Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 64

  • 76 617
  • 741
# 675
Отдавна не съм се включвала в темата.
Паея приготвена от ММ Simple Smile

Виж целия пост
# 676
Много вкусни спагети с пилешко ви представям днес. Правят се лесно и заслужават да бъдат опитани.😋👩‍🍳🍝
https://inthebeniskitchen.com/2025/06/18/%d0%bc%d0%bd%d0%be%d0%b … 1%88%d0%ba%d0%be/
Виж целия пост
# 677
Печено пиле и салата



Бухтички с мляно овесени ядки


Пиле със зелен боб


Миш маш с любимото ми биволско сирене


Една закуска от тази седмица, вкъщи сме болни с вирус


И крем-карамел
Виж целия пост
# 678
Печено пиле и салата



Бухтички с мляно овесени ядки


Пиле със зелен боб


Миш маш с любимото ми биволско сирене


Една закуска от тази седмица, вкъщи сме болни с вирус


И крем-карамел

Може ли рецепта за бухтичките ,изглеждат великолепно  😋😍
Виж целия пост
# 679
Да, благодаря!
Когато ги правя за всички с бяло брашно са ми по-вкусни, стават по-пухкави.
Тези са с 3 яйца, 150 гр. фини овесени ядки смляни в чопъра + 50 гр бяло брашно, 1 ч.ч кисело мляко с малка лъжичка сода в него. Всичко разбърквам и ги пържа с много малко мазнина в тефлонов тиган.
Ето стара снимка само с бяло брашно
Виж целия пост
# 680
Пиле с грах.

И сладоледената торта на Мики, при мен с кайсии защото не ни харесаха за ядене. Бисквитите е трябвало да ги оставя по-едри Thinking
- зор при рязането, затова и вида е такъв:rolling_eyes:
Виж целия пост
# 681
Тайна, много сочни изглеждат. Как ги правиш с толкова много сос.

Зеленчуците в един тиган, свинското в друг се пържат, накрая всичко се залива с половин чаша вода, соев сос, чесън и нишесте лъжичка и  се пържи до сгъстяване.
Виж целия пост
# 682
Мъфини с бадемово брашно,  шунка и сирене.

Пълнени камби с риба тон, селъри, зелен лук и извара.

Фагри

Бондюел смес с пилешко, сметана и синьо сирене.





Бургер с патладжани на фурна с чушки, доматен сос и сирене.

Сьомгова пъстърва.
Виж целия пост
# 683
Муми, при теб е много апетитно! Тая свинската пържола ще я сънувам.

Мама Яси, трябваше да оставиш да се отпусне малко тортата на стайна температура, преди да я нарежеш. Иначе, наистина малко трудно се реже веднага. Хареса ми идеята за кайсиите, ще я пробвам. Благодаря!

Много вкусни и сочни пълнени патладжани с кайма правих снощи.


Скариди с вино на тиган


Пържени филии с мед


Домашен студен чай


Гювече
Виж целия пост
# 684
Цезар и класиката 🍟


Виж целия пост
# 685
Миш-маш с пресни чушки приготвих за вечеря днес. Много го обичам и макар нефотогеничната му визия, вкусът е разкошен.😋🥘🍴☺️
https://inthebeniskitchen.com/2025/06/19/%d0%bc%d0%b8%d1%88-%d0% … 1%88%d0%ba%d0%b8/
Виж целия пост
# 686
У дома сме на режим и след крекерите от семена  направих Морковелки със семена и оризон за компания на салатите
Виж целия пост
# 687
Мики, приядоха ми се пържени филийки!

Тарт с лимоново крем сирене и пушена сьомга




Черешово кисело мляко с шоколадова гранола



Лимонов кекс с тиквички и боровинкова глазура

Виж целия пост
# 688
Много вкусно е било при всички ви!
 Да се отчета за десетдневка май 🙂 сьомга с печени картофи,

тарама хайвер с пушена сьомга https://pep-4o.blogspot.com/2021/12/blog-post_22.html и тиро салата

 Каджун скариди Каджун https://pep-4o.blogspot.com/2023/12/blog-post_10.html
 
песто от босилек https://pep-4o.blogspot.com/2017/06/blog-post_26.html

бързи млечни десерти https://pep-4o.blogspot.com/2013/06/blog-post_20.html   са от днес.

От предни дни - петел с картофи яхния,

ориз със заешко месо, директно от тавата,

а от тигана - дробчета с лук. 

Супа топчета.

Тиквички с ориз https://pep-4o.blogspot.com/2025/06/blog-post.html

Някакви равиоли с рикота и песто.

Хубав да ви е петъкът утре и спокойни почивни дни!
Виж целия пост
# 689
У дома сме на режим и след крекерите от семена  направих Морковелки със семена и оризон за компания на салатите

Как се правят и какво точно е оризон? Гугъл показва само една сладка щраволина от моето детство
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия