Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив - 3

  • 18 161
  • 346
# 330
Много благодаря за отговора.
За Патриарха съм почти убедена, че детето може би ще бъде прието, но отзивите, които чувам от обкръжението, са-едва ли не запише ли се там и детството  минава само в учене и домашни  работи дори и по почивки и ваканции.
Виж целия пост
# 331
Подписвам се с 2 ръце под мнението на Alexa. 1 час на ден писане на домашни по време на ваканции и почивки не ми е драма, самата аз го налагам, ако не училището.
Виж целия пост
# 332
Излязоха резултатите на Патриарха/Лиляната на страницата им във Фейсбук

Виж целия пост
# 333
Много благодаря за отговора.
За Патриарха съм почти убедена, че детето може би ще бъде прието, но отзивите, които чувам от обкръжението, са-едва ли не запише ли се там и детството  минава само в учене и домашни  работи дори и по почивки и ваканции.
Много си зависи от детето и колко е свикнало да си управлява времето и да учи самостоятелно, но и в 4те изброени училища не са се преучили. В Лиляната  и особено в МГ има по-силна конкуренция, състезателният дух се усеща и има деца, които не издържат на това, а и някои не издържат и на темпото, защото в ИУЧ и ФУЧ се разглеждат и състезателни задачи, а не само от учебната програма на МОН.
Виж целия пост
# 334
Гледам резултатите от Математика за всеки, има доста деца от "Христо Ботев" и "Драган Манчов", което кореспондира с високите им резултати на НВО. Горната класация според мен се изкривява от "селските" и частните училища, поради ред причини, които са ясни на всички.
Съответно явно в НУ "Климент Охридски" сегашният випуск не е от най-успешните, наблюдавайки децата (и класните им ръководители).
Виж целия пост
# 335
Ами има различни обстоятелства. При нас миналата година беше по-"слаба" бяхме на 15-то място, което никога не е било, но явно има и такива моменти, просто се продължава напред, до следващата година.
Виж целия пост
# 336
А за Черноризец Храбър някой има ли впечатления ?
Виж целия пост
# 337
Малкия ми син завърши началното си образование в Черноризец Храбър. Имаше уникален късмет да попадне при един от най- добрите екипи и мога само суперлативи да изкажа към тези Учители- човеци, възпитатели. В прогимназиален етап познавам също много читави преподаватели, всеотдайни и приятни.  Сега учи в Патриарха…ииии мисля, че не е необходимо да дописвам. За някои ще е компромис, а за други мечтаното училище.
Виж целия пост
# 338
Здравейте, аз пак да попитам Simple Smile
Ако запишем детето в дадено училище, за да не губи мястото си и чакаме второ класиране от друго, ако е прието впоследствие, може ли да се премести или не? И още един въпрос: ако е приет още от първо класиране и не се запише, автоматично прехвърля ли се за второто или отпада?
Виж целия пост
# 339
1. Може да се премести, да. Ще трябва да си вземете дипломата от първото и да го отпишете от него, след което да го запишете във второто.
2. Ако не се запише след приемане на първо класиране, то губи мястото и отпада от второ.
Надявам се правилно да съм разбрала въпросите.
Виж целия пост
# 340
Много благодаря! Абсолютно правилно сте ме разбрали въпреки бъркотията в главата ми…
Не си представях, че ще се чудим толкова много относно училища след 4-ти клас…
Виж целия пост
# 341
Отдавна казах на децата ми, че в 4 клас ще им е значително по-трудно от 7-ми. Големият ми син се яви на 7 приемни изпита + 2 матури - като четвъртокласник. В 7 клас ще са само матури Grinning
Виж целия пост
# 342
Отдавна казах на децата ми, че в 4 клас ще им е значително по-трудно от 7-ми. Големият ми син се яви на 7 приемни изпита + 2 матури - като четвъртокласник. В 7 клас ще са само матури Grinning
Това вие сте му го причинили. И не е системата виновна, а само и единствено вие. Нито е задължително, нито нещо го налага. И от обикновените паралелки излизат деца с бъдеще.
Виж целия пост
# 343
Този спор сме го водили с Вас, нямам намерение да го повтарям. Имаме различни ценности и разбирания като родители.
Виж целия пост
# 344
Този спор сме го водили с Вас, нямам намерение да го повтарям. Имаме различни ценности и разбирания като родители.
Да, така е. Но всяка си стои на позициите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия