Банята - тема 49

  • 30 785
  • 738
# 210
Точно и вентилаторът , понеже смело и безотговорно заложих на ПДЧ и МДФ шкафове ,разчитам на сифон и вентилатор (подово зимата), да не ми раздуе мебелите
Виж целия пост
# 211
Arwen Amarantha, ще споделиш ли кой е вентилаторът?
Този, даже аз го взех със 100 лева по-скъп...
https://tgp.bg/produkt/ventilator-za-banya-fresh-intellivent-che … OfThoC7CEQAvD_BwE
Виж целия пост
# 212
Аз имам прозорец в банята и сметнах, че не ми е нужен вентилатор, то и в строежа на апартамента явно не е заложено, защото всички бани в апартаментите в комплекса са с прозорци и нямат вентилатори.
Виж целия пост
# 213
Не е много ок само с прозорец. Аз сега съм така и посред зима никак не е приятно да се отваря широко, да не говорим, че докато се къпя е абсурд да е отворен и всичко става в пара и стичащи се вади. Но аз се къпя дълго и с много топла вода, спасявам положението със силна духалка.
Виж целия пост
# 214
Ние сме и с прозорец, и с вентилатор. Не знам как може да е проектирана баня без вентилатор. През зимата не може да стои отворен прозореца много все пак.
Виж целия пост
# 215
Ами не мисля, че е фатално че няма вентилатор. За мен по-важното беше че има прозорец и много се зарадвах. Странно ми е баня без прозорец, само с вентилатор.
Виж целия пост
# 216
Фатално не е, но е по-зле отколкото с добър вентилатор.
Аз също мислех като вас и затова не се напънах да изкарвам ток и въздуховод за вентилатор, сега съжалявам естествено.
Най-добре е и с двете.
Виж целия пост
# 217
И аз имам баня с прозорец, и то сравнително голям (не тип балконско прозорче, форточка (русизъм) им казваха едно време).  Наистина не е приятно не само през зимата, но и през пролет/есен, докато е все още хладно/студено и влажно. А пък през зимата, хубаво отваряш, но  след 2-3-4 мин. трябва задължително да отидеш и да затвориш. Сега си се къпя на отворен прозорец, на практика не го затварям и вентилатор не ми трябва. Но за преходните сезони и зимата си е нужен вентилаторът. Лично мнение, да не се обиди някой.

А баните с прозорец/прозорче са доста по-малко в големите градове. В панелките няма прозорци, в НС по правило няма прозорец. В някои ЕПК-та може и да има някои бани с прозорец, но повечето са без прозорец.
Виж целия пост
# 218
В сегашното ми жилище съм с прозорец (голям) и вентилатор. Само прозорец не върши работа. Хубаво е само заради естествената светлина. Зимата зъзнем, ако го отваряме. Вътре е неприятно.

В новото жилище, за моя изненада, в банята с прозорец няма предвиден вентилатор и аз го забелязах по-късно, а не когато можех да помоля строителя за промяна. А строителят е топ. Никакви благинки не е спестил. Много странно ми стана и сега се чудя как да оправя нещата. Не можем да пробием външната стена. Не е редно, а и заради акт 16. Покривът вече е готов - не може да изкараме тръба. Вентилатор на прозореца и дума не може да става. Грозно е. Без вентилатор ще е кофти. Имаме подово, но тези изпарения къде отиват? А като ми работи подовото как да държа прозорец отворен? Много се вкиснах, че някои детайли ми убягнаха.
В този ред на мисли - ако взема така прословутия Пакс вентилатор за другата баня, който не спира да работи - това няма ли да е в конфликт с подовото или да не го мисля много, хм?
Виж целия пост
# 219
В едновремешното старо строителство имаше прозорци, и както казва Мандаринка - с нормален размер, у нас беше почти на цялата стена. За студените периоди и аз бих предпочела да има и вентилатор, но ако няма техническа възможност и за двете и имам избор кое да бъде, бих заложила на прозорец.
Виж целия пост
# 220
Лейди, оставете кабел и след акт 16 си направете вентилатор. Чак пък толкова нередно да е една решетчица? При нас един комшия си загради по 3-4 кв от общия коридор на всеки етаж към своите апартаменти (има на 4 етажа по 1ап) и никой нищо не казва.😆
На мен ми изкараха въздуховод за аспиратора при готов покрив. Аз даже се качих да наблюдавам, защото ме беше страх да не го претупат и да имам течове, но го направиха със специални за такова
нещо материали и стана съвсем завършено.
Виж целия пост
# 221
Да ви кажа честно , нищожна е. Сифонът е един от най главните играчи в банята . От него зависи колко бързо ще се отече водата , от там и останките от пяна сапун балсам , кога ще изсъхне , миризмите и прочие. Точно от него не икономисвайте , че смяната е болезнена. В момента прясно отчитам огромната разлика , между кофти сифон и хубав сифон (за визия изобщо не говоря), а за видът на банята след душ и почистването

Не е нищожна, а нереална. Все пак става въпрос за средство за оттичане на отходна вода. Не представлява някаква иновация, нито е сложно за производство. Цени от 300 лв. до над 1000 лв. са абсурдни за подобно нещо. Не зависи само от сифона какъв дебит на оттичане ще има - ако отходната тръба е прекалено дълга, по-тясна, с чупки и пр. и пр., колкото и да е дебита на сифона, ще има завирване на вода. Мнението Ви за сапуна и балсама няма да коментирам. За миризмите и съхненето си има клапи.

Поздрави.
Виж целия пост
# 222


Не е нищожна, а нереална. Все пак става въпрос за средство за оттичане на отходна вода. Не представлява някаква иновация, нито е сложно за производство. Цени от 300 лв. до над 1000 лв. са абсурдни за подобно нещо. Не зависи само от сифона какъв дебит на оттичане ще има - ако отходната тръба е прекалено дълга, по-тясна, с чупки и пр. и пр., колкото и да е дебита на сифона, ще има завирване на вода. Мнението Ви за сапуна и балсама няма да коментирам. За миризмите и съхненето си има клапи.

Поздрави.

Почти съм сигурна, че сте мъж ))) . То не само за сифоните , цените са абсурдни . Като не е иновация , нито е сложно за производство , да се чудиш , защо толкова калпави продават , нарочно ли ги правят . Тези без воден затвор, чакайте на  клапата да ви спаси от миризми
Виж целия пост
# 223


Не е нищожна, а нереална. Все пак става въпрос за средство за оттичане на отходна вода. Не представлява някаква иновация, нито е сложно за производство. Цени от 300 лв. до над 1000 лв. са абсурдни за подобно нещо. Не зависи само от сифона какъв дебит на оттичане ще има - ако отходната тръба е прекалено дълга, по-тясна, с чупки и пр. и пр., колкото и да е дебита на сифона, ще има завирване на вода. Мнението Ви за сапуна и балсама няма да коментирам. За миризмите и съхненето си има клапи.

Поздрави.

Почти съм сигурна, че сте мъж ))) . То не само за сифоните , цените са абсурдни . Като не е иновация , нито е сложно за производство , да се чудиш , защо толкова калпави продават , нарочно ли ги правят . Тези без воден затвор, чакайте на  клапата да ви спаси от миризми

Flushed И таз добра! Вие мъжете само по първичните полови белези ли ги разпознавате? Посочил съм пола си и се вижда под псевдонима ми (който също е в мъжки род). Laughing
Разбира се, че линейните сифони не са нито иновация, нито сложни за производство. Неприятните миризми могат да са породени от различни причини. При мене, например, основната част идват от ревизионния отвор към водомерите, който няма уплътнение и съм го облепил с изолирбанд (стои много грозно). Всъщност, наличието на воден затвор на сифона също може да доведе до проблем, когато в канала остава вода (балсами, сапун и т.н.) и не изсъхва.
В крайна сметка всеки преценява какво му е нужно, но аз винаги съм определял вещите, които купувам основно на база съотношение цена-качество.
Поздрави.
Виж целия пост
# 224
Чакайте малко сега... Може да са с бомбастично измислени цени, защото са несложни за изработка. Но в статуквото на днешния ден цените на линейните (и не само!) сифони са такива, че посоченият от Черна Станция модел наистина не се явява чак толкова скъп. Човек първо трябва да се запознае с възможно най-широка гама от предлагани модели. Тогава с лекота се вижда къде горе-долу в картинката стои сифон с цена 100-200, къде стои такъв с 300-500, къде с 1000 и къде този с цена 45 лв.

Може да не струват толкова пари, но днес хората това имат за идеал - да са облечени не как да е, нахранени добре, да пътуват и да имат красив доколкото е възможно дом. Общо взето всички сме потънали в див матереализъм та производителите си намират начин да отхапят от баницата. Специално при сифоните го правят чрез модичките гъделичкайки естета в нас. Суета, да. Но така стоят нещата.

Теоретично може да са скъпи, но обстойна разходка из online магазините бързо убеждава, че спекула или не... това са цените. По-широките линейни сифони на Viega, HL, Hansgrohe надхвърлят 1000, точковите им надскачат 400 - скъпи сифони са това, да. Едва ли като сложност на изработка, но естетски. 300-500 идва нещо по-надолу, 100-200 вече е разумно. Под 30 лв - съвсем разумно. Всички правят едно и също, да. Но ценовата картинка е това, което предлага магазинната мрежа, а не нашата разценка.

Ето един модел точков на Viega, който е типичен пример как се печели от модички и като гъделичкаш естетското.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия