Стани богат - тема 27

  • 21 371
  • 745
# 525
Трябва да е осми или девети клас, в тях се учеше неорганична химия, в десети беше органична. Аз точно тогава имах изразен интерес към химията и мислех да ставам учителка по нея, като докъм десети клас все учителка исках да ставам, но си сменях предмета - този ми беше последният любим, преди да си сменя "насоката" за професия изобщо.
Ако вкъщи "у майкини" има неизхвърлени учебници (което ме съмнява), може да потърся.
Не е съвсем невъзможно да е било и в някое странично помагало, но мисля, че беше точно в учебника.
Виж целия пост
# 526
Трябва да е осми или девети клас, в тях се учеше неорганична химия, в десети беше органична. Аз точно тогава имах изразен интерес към химията и мислех да ставам учителка по нея, като докъм десети клас все учителка исках да ставам, но си сменях предмета - този ми беше последният любим, преди да си сменя "насоката" за професия изобщо.
Ако вкъщи "у майкини" има неизхвърлени учебници (което ме съмнява), може да потърся.
Не е съвсем невъзможно да е било и в някое странично помагало, но мисля, че беше точно в учебника.

Сега ми стана ясно. Аз съм учила в езикова, с учебници на английски. Там със сигурност не съм го срещала, но и учебниците бяха различни.
Виж целия пост
# 527
Аз учих химия и физика до 8-ми клас. Бях в паралелка с история и литература и те отпаднаха изцяло като предмети в един момент. Биологията също.
Виж целия пост
# 528
По мое време всичко се учеше до 10 клас включително, само в последния, 11-и, някои предмети ги нямаше. Бях в паралелка с немски и просто имахме 4 часа допълнително - 6 вместо два седмично, без нищо да отпада. Даже май два или един от 4-те часа бяха ЗИП, при който ние задължително учехме немски, а останалите - нещо друго избрано. Имахме и други предмети ЗИП, та съм позабравила точно как беше, но си учехме и химия, и физика, и биология до десети клас.
Виж целия пост
# 529
Дамата
Скитащите точки са магнитните полюси, не знам, защо дамата не помисли малко повече, вместо да си гърми жокера с Ники. Ватос е лисицата, браво. Ето, че може и без жокер. Ама пак изгърмя телефонния такъв. Браво.
Сиборгий? Еее. И аз го обърках със Сибир, макар че би трябвало да звучи като Сибиргий в такъв случай, ама...
Тя си е виновна, заради лошо разпределение и използване на жокерите. Но все пак 2000 лв. Симпатична ми беше.

Дама 2:
прахан->огън ; не го знам директно но по изключването печатарска машина ; дотук отлична игра, бързо и стегнато, знае и не се мае ; не го знам този метод за бебетата, но след 50 на 50 и аз бих изключил Макаренко ; да, Синатра е тук ; за първи път го чувам този Перци. Жалко, изгърмя жената, а имаше знания. Само 500 лв. Лошо.

Ники след вчера, 64 от 66

Това шоу с подобен тип въпроси и толкова различни и нелогични и всякакви е невъзможно да се спечели. И от това се губи интерес. Трябва нещо да се промени.
Виж целия пост
# 530
Химическия елемент е Итербий, а по името с англ. звучене можеше и да не се сетя. За Сиборгия съм го запомнил от някъде но по принцип имам интерес към химията и специално Периодичната с-ма ( по-скоро имах ), по мое време бяха до 105 само.
Виж целия пост
# 531
@Дяволо, абс.си прав. Още ми държи спомен от мин.год., когато заради играта изгледах немалко брит-игри (че и с Кларксън от Ковида). Ами, не са въпросите "мижи-ние-ке-те-лажем".
Най-вече базово трябва да се промени отношението на екипа към самата игра и към участниците. 1/ Има лошо/некоректно формулирани въпроси или такива - които и в "двете посоки" не отговарят на нивото/сумата на играта. 2/ След целодневно попълване на ферман питанки и видеоинтервю, трябва да имат профил на бъдещия играч. Нека няма популистки внушения за гледащите - абе, 500-2000 лв. се изкарват не трудно. А за интелигентните участници - сардонично подхилване на "компютъра", задал въпрос за по-висока сума. Имам чувството, че слоган на БГ-Играта сполучливо би бил: Всеки може да се пробва, никой няма да спечели.
(В една от брит-игрите Кларксън се заговори нещо с участника - спечелил после милиона - и му рече нещо от рода на: ние не сме тук за да ви се подиграваме или да ви заблуждаваме за шоу на зрителите... Това Е разликата с Тупаревото СБ, където Кънчев, или друг, са просто наети водещи.)
Виж целия пост
# 532
"Дамата" съвсем... безотговорно предположи, че са меридианите.  Съмнявам се дали знаеше какво е това.
Директ изключи магнитните полюси.
Гледах и не вярвах на ушите/очите си !
А имаше интелигентен и симпатичен вид.
Доказателство, че ако не четеш и не се интересуваш, си невеж.
Виж целия пост
# 533
Е, някои знаят повече за плетките примерно. Не че отхвърлям плетивата като маловажни, но това местене на магнитните полюси (евент. им обръщане и силни промени в магнитното поле )е постоянно и  вероятно много важно за живота на Земята, за еволюции и още разни неща.
Виж целия пост
# 534
Този голям имбецил, даже въпрос не зададе какво се търси и после не бил чул нищо полезно. Горкият жокер!
Виж целия пост
# 535
Йе! Това беше най-тъпо зададеният въпрос към телефонен жокер!

Дънлоп не беше ли много известна марка гуми, така че както той го прочете все едно не каза нищо...
Виж целия пост
# 536
Toй тъне в дълбоката заблуда, че грайферът е основният атрибут на гумата. А това съвсем не е така, гумата е измислена за да не друса толкова. И аз не виждам по-удобно нещо от маркуча (и въжето пак би свършило работа за известно време).  Направо не схващам защо се заби така с тези разсъждения.
Виж целия пост
# 537
Мисля, че е перлата.

Хубаво е, че не мисли кехлибара за подправка.
Виж целия пост
# 538
Само перлите се образуват на слоеве, но все пак да му оставят и двете органични опции, а да махнат неорганичните, които той беше елиминирал, си е малко кофти отношение откъм "компютъра".

Очаквам да го забият с още неща този играч.
Виж целия пост
# 539
Има две ключови думи - слоеве и органични. Органични са само левите две опции, но кехлибарът няма слоеве.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия