🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LXV 🎬

  • 46 550
  • 736
# 285
На 28 days later.  Grinning
Виж целия пост
# 286
Благодаря. Не ми е познат. Гугълнах го, не ми е в любимите жанрове, явно затова.
Виж целия пост
# 287
А има и един филм със Сандра Бълок, 28 Days. Нямат общо! 😀
Виж целия пост
# 288
Вчера гледах Гатака отново, да го покажа на дъщеря ми. Ех, какъв филм и какви актьори. Според нея най-красивите актьори са били млади по мое време Joy Като че ли ме грее по някакъв начин Joy
Виж целия пост
# 289
Относно анкетата

Да, пропуснал съм някои заглавия, ама аз копирах програмата от 1 стр. основното мнение. Не съм я ъпдейтвал просто и за това липсват два, три хита. А пък някои съм почти сигурен, че са отложени за 2026 г. (винаги има такива).
Нямах време просто, сорка.



За франчайза 28 дни на Дани Бойл

Тц, два са 'старите' филми, а този, който сега ще излезе е третия. 😉
Аз съм огромен фен. Това е брутален постапокалиптичен зомби хорър. Горещо препоръчвам!

Първият филм е 28 дни по-късно от 2003 г. (28 Days Later)
Вторият филм е 28 седмици по-късно от 2007 г. (28 Weeks Later)
И сега през тази година излиза 28 години по-късно (28 Years Later)



Боксофис

Днес бях на поредния си киномаратон и за това чак сега пускам обзора на боксофиса. 🙂

У нас нищо особено като откриващ уикенд за Тъндърболтс. Петия уикенд на Майнкрафт е почти колкото първия на ''новите Отмъстители'' 😮
Радвам се, че Жестокият път ще мине 100 хил. лв.

САЩ/Канада и Света
Thunderbolts* тръгва под очакваното за мен - само 76 млн. в САЩ/Канада, което за новите реалности е добре, но не и да си кажеш, 'ехаа' В останалия свят филмът добавя $86 млн. и общо прави $162.10 млн.
Бюджета на филма е $180 млн. Кажете го 200, т.е. още следващата седмица ще е отгоре, но да видим къде ще се нареди сред Марвел филмите. 😊
Очевидно, Майнкрафт ще мине 400 млн. Ето това вече е супер хит!
Грешници ще мине 200 млн. Любопитно ми е дали Тъндърболдс ще бие Грешници в Щатите. Аз лично не мисля.



Виж целия пост
# 290
И аз харесвам Гатака, гледала съм го доста пъти, защото го даваха често по телевизиите (не знам каква е причината някои филми да се излъчват много по-често от други, по нашите телевизии).
И за актьорите съм съгласна, младото поколение не става (и преди съм си писала мнението за Том Холанд, Тимоти и оня от Анора, който изглежда общо взето като Тимоти...).
Обаче Итън Хоук остаря по много кофти начин. Не знам какво му стана, може да е имал някакви проблеми...
Виж целия пост
# 291
Идва есента (Quand vient l'automne / When Fall Is Coming) (2024)
https://www.imdb.com/title/tt29482291

Топ филм!
Жалко, че бях сам в залата. Гледах го в ЕвроСинема и дори и там нямаше с кого да дискутирам, защото се оказа, че работещите в киното не са го гледали. И таз хубава...
Този филм трябва да се види и след това да се коментира. За съжаление не мога да напиша почти нищо без да издам ключови неща от лентата.
Франсоа Озон е забъркал страхотна отвара от...гъби... 😀 🤔
Това е драма/комедия/кримка/мистерия, четири в едно.
Най-големия плюс на филма е, че е изключително нестандартен. Този филм чупи клишета, но чупи и онези филми, които забиват в точно обратната насока и ни замерят с някакви страшни туистове, само и само да са оригинални или провокативни.
И всичко това е разказано много простичко в една съвсем нормална човешка история от битието. Скромен бюджет, малък каст, но прекрасен сценарий, режисура и игра.
Филмът те кара да се замислиш над много неща. Както за взаимоотношенията между родител и дете, така и за тънкия усет/инстинкт, кое е най-доброто за момента и бъдещето. И да не се оставяме на миналото да ни определя...
Озон провокира зрителя сам да си състави обяснение за случващото се. Това е една от онези истории, в които нямаш готови отговори, а загадки. Случило ли се е или не се е случило и кой е виновен? Има ли такива? И т.н.
Постъпките на главната героиня не следват добре познатия ни модел. Тя следва свой собствен курс, отвъд доброто и злото, черното и бялото, отвъд морала и псевдоморала. Нейният радар безпогрешно улавя всеки един нюанс в сивата зона улавяйки, кое ще е най-доброто решение за любимия и внук...

Много силна препоръка от моя страна!
-
7.5 / 8.0


Гледах на кино също така и Тъндърболтс*
https://www.imdb.com/title/tt20969586/

Останах много приятно изненадан и го препоръчвам на всички. Малки и големи. 😊
Ревюто ми е в специалната Марвел тема:
https://bg-mam.ma/p/1463998/49684287


Препоръчвам и поредния Бг филм, който също успях да видя на голям екран.
Определено има бум на родното кино, което много ме радва. 🤗
Преди да забравя (2024)
https://siff.bg/bg/movies/novo-balgarsko-igralno-kino/predi-da-zabravya

Перфектен е да се гледа от цялото семейство. Заведете и децата си, за да се учат на уважение към по-възрастните. 🙂
Ревю в Бг темата:
https://bg-mam.ma/p/1763291/49684297
Виж целия пост
# 292
Много харесвам Озон, непременно ще го гледам филма, благодаря Diavolo. От мен еднa  препоръка за друг негов филм 5х20
https://m.imdb.com/title/tt0354356/?ref_=nm_flmg_job_1_cdt_t_21

А също и този, Swimming pool
https://m.imdb.com/title/tt0324133/?ref_=nm_flmg_job_1_cdt_img_21
Виж целия пост
# 293
Обичам Франсоа Озон, благодаря за препоръката!
Виж целия пост
# 294
Тъкмо гледах ,,Drop" https://www.imdb.com/title/tt32149847/
В началото мислех, че ще е ,,боза", обаче каква развръзка!!!Много ми хареса!
Виж целия пост
# 295
Мернах сега, че очакваме още една екранизация по чичо Стиви тази година. Трейлър за Дългата разходка - https://youtu.be/Q1vnyd-RAQ0?si=y_y_tF3UOy5ddwgB
Виж целия пост
# 296
Книгата е жестока, дано и екстранизацията да е на ниво.
Виж целия пост
# 297
Брутално е.
Виж целия пост
# 298
Счетоводителят 2 (The Accountant 2) (2025)
https://www.imdb.com/title/tt7068946

9 години след първия идва и това продължение.
Който не е гледал филма от 2016 г. е хубаво да го стори, защото този филм си е пряко продължение и просто скачат с 8 години напред във времето за нуждите на сценария. И каста е почти едно към едно същия.

Бен Афлек и Джон Бърнтол са страхотни един до друг. Интеракциите им както се казва са един път.
На мен Бърнтол ми е голям любимец (още като Шейн от Живите мъртви) и от целия каст на TWD, той направи най-голяма кариера извън зомби вселената.

Героят на Афлек е аутист с изключително IQ, но и супер-тренирана бойна машина. Брат му пък е сред най-търсените наемни убийци. Около Крисчън Уолф (Афлек) има мистерия, защото власите не могат да му хванат дирите и той сам избира кога и за какво да им помага. Той е много търсен счетоводител, като работи за най-големите картели и корпорации, но живее скромно в каравана и дарява огромна част от парите си за благотворителност.

Филмът е супер-як екшън трилър. Препоръчвам.
-
7.5
Виж целия пост
# 299
Мернах сега, че очакваме още една екранизация по чичо Стиви тази година. Трейлър за Дългата разходка - https://youtu.be/Q1vnyd-RAQ0?si=y_y_tF3UOy5ddwgB

Чудесна изненада! Благодаря, че сподели.
Книгата е убийствена. Нямам търпение за филма 😀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия