🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LXV 🎬

  • 46 549
  • 736
# 270
"Пасажери" е майсторски направен филм,но сценарият е нереален..
Виж целия пост
# 271
Пусната е новата анкета! 😊
Една лека анкета за почивка. Кой филм от календара за 2025 г. очаквате най-много?
 


Приключи нашето двугодишно пътешествие из дебрите на филмовите жанрове.
Благодаря за помощта на всички. Това което се направи не е правено никъде другаде в България.
Общия брой филми, които попаднаха в нашите анкети или т.нар. разширен лист е 2289 филма! 😮
 
Големия победител е Изкуплението Шоушенк! 🙂
Едва ли това е изненада, имайки предвид, че това е и филма с най-висока оценка в IMDB.
 
Цели 153 гласа за финалната ни анкета, което е нов рекорд за филмовата ни тема, което е чудесен завършек на всичко.
 
Ето и нашия окончателен топ 5.
 
1. Изкуплението Шоушенк (The Shawshank Redemption) (1994) - 55 гласа
2. Зеленият път (The Green Mile) (1999) - 41
3. Властелинът на пръстените: Двете кули (The Lord of the Rings: The Two Towers) (2002)
4. Хубава жена (Pretty Woman) (1990) - 32
5. Гладиатор (Gladiator) (2000) - 30
 
Резултатите от финалната анкета
Скрит текст:



Виж целия пост
# 272
Аз  си чакам с нетърпение и Greenland: Migration , но го няма в анкетата.
От изброените маркирах 28 Years Later  и Jurassic World Rebirth
Виж целия пост
# 273
Очаквам Карате кид, а най-вероятно ще гледам Мортал комбат и Зоотрополис.
Дали Дисни ще вкарат либерално послание - примерно някой броненосец иска да е гну и му присаждат рога и такива работи...

А догодина очаквам с най-голямо нетърпение Одисея, но може и да не го гледам. Затова пък ще гледам много клипчета в Ю туб, свързани с него - даже вече го правя 😆

П.п. Четох някъде, че накрая на Джурасик Уърлд ще пуснат първия трейлър на Одисеята?
Виж целия пост
# 274
Повечето са ми непознати, ще ги проверя. Чакам
Avatar: Fire and Ash
M3GAN 2.0

28 Years Later
Predator: Badlands
Виж целия пост
# 275
Avatar 3, чакам го с огромно нетърпение вече дано оправдае очакванията.
Виж целия пост
# 276
Кой чака Тъндърболтс? Много приятен филм, добре разгърнати герои без излишества. Има малко иронични моменти, които може да се счетат тъпотийка и евтинийка от по-претенциозните (без покритие Simple Smile ) зрители.
Минус за мен е, че седяхме като идиоти да се извървят надписите за истинската пост кредит сцена, която обаче малко не мога да схвана как се вписва в този точно филм, но ще разберем, когато излезе
Скрит текст:
Ф4
Оставих му 7 в имдб, гледам хората са наслагали 8, даже 10... 8 може с малко уговорки, но чак толкоз пък невероятен за 10 не е.
А, понеже бях изпуснала из трейлърите -  разбрах защо името е със *.

Чаках го с нетърпение, докато не пуснаха предварителна прожекция в Холивуд по-миналата седмица и не плъзнаха коментари из нета, че Бъки отново не е използван колкото или както трябва. В края на крайщата го изгледах вчера и мога да кажа, че разочарованието ми си остана. На пост кредит сцената и аз много не схванах смисъла, тъй като някак премахва смисъла на силния финал, но...ще чакаме
Скрит текст:
Ф4
и ще видим дали и каква е връзката. Поне Бъки във въпросната сцена изглеждаше като принц от приказките, та изплакнах очи с него Heart ...

Сега само чакам Дявола да пусне инфо към края на седмицата как се е справил Thunderbolts* в бокс офиса, че ми е интересно...
Виж целия пост
# 277
Diavolo, огромно благодаря за труда, който полагаш за анкетите. Винаги си набелязвам по някой нов за мен филм от тях, и гласувам с удоволствие.
При сегашната, с изненада установих, че очаквам поне 7 филма тази година, мислех че са по-малко.

Реално, филмът който чакам най-много го няма в анкетата, но той излезе 2024 година, просто сега почнаха да го разпространяват - The Life of Chuck.

Чела съм новелата на Кинг, и после 2 дни не можах да спра да мисля за нея, чак се мотах из Reddit, да видя правилно ли съм разбрала посланието. Трейлърът и тийзърът преди него, много ми харесаха, особено тийзърът за мен е едно малко съвършенство.

Комбинацията Кинг + Фланеган ми дава надежда, че ще видим нещо, което ще застане достойно до Изкуплението и Зеления път. Нямам идея дали ще го пуснат по нашите кина, дано, но в Imdb не е обявена дата за БГ.

Тийзърът - https://www.youtube.com/watch?v=aAu4OB_UjA0&ab_channel=NEON

Трейлърът - https://www.youtube.com/watch?v=PMiTbUdEG34&pp=0gcJCdgAo7VqN5tD
Виж целия пост
# 278
Дяволо, благодарности за анкетата и за огромният труд, който положи!
Аз май не чакам толкова много филми. За сега са само 4, ако нещо ми хване окото, може и да се прежаля Simple Smile
Виж целия пост
# 279
Най- чаканата от мен премиера е Alien Earth, няма го в анкетата и 28 Years Later.
Виж целия пост
# 280
Толкова много продължения!
Виж целия пост
# 281
Очаквах 28 Years Later, докато стана ясно, че Килиън Мърфи няма да участва.
Виж целия пост
# 282
Килиън ще липсва, но ми харесва избора на актьори за мъжките роли- Jack O'Connell, Ralph Fiennes и Aaron Taylor-Johnson както и Jodie Comer.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 283
Чакам Лило и Стич и съм се подготвила с мърч.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 284
Чие продължение е 28 Years Later?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия