За любителите на салати - тема 7

  • 42 148
  • 344
# 180
Аз я слагам в салати с кореноплодни.
Виж целия пост
# 181
В ебаг има текущо - като земна ябълка е записана.
Виж целия пост
# 182
Най-обикновена зелена и червена (дъбов лист) салата с краставица, репички, чесън, червен лук и магданоз с кисело мляко.

Виж целия пост
# 183


Попарен и изстуден снежен грах на шушулки, шарени репички на кръгчета, магданоз, копър и мента на ситно, пармезан на люспи, сол, винегрет - лимонов сок, зехтин и горчица. Винегрета го разбих надве-натри и стои недобре емулсирана горчицата.
Виж целия пост
# 184


Попарен и изстуден снежен грах на шушулки, шарени репички на кръгчета, магданоз, копър и мента на ситно, пармезан на люспи, сол, винегрет - лимонов сок, зехтин и горчица. Винегрета го разбих надве-натри и стои недобре емулсирана горчицата.

Това ще се прави! Как да се сдобия с този грах?
Виж целия пост
# 185
Скрит текст:


Попарен и изстуден снежен грах на шушулки, шарени репички на кръгчета, магданоз, копър и мента на ситно, пармезан на люспи, сол, винегрет - лимонов сок, зехтин и горчица. Винегрета го разбих надве-натри и стои недобре емулсирана горчицата.

Това ще се прави! Как да се сдобия с този грах?

От ебаг го поръчах, с произход Кения, ама пуста лакомия 😄

Edit:


Леща, червена чушка калифорния, домат sweet marmande от Лидл, шарени репички, лук, дресинг тип чимичури (в чопъра връзка магданоз, връзка копър, чесън, лук, пармезан, зехтин, лимонов сок, сол) плюс горчичен от вчера.
Виж целия пост
# 186
Салата зелении микс, краставици, червени и зелени чушки, лук, маслини, меко сирене с билки и прошуто кото, подправена със зехтин и балсамов оцет.
Виж целия пост
# 187


Микс зелени салати, авокадо, котидж и царевица.
Сос балсамова редукция.
Виж целия пост
# 188
Дами, а салата с левурда правили ли сте? Или пък с песто от левурда? Някакви съвети за комбинациите и количествата, че със зелениите обикновено прекалявам мощно, а тази все пак е подправков тип, не е спанак, примерно...
Виж целия пост
# 189
Микс от ,,бурени,, както обичам да казвам!
Липсваше ми само дресингът, който ми свърши, трябва да си купя нов!
На Била си имам един любим.

Виж целия пост
# 190
Дами, а салата с левурда правили ли сте? Или пък с песто от левурда? Някакви съвети за комбинациите и количествата, че със зелениите обикновено прекалявам мощно, а тази все пак е подправков тип, не е спанак, примерно...
В пестото сложи и магданоз за баланс на вкуса, че инача става убийствено чесново. Освен, ако не обичаш. Grinning
Свекър ми прави салата от левурда, варени яйца, репички, маслини и много кисело мляко. Вкусна е, но после кожата ти се пропива от миризмата на чесън. Joy
Аз добавям малко левурда към великденската салата, става супер.
Песто от левурда с котидж сирене е много вкусна разядка.
Виж целия пост
# 191
И аз слагам по много малко от левурда,че също съм забелязала неприятен телесен мирис дълго след това 😷
Виж целия пост
# 192
Дами, а салата с левурда правили ли сте? Или пък с песто от левурда? Някакви съвети за комбинациите и количествата, че със зелениите обикновено прекалявам мощно, а тази все пак е подправков тип, не е спанак, примерно...
В пестото сложи и магданоз за баланс на вкуса, че инача става убийствено чесново. Освен, ако не обичаш. Grinning
Свекър ми прави салата от левурда, варени яйца, репички, маслини и много кисело мляко. Вкусна е, но после кожата ти се пропива от миризмата на чесън. Joy
Аз добавям малко левурда към великденската салата, става супер.
Песто от левурда с котидж сирене е много вкусна разядка.

Салатата на свекъра е по-скоро разядка, нали? Всичко наситно и “свързано”/хомогенизирано с кисело мляко?

Левурдата с котидж звучи много добре. Всичко с котидж е топ 😃
Виж целия пост
# 193
Ами салата си е, с доста кисело мляко, не е гъста. Просто левурдата е основната съставка. Simple Smile
Виж целия пост
# 194
Защо някой не пусне някаква изпитана рецепта за песто с левурда, че сме открили една полянка и берем редовно, предимно за салата. Но ми се иска и песто да направя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия