Туристическа виза за САЩ /Тема 6/

  • 21 976
  • 628
# 120
Да, до 6 месеца е, но може и да е 2-3 седмици, според граничните офицери.

Т.е. казват ти, че изрично трябва да си тръгнеш до еди коя си дата?
Питам, защото пак уточнявам, че на нас никой досега нищо не ни е споменавал. Значи, не на всеки казват, така ли, при което можеш да си седиш до 6 месеца, ако искаш?
Виж целия пост
# 121
Да, понякога казват
Виж целия пост
# 122
Интервюто беше около минутка, въпросите бяха много общи и по информацията, която бях попълнила в DS 160, но честно казано не задълбочава много. Колко време смятам да пътувам, с каква цел, имам ли роднини в САЩ, какво работя. И ми каза, че съм одобрена. Чакането по опашки беше към 2 часа. На повечето хора им бяха кратки интервютата.
Не се притеснявайте, бяха много спокойни и не бяха страшни Joy
Благодаря ви сърдечно!
От туристическата агенция ми казаха да нося един куп документи, вие носите ли докуюента за таксата, както и банково извлечение , документите за насрочване на интервюто и какво ли още не
Виж целия пост
# 123
Да, до 6 месеца е, но може и да е 2-3 седмици, според граничните офицери.

Т.е. казват ти, че изрично трябва да си тръгнеш до еди коя си дата?
Питам, защото пак уточнявам, че на нас никой досега нищо не си е споменавал. Значи, не на всеки казват, така ли?

Граничният служител (не е офицер...) слага печат в паспорта и на него пише докога може да е престоят.
Виж целия пост
# 124
Граничният служител (не е офицер...) слага печат в паспорта и на него пише докога може да е престоят.

Нямам печат! При нито едно от влизанията ми в САЩ. Ей-сега специално станах да проверя, за да не подведа някого. Прегледах целите си паспорти щателно (понеже VISA-та ми е в стария) и няма нищо от САЩ. Само един печат от Дубай седи самотен.
Виж целия пост
# 125
Добре де, някои пък имаме печат...
Виж целия пост
# 126
Не споря. Просто се опитвам да си изясня как точно работят нещата. Но явно е много индивидуално.
Виж целия пост
# 127
Ние имахме печат, указващ престой до 6 месеца само при първото ни влизане в САЩ. Има дата, до която може да останете легално в страната, която може да е максималният срок от 6 м., или по- малко. Какъв е принципа, никой не знае.
Виж целия пост
# 128
В Маями няма печат. Минава се на селф чек и си минаваш.
Стига сте плашили хората, че дават седмици.

Покажете ми снимка на печат седмичен престой.
Виж целия пост
# 129
всичко е възможно просто
на мен (в друга държава) са ми давали много къс срок, нарочно, щото се видях съмнителен, ама аз си бях виновен
Виж целия пост
# 130
Интервюто беше около минутка, въпросите бяха много общи и по информацията, която бях попълнила в DS 160, но честно казано не задълбочава много. Колко време смятам да пътувам, с каква цел, имам ли роднини в САЩ, какво работя. И ми каза, че съм одобрена. Чакането по опашки беше към 2 часа. На повечето хора им бяха кратки интервютата.
Не се притеснявайте, бяха много спокойни и не бяха страшни Joy
Благодаря ви сърдечно!
От туристическата агенция ми казаха да нося един куп документи, вие носите ли докуюента за таксата, както и банково извлечение , документите за насрочване на интервюто и какво ли още не
Носих разни документи, но единственото, което ми гледаха беше visa confirmation, заедно с паспорта и то на влизане. Все пак, бих препоръчала и appointment confirmation да се носи. Имаше един човек с една голяма папка, искаше да си я покаже, но консулът му каза, че не и трябва да я гледа въобще. На влизане ви слагат един баркод на паспорта, който после интервюиращият проверява, явно така излиза попълнения DS 160 и така проверява какъв е случаят точно.
Най- вероятно въобще няма да трябват други документи, но аз лично си носих, ей така, за мое успокоение, да не ме яд после, ако са ми трябвали за нещо Joy
А за чакането да... часовете за интервютата въобще не се спазват, аз отидох 20 мин.преди интервюто и вече имаше доста хора и докато мина всички опашки и проверки станаха 2 часа, но не е проблем. Неприятно е, че се чака, но това е положението.
Виж целия пост
# 131
Интервюто беше около минутка, въпросите бяха много общи и по информацията, която бях попълнила в DS 160, но честно казано не задълбочава много. Колко време смятам да пътувам, с каква цел, имам ли роднини в САЩ, какво работя. И ми каза, че съм одобрена. Чакането по опашки беше към 2 часа. На повечето хора им бяха кратки интервютата.
Не се притеснявайте, бяха много спокойни и не бяха страшни Joy
Благодаря ви сърдечно!
От туристическата агенция ми казаха да нося един куп документи, вие носите ли докуюента за таксата, както и банково извлечение , документите за насрочване на интервюто и какво ли още не
Носих разни документи, но единственото, което ми гледаха беше visa confirmation, заедно с паспорта и то на влизане. Все пак, бих препоръчала и appointment confirmation да се носи. Имаше един човек с една голяма папка, искаше да си я покаже, но консулът му каза, че не и трябва да я гледа въобще. На влизане ви слагат един баркод на паспорта, който после интервюиращият проверява, явно така излиза попълнения DS 160 и така проверява какъв е случаят точно.
Най- вероятно въобще няма да трябват други документи, но аз лично си носих, ей така, за мое успокоение, да не ме яд после, ако са ми трябвали за нещо Joy
А за чакането да... часовете за интервютата въобще не се спазват, аз отидох 20 мин.преди интервюто и вече имаше доста хора и докато мина всички опашки и проверки станаха 2 часа, но не е проблем. Неприятно е, че се чака, но това е положението.
Да, наистина.
Сърдечно благодаря,  жива и здрава бъдете 🍀
Дай Боже и ние да се сдобием  с визи на 16 ти
Виж целия пост
# 132
Благодаря ви, дами! Аз съм тук едва за седмица, пристигнах. Служителят ми сложи печат в паспорта и написа нещо, даж вне го погледнах какво написа, след 25 ч без сън едвам му казах, че съм по работа. Пита ме кога си тръгвам, казах му и това беше.
За лекарствата нямах проблем, бяха две опаковки- една в ръчния и една в чекирания.

Летяхме през амстердам и всички българи имахме допълнителна проверка на гейта. Ръчният багаж беше гледан, натривки, какво ли не.
Виж целия пост
# 133
nikives123, стискам палци, сигурна съм , че всичко ще е наред. Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 134
През 2006 г бях на студентска бригада с виза J1 .И доколкото си спомням на влизане ми сложиха печат и освен него ми прикрепиха някакво картонче ,което сега не се сещам за какво беше.Сигурен съм ,че на печата нямаше дата,защото почти си изпълних позволения от визата престой.Но това беше преди 19 години и сега нямам представа как е с влизането в САЩ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия