Декемврийски бебета - тема 2

  • 20 128
  • 755
# 420
Тази препоръка заради наддаването ли е? Няма лошо да предлагаш, пък каквото се хареса. Ясно е че насила не става.
За цапането перфектно те разбирам, същото е и при нас. Дрехи (наши, нейни), пелени, количка, столче за кола, всичко е мазало. Едвам опазвам дивана (светло бежов е) Grinning
Стискам палци за морето, да ви е колкото се може спокойно. Поне ще смените пейзажа Simple Smile
Виж целия пост
# 421
Аз съм в другата крайност - иска да яде много. Реве като свърши пюрето, какъв е тоя апетит за пасирана тиквичка с копър, не знам😀🙈 пробвах го даже на пасирано месо( заготовка на Холе) и това му хареса, а то има вкус на гума.
Днес отказа млякото за обяд и си чакаше пюрето. Изяде 160 грама и рева 10 минути и си буташе ръцете.
Той върви много голямо момче, 86 вече му е аха-аха да умалее. Има три зъба и хапе, имам синка на рамото. Имам чувство, че след някой месец и ще ме смаже, ако ми скочи отгоре 😀
Виж целия пост
# 422
Аз не знам Алис от какво расте, като продължава да е само на кърма. Другата седмица имаме час с консултант по храненето пак, ама аз какво ще им казвам, не знам. Пробвахме няколко неща, няма алергична реакция към нищо засега, но и не проявява никакъв интерес. Те ще ми изчуроликат, че всичко е наред и не е проблем, и само ще изхарчим няколко паунда за билети за автобуса, че Кори е на работа, но ще отидем с майка му. Поне ще я претеглят и премерят, ние я изтеглихме осем килограма вкъщи като стана на седем месеца и 72 сантиметра, ама те ще й го напишат в книгата, да го има. Кой знае, може да ми се скарат, че не пробва достатъчно неща, ама едва ли, тук са много лежерни.
Виж целия пост
# 423
А преместихте ли ги в кошари да спят? Ако сте ползвали next to me, де. Този преход мен малко ме плаши.Misc Ghost
Виж целия пост
# 424
А преместихте ли ги в кошари да спят? Ако сте ползвали next to me, де. Този преход мен малко ме плаши.Misc Ghost

И мен много ми плашеше, но всяко чудо за 5 дни. Хващаш се смело и го правиш. Аз започнах през деня с дневните дремки и така лека полека, аз връщах в next to me- то ако толкова протестира, но бъди постоянна. 3 вечери подред спа в голямата и просто събрах next to me-то и го пратих на сестра ми (чакат бебе на есен). Истината е, че аз не бях готова, а не Боряна.
Виж целия пост
# 425
Ние имахме кошара и си спеше в нея в нашата стая, но 6 месец ни връхлетя някаква несигурност и тревожност по време на сън и постоянно се будеше да проверява къде съм. Е в крайна сметка като станах няколко вечери по няколко пъти взехме детето при нас. Сега пак проверява, но види че съм там и заспива, като ме усеща си спи добре и ние също. И дрямките ни се оправиха и приспиването и всичко. Преди ревеше истерично не искаше да заспива, сега лягаме и заспиваме. Правеше дремки по 10 мин и ставаше кисело 😅 сега спим по час и отгоре ставаме щастливи. Продадох днес кошарата. За сега ще си е при нас и ще купим голямо легло и като дойде време ще местим детето направо самостоятелно в ново легло и стая. За страната на нашето съм сложила преграда за спалня.
Виж целия пост
# 426
Не се шашкайте толкова с това захранване, не е останал човек на планетата, който не се е научил да яде 😅
Свекито като дойде и ме дебнат и се започва едно даване,  въобще не съм фен на това да се бърза със заместване на млякото, рефлукса няма да се оправи със захранването, това е слаб мускул, който с времето и мобилността на детето ще отшуми напълно
Весел ви уикенд ❤️
Виж целия пост
# 427
А преместихте ли ги в кошари да спят? Ако сте ползвали next to me, де. Този преход мен малко ме плаши.Misc Ghost
Нашето next to me кръшна една нощ и аварийно го преместихме😀Аз ви казвам, че е дебел
Виж целия пост
# 428
Ние имахме кошара и си спеше в нея в нашата стая, но 6 месец ни връхлетя някаква несигурност и тревожност по време на сън и постоянно се будеше да проверява къде съм. Е в крайна сметка като станах няколко вечери по няколко пъти взехме детето при нас. Сега пак проверява, но види че съм там и заспива, като ме усеща си спи добре и ние също. И дрямките ни се оправиха и приспиването и всичко. Преди ревеше истерично не искаше да заспива, сега лягаме и заспиваме. Правеше дремки по 10 мин и ставаше кисело 😅 сега спим по час и отгоре ставаме щастливи. Продадох днес кошарата. За сега ще си е при нас и ще купим голямо легло и като дойде време ще местим детето направо самостоятелно в ново легло и стая. За страната на нашето съм сложила преграда за спалня.
Коки заспиваше сам в кошарата си от началото на трети месец, всяка вечер без изключение, като след първото му будене го взимах при мен и така до сутринта. Е, така беше до преди 2 седмици. И изведнъж отказа да заспива там. Още щом разбереше, че го слагам там за го приспя и започваше силен протест завършващ с голем рев. Взимах го, а той сменяше тона и звучеше все едно ми се кара, а накрая завършваше успокоен с въздишка на облекчение. И две седмици беше като залепен за мен, само в количката спеше сам. Иначе аз през дрямка, през вечер или две пробвах отново да го приспивам в леглото му, но започнеше ли да протестира или директно да реве, го взимах. От два дена сякаш е по-спокоен и вече втора вечер успявам пак да го приспя в кошарата му. Така поне имам няколко часа, в които никой не ми запраща ритници в носа. А, докато спи, той се мята във всички посоки.😀 Та, се надявам да е отминал скокът в разтежа/регресията, че малко да наваксаме със сън до следващото нещо.
gigato2, можеш ли да пуснеш линк към преградата за спалня и да кажеш дали сте доволни? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 429
https://www.amazon.de/Safety-1st-Bettgitter-Kleinkinder-Schlafzi … B6r/dp/B0CFWF5MGW

🤗
Виж целия пост
# 430
Нашето захранване върви брутално зле. Интерес към храната 0, под всякаква форма, повече от 10 хапки - абсурд. Ислам да съм дзен,но полудявам от тоя мазаляк, рев и ижас, че давам поредния буламач и накрая йрана в кофата. И да, уж прояждат, но няма да ви казвам, 7 годишния колко 4 неща яде....
Виж целия пост
# 431
Айси, моят 4 годишен не прояде. И той нямаше интерес към храната и пюретата. Супер много съжалявам, че не пробвах звб с него. Няма гаранции, че щеше да е различно, но можеше и да е.
Сега бебето вече си смуче свински ребра, пилешки кюфтета, домашни гризни с чедър и моцарела и още сто неща. До сега се е мръщил само на малини, явно кисели му дойдоха. Бих насърчила всеки към този метод. За мен е супер и трябваше преди 4 години да го пробвам, но от страх не опитах
Виж целия пост
# 432
ЗВБ не е моето. Имам си няколко съображения и просто няма шанс да му се случи с мен 😃 щв си кара на мляко, в градината ще се научи да яде един ден 😃
Виж целия пост
# 433
Моят 4 годишен го захранвах по ЗВБ... Пак 4 неща яде 🤦 Все по-зле става неща които до скоро е обичал изведнъж "това няма да го ям".
Бебето засега обаче е страшен фен на метода и на храненето като цяло, пък да видим (но това стана към месец след началото на захранването де, началото беше много тегаво, нищо не близваше).
Виж целия пост
# 434
Момичета, при вас има ли пърхане с ръчички? В последния месец започна. Не баш пърхане, а все едно иска да хване нещо с пръстчета и ги свива и разпуска. Забелязвам го като си седи сам в шезлонга, че го прави. Като му дам играчка или му обърна внимание спира. Като се гушка спира.  Като седи на стола и чака пюрето започва много бързо да го прави докато почне да яде.
Сега дали е израз на емоция или е нещо друго, рано е да разбера. Много се притеснявам. Сестра ми заяви, че нейните деца така не са правили. Аз не помня.
Утре сме на консултация, ама съм сигурна, че няма да му обърнат внимание.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия