Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №33

  • 46 613
  • 742
# 270
Знаете ли дали има  болница, от която да се обаждат в случай, че резултата от цитонамазката не е ок, за да се правят допълнителни изследвания?  Така аз чакам резултат и си мисля, че щом никой не се обажда значи всичко е наред ? Утре ще звъня да питам как са нещата.
На мен ми се обаждат независимо какъв е резултата. Някъде около десетия ден ми се обажда докторката.
Виж целия пост
# 271
Незнам какво ще ти назначат(дано не е само това,което се полага по каса ),но  сме обсъждали какво е добре да се изследва при оплаквания в този период.Освен полови(изследват се в определени дни от месеца) и щитовидни(всички 5 показателя),дефицити на витамини(Д3,Б12) и желязо(целия железен панел),инсулин и кръвна захар.
Не съм в Бг и ще пиша подробно после какво се изследва. Сериозни оплаквания нямам, поне засега.
Виж целия пост
# 272
Докторката, която смених вече, ми изпращаше резултатите на мейла.
Мацки, преди години, за 6месеца вече имах рак на шийката на матката. Да, бях млада и тогава нещата са малко по-динамични, но идеята ми е, че 8 месеца са много време.
Хубаво е от време на време да се правят изследвания и при друг лекар.
Виж целия пост
# 273
На резултатите от цитонамазката винаги има препоръка кога да се повторят. При мен обикновено пише след 1 година.
Съжалявам, че така се е получило и то при профилактика през 6 месеца😨.  Дано всичко да е наред сега при вас!
Виж целия пост
# 274
Да си кажа и аз, на 45 без една седмица. При мен е малко объркано, защото цял живот съм с цикъл от гадните - с мн болки и обилен, със силно ПМС (раздразнение, подуване, гадене, главоболие - като вс месец е различна комбинация от симтоми, знаете как е).

Последните 6 месеца забелязвам и други екстри, които може би са пред менопауза - определено намалено либидо и не точно сухота, но нещо подобно. Забавното е, че с такова ПМС което покрива повечето симптоми на перименопауза, остават топлите вълни (които все още нямам) , за да разгранича нещата и да знам, че съм в този период.

Най-"забавното" е че правя опити инвитро на цялата тая олелия и според мен, след стимулациите, ще има засилени ефекти на перименопауза. След първата стимулация, имах нещо подобно на топли вълни за първи път, после мина.

Иначе, приемам стандартните добавки, нищо екстравагантно. Проблеми със съня имам цял живот, заспивам принципно мн късно, не се будя, но нямам много deep sleep (според фит часовниците, ако може да им се вярва).

Та с две думи, доста ме е страх какво следва, въпреки, че цял живот се мъча с женските тегоби и все пак не мога да си представя да стане дори по-зле.

Мисля да почна плуване (пак) и да не цикля толкова мн в главата си, защото съм такъв тип човек, който не драматизира външно, но вътрешно има доста богат нездравословен свят Grinning.

Приемам CoQten, Магнезий, желязо (с анемия съм), гинко билоба Grinning, фолиева киселина и витамин Д. Simple Smile))
Виж целия пост
# 275
6ram6ar, а ти кой магнезий пиеш за сън?

Скрит текст:
Виж целия пост
# 276
Здравей!
Аз само искам да ти пожелая успех и да запазиш това оптимистично, мило, чувство хумор, което усетих от думите ти!
Три мои приятелки вече се радват на дечица след успешно инвитро - двете бяха на 47, а третата на 50г!!! Децата им са на 3, 5 години , а третото на 9 месеца!
Успех и смело напред ❤

Да си кажа и аз, на 45 без една седмица. При мен е малко объркано, защото цял живот съм с цикъл от гадните - с мн болки и обилен, със силно ПМС (раздразнение, подуване, гадене, главоболие - като вс месец е различна комбинация от симтоми, знаете как е).

Последните 6 месеца забелязвам и други екстри, които може би са пред менопауза - определено намалено либидо и не точно сухота, но нещо подобно. Забавното е, че с такова ПМС което покрива повечето симптоми на перименопауза, остават топлите вълни (които все още нямам) , за да разгранича нещата и да знам, че съм в този период.

Най-"забавното" е че правя опити инвитро на цялата тая олелия и според мен, след стимулациите, ще има засилени ефекти на перименопауза. След първата стимулация, имах нещо подобно на топли вълни за първи път, после мина.

Иначе, приемам стандартните добавки, нищо екстравагантно. Проблеми със съня имам цял живот, заспивам принципно мн късно, не се будя, но нямам много deep sleep (според фит часовниците, ако може да им се вярва).

Та с две думи, доста ме е страх какво следва, въпреки, че цял живот се мъча с женските тегоби и все пак не мога да си представя да стане дори по-зле.

Мисля да почна плуване (пак) и да не цикля толкова мн в главата си, защото съм такъв тип човек, който не драматизира външно, но вътрешно има доста богат нездравословен свят Grinning.

Приемам CoQten, Магнезий, желязо (с анемия съм), гинко билоба Grinning, фолиева киселина и витамин Д. Simple Smile))
Виж целия пост
# 277
И колежка тамън я беше почнало пременото и роди, на 47 ин витро! Така, че стават чудеса! Вярвай! Heart
Виж целия пост
# 278
Здравей!
Аз само искам да ти пожелая успех и да запазиш това оптимистично, мило, чувство хумор, което усетих от думите ти!
Три мои приятелки вече се радват на дечица след успешно инвитро - двете бяха на 47, а третата на 50г!!! Децата им са на 3, 5 години , а третото на 9 месеца!
Успех и смело напред ❤

Да си кажа и аз, на 45 без една седмица. При мен е малко объркано, защото цял живот съм с цикъл от гадните - с мн болки и обилен, със силно ПМС (раздразнение, подуване, гадене, главоболие - като вс месец е различна комбинация от симтоми, знаете как е).

Последните 6 месеца забелязвам и други екстри, които може би са пред менопауза - определено намалено либидо и не точно сухота, но нещо подобно. Забавното е, че с такова ПМС което покрива повечето симптоми на перименопауза, остават топлите вълни (които все още нямам) , за да разгранича нещата и да знам, че съм в този период.

Най-"забавното" е че правя опити инвитро на цялата тая олелия и според мен, след стимулациите, ще има засилени ефекти на перименопауза. След първата стимулация, имах нещо подобно на топли вълни за първи път, после мина.

Иначе, приемам стандартните добавки, нищо екстравагантно. Проблеми със съня имам цял живот, заспивам принципно мн късно, не се будя, но нямам много deep sleep (според фит часовниците, ако може да им се вярва).

Та с две думи, доста ме е страх какво следва, въпреки, че цял живот се мъча с женските тегоби и все пак не мога да си представя да стане дори по-зле.

Мисля да почна плуване (пак) и да не цикля толкова мн в главата си, защото съм такъв тип човек, който не драматизира външно, но вътрешно има доста богат нездравословен свят Grinning.

Приемам CoQten, Магнезий, желязо (с анемия съм), гинко билоба Grinning, фолиева киселина и витамин Д. Simple Smile))

Благодаря за подкрепата Simple Smile, искрено! Чувството за хумор го има, но понякога отива към тъмно сиво/черно и саркастично. Абе не съм мн мила, но така изглеждам ако не ме познава човек Grinning.

Правя втори опит инвитро, просто съм от късните блумъри всякак, само финансово се справям в тоя живот добре...парите ме искат. Хората баби станаха, а аз тепърва по тия стъпки, но според мен всеки си има път и си го следва, минала съм по-голямата част от самосъжалението отдавна Simple Smile).

Освен, че искам дете, ще се радвам много да нямам цикъл една година и повече по естествен начин ...Grinning.
Аз засега се радвам, че на 45 и още не ме мъчи съвсем тва премено, но ще започне оттърване няма.

Поздрави
Виж целия пост
# 279
Здравейте, нормално ли по време на прием на регулон да има зацапване и кръв,на 46 съм
Виж целия пост
# 280
Мисля, че да.
Виж целия пост
# 281
Ще се цапардосам в тази тема, но положението не е розово. Много висок естрадиол, липса на цикъл 6 месеца и ... диагноза менопауза- от еднокринолог. И аз като почнах едни вечерни иглики, чудеса.. ма то баш тоя хормон е избил на макс, що го помпам. еййййй не е ок положението.
Виж целия пост
# 282
На 44г. съм 10 месеца без цикъл, горещи вълни,+10 кг.отгоре, със съня случва се и да не мога да спя по повече от 5-6 часа и хоп началото на юни" цикъл " само два дни шантава работа
Виж целия пост
# 283
Моят цикъл е точен засега, което е постижение, пред вид че вече работи само единият яйчник. Налага ми се да внимавам как се храня, за да не се заобля талията и да става на корем. Засега ми се получава, но то е благодарение на целенасочени усилия. На 45 съм.
Виж целия пост
# 284
Здравейте и от мен. Почти на 50 съм, цикълът ми като цяло е редовен, с изключение на последните два месеца, когато изчезна. Не пия никакви добавки, не се вманиачавам с изследвания, нямам сериозни оплаквания, с изключение на брутално силни кръвотечения по време на последните няколко менструации. Причината е доста голяма миома, която ще отстраня с коремна операция,  планово надявам се.
Яйчниците ще се запазят. Някоя от Вас минала ли е през това? Интересува ме най-вече емоционалната страна на въпроса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия