ВУТП - ВИСШЕ УЧИЛИЩЕ ПО ТЕЛЕКОМУНИКАЦИИ И ПОЩИ

  • 1 612
  • 13
Мнения за  този уни?
Виж целия пост
# 1

Имат две общежития, едното от които е абсолютна мизерия. Имам познати там и като цяло са доволни. Доста е лакс и дори и да не ходиш на лекции пак минаваш, но ако ходиш си научаваш нещата.
Виж целия пост
# 2
Мен по-скоро ме интересува  дистанционното обучение.
Виж целия пост
# 3
Мен по-скоро ме интересува  дистанционното обучение.

Аз не съм много на ти, но за вечерното мога да ти кажа, че познати не са припарвали на лекции и ходят само на изпити. Малко като дистанционно са го ударили.
Виж целия пост
# 4
В сайта им пише че се изисква поне 15 % присъствие, та ако го реша ще трябва да пътувам, надявам се има евтини хотели наблизо.
Виж целия пост
# 5
В сайта им пише че се изисква поне 15 % присъствие, та ако го реша ще трябва да пътувам, надявам се има евтини хотели наблизо.

Това никъде не съм го чела, някои преподаватели доста се заяждат ако не си правил някои тестове по време на семестъра и те оставят на поправка, но пак можеш да си се явяваш на изпити без проблем. За кои специалности се интересуваш?
Виж целия пост
# 6
Киберсигурност в бизнеса и/или киберсигурност на комуникационните технологии.
Виж целия пост
# 7
Киберсигурност в бизнеса и/или киберсигурност на комуникационните технологии.

Ще ти пиша на лично, да е по-лесно.
Виж целия пост
# 8
И аз търся мнения.Пред избор съм за Компютърни технологии във ВУТП  и Бизнес информатика и комуникации в УНСС.Протесняват ме и общежитията във ВУТП.По принцип има ли шанс ако не си доволен от общежитие,да се преместиш в такова на друг университет?
Виж целия пост
# 9
Какво представлява този онлайн общообразователен изпит за кандидатстване? Някъде има ли такива примерни тестове? На всички дати ли можеш да участваш?
Не открих в сайта и никаква информация за балообразуването. Как точно става?
Ще бъда благодарна и за всякакви впечатления от обучението във ВУТП.
Виж целия пост
# 10
За теста не мога да кажа, защото аз кандидатствах с дипломата. Лятото си излиза класиране и ще ти пишат да те уведомят срокове какви са и къде да се запишеш, коя стая и т.н. таксите се плащат по банков път.  Жената, при която се  записвах е много приятен, честен и земен човек и ще отговори на всякакви въпроси, които имате.   
Виж целия пост
# 11
GG*, включва БЕЛ, математика, география, биология и история. Не са били сложни, сравнително базови и няколко специфични. 30 въпроса и 30 точки максимален резултат. Правят и предварителни онлайн кандидатстудентски изпити, чиито оценки са валидни за кандидатстване.
Тук може да прочетете ориентировъчно кога и как (нищо, че инфото е от 2021 г.) https://www.utp.bg/2021/07/21/%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0% … 1%83%D1%82%D0%BF/ . Възможно е и физика да са включили сега. Най-добре питайте в учебен отдел.
Синът ми се подготвя само по математика и физика, понеже за специалностите (свързани с информатика), които искаше, изпитите в университетите са основно по математика и физика. Още на предварителния кандидатстудентски изпит във ВУТП получи максималния брой точки и знаеше, че може да запише която си иска специалност. Т.е кандидатства с оценката от предварителния изпит.
Ако в училище се справяш много добре, то и на този изпит ще се справиш без проблем.
Сега синът ми е 1-ва година студент, много е доволен. Вежливи и приветливи са работещите там.
Обучението и изпитите през 1-вия семестът минаха много спокойно. Първата година специалностите учат едни и същи предмети (почти) и са заедно на лекции и на някои упражнения.
По време на семестъра по повечето предмети имаха по няколко теста теста, с които може да се освободиш от изпити. Така той се освободи от 4 изпита и за сесията му останаха 2.
Уроците са като презентации. Всичко после се качва онлайн и студентите имат достъп до него, дори и допълнителните задачи (примерно по инжинерна/висша математика), които са решавали. Не е като едно време да се скъсаш да пишеш и да даваш сума ти пари за учебници.
Има и други фактори при кандидатстване. Последните години СУ е много популярен сред кандидат студентите и всички се бутат там. Съответно по-трудно се влиза.  
Друго важно е, че университетите дават предимство на деца от определени училища. За компютърните специалности в ТУ се дава най-голямо предимство на завършилите ТУЕС (ТУЕС е под шапката на ТУ, в ТУЕС има преподаватели и от ТУ) и по-малко предимство на завършилите Джон Атанасов. Така, при няколко деца с еднакъв бал, ще влезе детето, което е завършило ТУЕС. За СУ - ФМИ се предполага, че се дава предимството е на завършилите математическата гимназия, дали и за ТУЕС и Джон Атанасов има някакво не знам.
Друг фактор е и колко човека ще се борят за едно място. Тези години 2005, 2006, 2007 имаше бум на раждаемостта, та повече деца ще се борят за 1 място.
Навсякъде се дават едни базови познания. Дали ще се развиваш зависи от теб - учене, допълнителни курсове, практика и т.н..
Виж целия пост
# 12
Vesika, благодаря за подробния отговор. И аз се интересувам от ИТ специалностите.
Виж целия пост
# 13
...... Последните години СУ е много популярен сред кандидат студентите и всички се бутат там. Съответно по-трудно се влиза.  
Друго важно е, че университетите дават предимство на деца от определени училища. За компютърните специалности в ТУ се дава най-голямо предимство на завършилите ТУЕС (ТУЕС е под шапката на ТУ, в ТУЕС има преподаватели и от ТУ) и по-малко предимство на завършилите Джон Атанасов. Така, при няколко деца с еднакъв бал, ще влезе детето, което е завършило ТУЕС. За СУ - ФМИ се предполага, че се дава предимството е на завършилите математическата гимназия, дали и за ТУЕС и Джон Атанасов има някакво не знам.
Друг фактор е и колко човека ще се борят за едно място. Тези години 2005, 2006, 2007 имаше бум на раждаемостта, та повече деца ще се борят за 1 място.
Навсякъде се дават едни базови познания. Дали ще се развиваш зависи от теб - учене, допълнителни курсове, практика и т.н..
Не знам кои са тези последни години, но СУ винаги е бил с интерес за Информатиката, фабе преди 30+ г. Не е вярно за предимството на математическите училища , освен ако се брои това че са по-подготвени и че има допълнителен вътрешен изпити (но само за НПМГ, СМГ не можеха да се възползват, но те "мачкат" на приемните изпити).
За ТУ също не е предимство, а квоти (% от местата), а над нея каквото сабя покаже, т.е. един и същ бал няма да даде предимство на дете от ТУЕС. Това практика от преди 30+ г.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия