Да си поговорим за образованието, или защо учениците не могат да покрият I модул на НВО успешно - 3

  • 16 946
  • 181
# 15
Е, то това е въпрос за есе направо, не е за тест по математика Joy
Нещо не го е разбрал/възпроизвел правилно.

Най-важното според мен за това НВО е да не се притесняват.
Трябва да се упражнява форматът, разбира се, както и да тренират за време, но началните учители има склонност да стресират децата твърде много за тези изпити, а те са оценка и референция за самите учители. Особено в т.нар. "елитни" паралелки или училища, оказват твърде голям натиск върху децата и напрежението си казва думата.
Подготовката само в училище трябва да е напълно достатъчна за отличен резултат при дете, справящо се без затруднения - няма материал, който да не е включен в учебната програма.
Виж целия пост
# 16
Квесторите имат задължението да предупредят децата петнайсет минути преди края на времето, че трябва да пренесат отговорите си на бланката за отговори. И да, изтече ли времето няма компромис, то е еднакво за всички. И черновите не се проверяват, проверява се само нанесеното на бланката за отговори.
Виж целия пост
# 17
Много често родителите коментират, че на детето не му е стигнало времето, но това не значи че не се е справило. И смятат че това че може да го направи е напълно достатъчен показател. Съвсем напротив. Щом не му е стигнало времето не се справило, без значение че би се справило ако е имало15-20-30 минути повече. Само някои от категорията деца СОП са с удължено време на НВО и прочие и то си има причина защо. Т.е да се поместиш във времето е част от проверката. Не си се поместил - не си се справил.
Виж целия пост
# 18
И какъв е правилният отговор на този тъп въпрос?
Нищо? Ще се изсмея? Ще се опуля?
Виж целия пост
# 19
"Какво ще правиш ако получиш съобщение , че си класиран за участие в състезание, в което не си участвал?"
 
 Класиран за участие по някакви критерии за състезание, в което не е участвал преди? Класиран да продължи на следващ етап в състезание, в което не е участвал на първи етап?
Какво, по ягодите, е искал да каже авторът?!
Виж целия пост
# 20
Ма, какво толкова му се чудите на този въпрос. "Нищо няма да направя" е отговорът. Joy Да се оправя този, който ме е класирал.
Виж целия пост
# 21
Ми щото преди да направя нищо ще се опуля, ще ги напсувам, ще се запитам идиоти ли са... Това за мен е недопустим въпрос. Разбирам какво целят, но е формулиран неграмотно.
Виж целия пост
# 22
"Какво ще правиш ако получиш съобщение , че си класиран за участие в състезание, в което не си участвал?"
 
 Класиран за участие по някакви критерии за състезание, в което не е участвал преди? Класиран да продължи на следващ етап в състезание, в което не е участвал на първи етап?
Какво, по ягодите, е искал да каже авторът?!
Предполагам, че идеята е да се досетиш, че е измама и да сезираш учител/родител. Предполагам само, че е това идеята.
Виж целия пост
# 23
По принцип тези въпроси с отрицание проверяват вниманието. А защо не и незаучено мислене.
Възможни и разрешени са много и различни отговори. Важното е да се реагира на "ако не си участвал". Ама и на това детето се учи - и в училище, и в къщи.
Виж целия пост
# 24
Верният отговор е "Ще кажа на мама!"

Това като  с пожарникаря....
Виж целия пост
# 25
Е, то това е въпрос за есе направо, не е за тест по математика Joy
Нещо не го е разбрал/възпроизвел правилно.

Най-важното според мен за това НВО е да не се притесняват.
Трябва да се упражнява форматът, разбира се, както и да тренират за време, но началните учители има склонност да стресират децата твърде много за тези изпити, а те са оценка и референция за самите учители. Особено в т.нар. "елитни" паралелки или училища, оказват твърде голям натиск върху децата и напрежението си казва думата.
Подготовката само в училище трябва да е напълно достатъчна за отличен резултат при дете, справящо се без затруднения - няма материал, който да не е включен в учебната програма.
Да, много точно казано. По стечение на обстоятелствата - адресна регистрация, детето е в "елитно" училище. Да, подлудяват ги до толкова, че ходи с отвращение на училище. Пример: 160 задачи по математика за уикенда и това е само по математика. Има и по БЕЛ, ЧП, АЕ и т. н.
Виж целия пост
# 26
Не бих си оставила детето в клас, в който ще дават такива домашни и то за уикенда. Ние получавахме в 6-7 клас по 100 задачи за десетдневна ваканция или по 10 задачи на ден. Уикендът е за почивка и време за семейството, но това не значи, че цялото семейство трябва да организира почивните си около домашното на детето. Тези деца почиват ли някога?
Виж целия пост
# 27
Не бих си оставила детето в клас, в който ще дават такива домашни и то за уикенда. Ние получавахме в 6-7 клас по 100 задачи за десетдневна ваканция или по 10 задачи на ден. Уикендът е за почивка и време за семейството, но това не значи, че цялото семейство трябва да организира почивните си около домашното на детето. Тези деца почиват ли някога?
Тази година със сигурност не почиват. Решила съм да го местя ако нещата са такива и в 5 клас.
Виж целия пост
# 28
160 задачи водят до затъпяване, ако са просто за калкулация, и са невъзможни, ако са трудни. Все безсмислица някаква.
Виж целия пост
# 29
Дали не преувеличавате с тези 160 задачи за уикенд?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия