искам да започвам все още с хумира и с други подобни..............,защото страничните им ефекти са отвратителни.
За сега съм се насочила към трансплантацията на стволови клетки........ .
Ако някой се интересува от по -подробно инфо за метода ще споделя.
По-нагоре се обсъждаше дали е наследствено,в 99% от случаите -ДА.Прави се генетично изследване HLA B 27 антиген.
Виж целия пост
# 293
mam4e_mia  аз също получих иридоциклит в началото ,и се оправих с инжекция ,но сега периодично си получавам възпаляване ту на едното ту на другото око  Tiredколкото до наследствения антиген HLA B 27 ,не всички хора които го носят развиват Бехтерев,а за трансплантацията ,на мен ми казаха да не бързам тя била 50 на 50 поне така ми каза лекаря ми преди време ,защото моя мъж доста настояваше да я направя ,даже аз почти се бях навила ,но сега нещата при мен са по добре ,чуствам се отлично и онези адски болки ги няма засега  Peace
Виж целия пост
# 294
Чародейка , а ти на какви медикаменти си.............. .
Аз преди около месец бях в почти добра форма ,чак се учудвах и после пак изведнъж страшни болки Cry
Не знам защо Салазоперина и другите му производни не ми действат както в началото Sad Rolling Eyes
А, иначе супер се радвам се ,че си ОК Hug
А,колко от вас ходите на специализирана гнимнастика?Аз преди ходих редовно във възтановителните центрове на Токуда и на Правителствена ,но после от липсата на време ги спрях ,уж щях в къщи да си ги правя упражненията амааа................ EmbarassedПравих си също и някакви процедури с ултразвук.И да ви призная тези процедури в съчетание с гимнастиката определено дадоха ефект.Чуствах се толкова лека и подвижна.Май ще трябва пак да отделя време за това.
Виж целия пост
# 295
Според мен един курс химиотерапия ще натрови и увреди перманентно повече организма от пиенето на метотрексат с години...  А и когато от присаждането на стволови клетки резултата е съмнителен(50/50) да се подложиш на химиото, при което има и голям процент смъртност брррррррррр...метотрексата ми се струва като бонбони.
Виж целия пост
# 296
Аз в момента аз съм само на метотрексат ,но го пия вече 2 години и половина ,доста време си е ,колкото до гимнастиката аз до скоро си имах адски болрки и възпаления и ми бяха трудни всякакви движения ,да не говорим тежките вечери ,през които неможех да дремна и за час ,абе ужас ,тогава ходех само на масаж ,но сега вече моята лекарка ми препоръча кинезитерапия и плуване ,също смятам да започна и минерални бани тази пролет ,но да видим Peace
А за трансплантацията аз писах вече по рано имам приятелка ,която си направи трансплантацията и се чуства като нова ,но всеки човек си е индивидуален и наистина статистиката е ,50/50 риск губи риск печели, аз смятам да поизчакам с трансплантацията  ,засега метотрексата ми действа добре Peace
Виж целия пост
# 297
Аз продължавам да любопитствам Embarassed
Може ли да ми кажеш къде си я е направила твойта приятелка трансплантацията и била ли е съпроводена със химотерапия.
Как я е понесла..................и каквото се сетиш.
Аз се колебая дали да е тук в БГ или Русия и Германия.
за сега клоня към Русия ама................. .
За плуването специално при Бехтерев било най-полезно,само да се затопли малко и взимам големият ми син и хукваме.
някак си през деня по-понасям болките ама нощно време е кошмар............. .

Виж целия пост
# 298
Да знам как се чустваш ,аз от скоро мога да спя спокойно вечер ,трансплантацията си я прави тук ,но за подробностите може и да сбъркам и затова ще я разпитам подробно и ще я цитирам дословно  Peace
Виж целия пост
# 299
Zdarvej mam4e.....
Az sym si pravila transplantacij na stvolovi kletki i ako ima6 vyprossi moze6 da se obyrne6 kym men.
6to se otnasj za himioterapijta , preparata koito mi vlivaha ne e tolkova stara6en.Metotreksata e kovaren ne po -malko.
Tova ne biva da te pla6i za6toto avtoimunnite zaboljvanij imat nuzda ot podtiskane ne imunnata sistema ,taka 4e bolestta ti e fakt i trjbva da opita6 pove4e ne6ta za da si pomogne6.Az prodylzavam da tyrsj oste ne6to koeto da zakrepi zdraveto mo po- dylgo.
Do skoro

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия