Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №33

  • 46 613
  • 742
# 165
Аз от обилен косопад стигнах до скенер. Та не е за подценяване, но масово хората започват с препарати против косопад и витамини
Виж целия пост
# 166

мен най-много ме мъчат мигренозните пристъпи: 3 денонощия на всеки МЦ не съм жива.

Биоидентичен Прогестерон добавяли ли сте?
Аз бях като вас, дори на работа не ходих в тези периоди или съм си тръгвала от работа. Откакто добавих прогестерон съм доста по добре, само умерени главоболия , без гадене, повръщане, замаяност, дразнене от шум и светлина и тн.
Виж целия пост
# 167
Lady, кой колаген за ставите пиеш?
От вчера съм с мигрена. С ерозивен гастрит съм и избягвам лекарствата, търпя…и ми идва да хвана гората.
Втори “приличен” цикъл откакто пия формулата за гинекологична подкрепа.
Виж целия пост
# 168
Последните няколко цикъла и аз съм с главоболие мигренозен тип, за ден или два.
Няколко пъти имах и болките в кръста, за които някой по-назад пита.
И ми ставаше и много лошо.

Най- ме тормози мен кръвното. 8-9 дена преди цикъл скача, но никога не се знае кога точно. После точно преди цикъла. После като свършва. Някой път ме изненадва като пропусне да се качи в тези моменти. Тоест никога не знам точно кога и дали.
Виж целия пост
# 169
Последните няколко цикъла и аз съм с главоболие мигренозен тип, за ден или два.
Няколко пъти имах и болките в кръста, за които някой по-назад пита.
И ми ставаше и много лошо.

Най- ме тормози мен кръвното. 8-9 дена преди цикъл скача, но никога не се знае кога точно. После точно преди цикъла. После като свършва. Някой път ме изненадва като пропусне да се качи в тези моменти. Тоест никога не знам точно кога и дали.
Не знам започвам да пия,магнезий,омега3 и вечерна иглика
Дано пооправя хормоналния си дисбаланс от който започнах да качвам вече 3 кг за два месеца а съм с балансирано хранене.
Явно на 47 ще ми започват тези проблеми със пълнея от нищо и не мога да се наспивам😏
Виж целия пост
# 170
Lady, кой колаген за ставите пиеш?
От вчера съм с мигрена. С ерозивен гастрит съм и избягвам лекарствата, търпя…и ми идва да хвана гората.
Втори “приличен” цикъл откакто пия формулата за гинекологична подкрепа.

Каква е тази формула за гинекологична подкрепа би ли споделила? Simple Smile
Виж целия пост
# 171
Скрит текст:
Скрит текст:
Някъде нагоре пак бях качвала снимка, затова в скрит текст.
Виж целия пост
# 172
Lady, кой колаген за ставите пиеш?

Ето този: https://www.swedishnutra.bg/techen-kolagen-za-stavi-joint-suppor … 00-mg-500-ml.html

И Допелхерц system kolagen, също, ако не ми се занимава с поръчки.
Виж целия пост
# 173
С поредното закъснение на МЦ съм с болки в кръста поне от седмица. Някой с подобен симптом?
Vita, момичета как се усещат тези болки в кръста? Никога не ме е болял около цикъл, а от вчера направо не мога да си намеря място. (днес трябва да ми дойде, вчера имаше само леко зацапване). Филмирах се, че ме болят бъбреците, защото при движение болката не се променя. Повече вдясно е. Преди 3-4 дни бях на гинеколог и всичко с яйчниците изглежда ОК, работят си за сега добре. Чудя се дали да си купя и да пия неоренал, ако това са песъчинки някакви? (ходила съм на нефролог преди около 2 години по друг повод и всичко си беше наред)
И друг въпрос - махали ли сте полип и при кой лекар? Оказа се, че имам малък полип, но умувам дали да го чакам или да се подложа на манипулация ( с упойка) за отстраняване.
Виж целия пост
# 174
Аз съм махала полип в Света София (бивша Тина Киркова) при д-р Тони Попмарков. Всичко мина идеално и без проблем след това. Платих си избор на екип, защото не познавах другите лекари, иначе зная, че работят с касата. Ако си сигурна, че имаш полип, няма никаква полза от чакане. Махай при първа възможност.
Кръстът ме боли като при мускулна треска, болката не се променя при движение. Когато имах песъчинки имах остра, силна болка с усещане, че ме боли яйчник. И при бъбречна криза ме е болял освен кръст и ниско долу задължително.
Има лепенки с ибупрофен за кръста, облекчават при силна болка.
Виж целия пост
# 175
И аз съм махала преди време полип в Тина Киркова при Попмарков, с много добри впечатления съм от него. Препоръча ми го моята гинеколожка.
Виж целия пост
# 176
Сестра ми онзи ден махна полип във ВМА при д-р Цветан Тончев, който е гинекологът, следящ ни профилактично.Аз имам при него друг вид манипулация( на шийката  на матката), пак във ВМА.Изключително сме доволни и двете.От лекаря и от ВМА.
Виж целия пост
# 177
Кръст може да боли и заради полип. Така поне каза жената, с която лежах в една стая преди време. Имала болки в кръста като при цикъл и като отишла на гинеколог й казали полип.
Виж целия пост
# 178
А след премахване на полип , кървенето колко време продължава? Така по малко по малко 10 дни, нормално ли е ?   И след премахване на полипа ме боли кръста .Миомите също предизвикват болки в кръста.
Виж целия пост
# 179
Аз се колебаех между д-р Оручева във Вита, която го откри и д-р Димитров (Адела клиник, май сега оперира и в Св. София).
Имах сравнително голям полип при втората бременност, който изглежда се откъсна при раждането (така ме предупредиха, че може да стане) и сега отново, но този май ще се реже. Докторката ми каза, че са хормонални и променят размера си според МС. Преди цикъл нарастват. Странното е, че от февруари насам това е третият ми преглед и чак сега го видяха.
Мерси за препоръките за лекари. Ще ги погледна и тях. ДХ3, дълго ли се чака за  д-р Тончев?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия