Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 81

  • 27 359
  • 735
# 210
Мисля че детските искат винаги известен период на проследяване. При децата и тийновете хормоните играят. Освен това пускат много изследвания и се стараят да наваксат липси и имат по-цялостем подход.
Виж целия пост
# 211
trueblue може ли да споделиш какъв витамин Д ползваш? Не мога да помогна със съвет, все още се образовам и чета темата за насоки Heart

В момента всички вкъщи използваме добавки от Zein Phrma от Vitamag, зимата вит D беше  Солигамма 5600 IU. Но ние и двете бяхме с тежък дефицит. При дъщеря ми нивото беше 12 при норма 50-120.
Виж целия пост
# 212
Благодаря ти. Пожелавам изследванията да се нормализират с попълването на дефицитите.
Виж целия пост
# 213
Момичета, много е хубава книгата на Уенц.
На втората част съм. Направо записки да бях почнала да си водя.
Оказва се, че не всички пробиотици са били за нас.
Ще се върна назад като мога да си ги запиша кои са за нас и кои не.

И сега един въпрос. Не знам дали го пише в книгата, още я чета.

Екстракт от семки на грейпфрут може ли да приемаме?
Нещо ми се върти в главата,че може би блокира усвояването на хормона.
Но пък ако го пия няколко часа след приема.
Виж целия пост
# 214
И трите книги на Изабела Уенц са много добри: протоколът, първопричината и книгата за надбъбречните жлези.
Елора, ти коя книга четеш в момента
Виж целия пост
# 215
Имам ел. вариант  Първопричината. За Хашимото.
Обаче другите май ги няма в ел. вариант из нета.
Виж целия пост
# 216
Момичета, аз отново съм със симптоми и смятах утре да пусна изследвания само че току-що ми извадиха зъб и се налага да пия антибиотик за една седмица? Трябва ли да изчакам със изследванията и колко време?
Виж целия пост
# 217
Много добри съвети има, ама не всички ще мога да правя.
Особено това за млечните.
Няма шанс да спра овче и козе сирене и кефира. Иначе друго -кисело мляко, прясно не консумирам.
Виж целия пост
# 218
Acid, бих изчакала с изследванията поне седмица след спирането на антибиотика.Какви симптоми имаш?
Виж целия пост
# 219
Acid, бих изчакала с изследванията поне седмица след спирането на антибиотика.Какви симптоми имаш?
Умора, сънливост, запек, липса на апетит. Обичайното. Ще изчакам. Благодаря ти!
Виж целия пост
# 220
Да, около седмица поне да се изчисти АБ от тялото
Виж целия пост
# 221
И аз не съм ги срещала из нета на български. Но аз си ги взех втора ръка от разните групи по Фейсбук за книги втора ръка.

Имам ел. вариант  Първопричината. За Хашимото.
Обаче другите май ги няма в ел. вариант из нета.
Виж целия пост
# 222
Здравейте момичета, пиша хем да се похваля, хем да се оплача. Ходих на лекар при нова лекарка (която май май най ми допада дотук) и съответно си направих кръвни изследвания, за да имам пресни. Последните бяха преди точно 3 месеца, когато малко си вдигнах дозата на Акутирокса от, 3,2 на 3,7мл, защото малко се бяха влошили стойностите.
Последния месец се чувствах супер и за пръв път от 2 години, като предишното си аз. Изглеждах и се усещах, както преди тъпото Хашимото и бях сигурна, че няма да са ми зле стойностите. Обаче, Т4 даже е малко над нормата, а Т3 само малко е мръднало нагоре. Както и да е, отидох на прегледа, скара ми се, каза да намаля веднага малко хормона и сега взимам по 3,5мл. Много ми е мъчно сутрин, като си отброявам по-малко количество и се притеснявам, че добрата форма ще се отиде... Ще следвам лекарската препоръка, разбира се, защото едва ли е ок да е над нормата хормона, ама исках да се оплача.
И още нещо странно се случи - възлите, които другите доктори виждаха и следяха (два много мънички), тя каза, че изобщо не са възли,а нещо си, което се виждало, като възел, но било особеност на тъканта при Хашимото.
Слагам изследването да кажете и вие какво мислите. Момичетата с повече опит винаги ми помагат да се ориентирам в тази мъгла, която съпътства глупавия Хашимот, както го наричаме у дома Simple Smile

Виж целия пост
# 223
cutesmallcat, не съм от най-знаещите, та изчакай и други мнения, но според мен, нямаш конверсия на Т4 към Т3, въпреки високите стойности.
В този случай, аз бих започнала да приемам Т3, за да се повиши, а и при приема му, Т4 леко ще спадне. Интересното е, че въпреки високите ФТ4, ТСХ не е нисък?!
Изследвала и си вит.Д, Б12, желязо?
Пишеш за Хашимото, но не виждам стойности  на ТАТ и МАТ. Изследвани ли са?
При мен, възлите бяха намалили размера си, като започнах по-висока доза хормон. Може и при теб да се е получило така.
Виж целия пост
# 224
cutesmallcat, не съм от най-знаещите, та изчакай и други мнения, но според мен, нямаш конверсия на Т4 към Т3, въпреки високите стойности.
В този случай, аз бих започнала да приемам Т3, за да се повиши, а и при приема му, Т4 леко ще спадне. Интересното е, че въпреки високите ФТ4, ТСХ не е нисък?!
Изследвала и си вит.Д, Б12, желязо?
Пишеш за Хашимото, но не виждам стойности  на ТАТ и МАТ. Изследвани ли са?
При мен, възлите бяха намалили размера си, като започнах по-висока доза хормон. Може и при теб да се е получило така.

Буболина, сега не пуснах ТАТ и МАТ, само от време на време ги пускам, но за съжаление, Хашимото си е.
За конверсията и аз си мисля и след месец ще пусна изследването за реверсивния Т3 да видя какво ще покаже.
Вит Д, желязо и В12 съм пускала в някакъв момент и примам витД всеки ден и то стабилно количество, както и магнезий. Желязото не беше зле, В12 малко под средата на референтните… Пак съм решила да ги пусна, обаче, защото отдавна не съм.
TSH то само неднъж ми беше около нулата, когато увеличих хормона значително преди време. След това се движи около 2.
Не я питах всички тези въпроси докторката, защото ми се скара, че се вторачвам в цифрите и ми каза, че щом е в референтни стойности изследването, било всичко супер…😒 Старата песен. Забучи пръст в по-стари кръвни изследвания със стойности  Т4 17 и Т3 3,5 и ги обяви за абсолютно перфектни и като й казах, че съм имала немалко симптоми тогава, каза че си внушавам…. 🤦🏼♀ Та не видях смисъл дори да повдигам темата…… Реве ми се вече от липса на адекватно медицинско мнение….
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия