Хистеректомия. Въпроси, отговори, коментари.Тема-10

  • 29 117
  • 443
# 315
Защото като се отвори се вижда по-добре и се реже по-добре. Препоръчват и рекламират  роботизирани защото  от тях вземат повече пари.
.
Виж целия пост
# 316
И големината на тумора също е определящ как да се извърши операцията. С робот само ако е малък. Химиотерапия не действа на гинекологичен тумор, но прилагат ако има разсейки или съмнение за такива. Иначе само лъче.
Виж целия пост
# 317
Моят лекар - Славов в Майчин Дом, при карцином прави отворени, въпреки че ако причината не е раково образувание, препоръчва и прави лапароскопска. При втората възстановяването е по-лесно. При карцином, също така, най-добре е да направите тотална хистеректомия. Отново заради рисковете за рецидив.
Виж целия пост
# 318
Моят лекар - Славов в Майчин Дом, при карцином прави отворени, въпреки че ако причината не е раково образувание, препоръчва и прави лапароскопска. При втората възстановяването е по-лесно. При карцином, също така, най-добре е да на правите тотална хистеректомия. Отново заради рисковете за рецидив.

Здравейте! Марков може да ми прави операцията средата на март. Препоръча ми Светозар Славов Майчин дом,но не успявам да му го намеря? Може ли да ми го изпратите?
Виж целия пост
# 319
Славов преглежда в медициски център "Божидар Славчев" в понеделник и вторник. ЗапазВат се часове предварително. Обяснете какъв е случаят и че е спешно, за да ви запишат възможно най-бързо.
https://share.google/iIywCqXu8QlY806oP
Виж целия пост
# 320
Все пак,нали правите разлика между лапароскопска(ендоскопска) и роботизирана операция.
Много прецизна е роботизираната,но все пак има индивидуални особености,и преценката е на хирурга.
Ако хирурга не прави роботизирана,няма и да я препоръча ,вероятно.
Виж целия пост
# 321
При отворената най-добре могат да огледат, ако става дума за рак.
Виж целия пост
# 322
Препоръчвам ви да се консултирате в Плевен - Света Марина. На майка ми направиха роботизирана. По прецизни разрези, по-бързо възстановяване, по-бързо започване на последваща лъчетерапия.
Виж целия пост
# 323
При отворената най-добре могат да огледат, ако става дума за рак.

Тези остарели разбирания са доста подвеждащи. Как ще сравните какво вижда човешко око и какво се вижда камерата на робота?
Камерата на робота Da Vinci увеличава приблизително до 10 пъти в реално време. С просто око: хирургът вижда много по-малко детайл а робота дава около 8–10× повече визуална информация върху малкото оперативно поле.Най-важното предимство не е само “колко пъти”, а че образът е: стабилен (няма трептене на ръка),триизмерен,силно осветен, и с възможност за плавно приближаване/отдалечаване.
Също и възстановяването е в пъти по - добре и бързо.
С онкологична диагноза съм и тотална хистеректомия. Направих доста консултации с различни доктори преди да взема информирано решение.
Виж целия пост
# 324
При отворената най-добре могат да огледат, ако става дума за рак.

Тези остарели разбирания са доста подвеждащи. Как ще сравните какво вижда човешко око и какво се вижда камерата на робота?
Камерата на робота Da Vinci увеличава приблизително до 10 пъти в реално време. С просто око: хирургът вижда много по-малко детайл а робота дава около 8–10× повече визуална информация върху малкото оперативно поле.Най-важното предимство не е само “колко пъти”, а че образът е: стабилен (няма трептене на ръка),триизмерен,силно осветен, и с възможност за плавно приближаване/отдалечаване.
Също и възстановяването е в пъти по - добре и бързо.
С онкологична диагноза съм и тотална хистеректомия. Направих доста консултации с различни доктори преди да взема информирано решение.

В крайма сметка къде и при кого я направихте?
Виж целия пост
# 325
Плевен - Света Марина, проф. Томов
Виж целия пост
# 326
Тия там и без нужда оперират.
Виж целия пост
# 327
Здравейте, има ли някой от вас с хистеректомия правена преди 15-20 години?
Виж целия пост
# 328
Майка ми е така. В последствие премахнаха и яйчниците заради Кисти.  Какъв Ви е въпрос.  Точно преди 20 години.
Виж целия пост
# 329
Интересувам се дали има към днешна дата инконтиненция и пролапс на тазовото дъно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия