Осмокласници 2024/2025 - тема 8

  • 32 025
  • 774
# 150
Моето е ходило два пъти с приятелка, тази година ще ходи трети път. Лично за моето дете е за предпочитане - приятелката е от друг град и не се виждат често. А и друго си е да познаваш някого. С надежда сме и трета наборка-приятелка да се присъедини към тях.
Виж целия пост
# 151
Най-вече зависи от детето и колко е контактно. Ние с брат ми ходехме заедно по лагери, сега децата ми също ходят, но пак заедно. Ако детето е само или има голяма разлика с брат си / сестра си може би ще е хубаво да има познато приятелско дете. Пък там ще се запознае с още деца. Но ако другите са на групички може да му е трудно да се прибщи и ако няма поне едно приятелче да не се чувства аутсайдер и да намрази подобни мероприятия.
Виж целия пост
# 152
Изцяло според детето. Ако е контактно - няма драми. Ако е свито, възможно да не може да се отпусне.
Виж целия пост
# 153
Моят иска винаги да има поне един приятел, пък после се сприятелява и с други деца на лагера.
Виж целия пост
# 154
Ако трябва с две думи да обобщя ситуацията с възпитанието, бих казала, че всичко се свежда до либералното такова, което ни беше наложено последните десетилетия. Знам за случай, при който баща казва на учителка, че не бива тя да прави забележка на сина му, защото той отглежда лидер и не може някой да оборва мнението му... Та такива лидери са локалните по улиците днес. Облечени скъпо, презадоволени, защото тяхното мнение е било зачитано от както са се пръкнали. Те не знаят граници, не са им налагани ограничения, свикнали са да получават каквото поискат и то веднага. Жалко е, но много хора отгледаха такива деца, водейки се по новите тенденции.
Ето тези две твърдения коментирах и продължавам да ги смятам за неправилни. Не мога да разбера кой на кого е налагал някакво либерално възпитание в България. Тук все още си бием децата. Все още първата реакция като чуеш, че някое дете се е държало зле е "малко му е боят".
П.С. много се дразня като се държим като баби пред блока - новото поколение за нищо не става, колко по-хубаво беше по наше време. По мое време не беше никак хубаво, сега е много по-добре.
Виж целия пост
# 155
Бюти, и сам да е, при нас не е имало драма. Малко е неловко, но само в началото.

Ако някой има опит, препоръчайте курсове по рисуване. За предпочитане е да има някаква предварителна програма или както се казва.
Виж целия пост
# 156
Ходили са и тримата заедно, но в различни групи според възрастта - баткото, тогава в 5.клас, мрънка дори и пред автобуса, че му го причиняваме. Още същата вечер звънна, за да моли и другата година да го запишем Joy
Иначе предпочитат поне с по един приятел, а на място вече разширяват кръга. Но, както е казала second, зависи от детето - моите и тримата са контактни, но и притеснителни
Виж целия пост
# 157
Ако трябва с две думи да обобщя ситуацията с възпитанието, бих казала, че всичко се свежда до либералното такова, което ни беше наложено последните десетилетия. Знам за случай, при който баща казва на учителка, че не бива тя да прави забележка на сина му, защото той отглежда лидер и не може някой да оборва мнението му... Та такива лидери са локалните по улиците днес. Облечени скъпо, презадоволени, защото тяхното мнение е било зачитано от както са се пръкнали. Те не знаят граници, не са им налагани ограничения, свикнали са да получават каквото поискат и то веднага. Жалко е, но много хора отгледаха такива деца, водейки се по новите тенденции.
Ето тези две твърдения коментирах и продължавам да ги смятам за неправилни. Не мога да разбера кой на кого е налагал някакво либерално възпитание в България. Тук все още си бием децата. Все още първата реакция като чуеш, че някое дете се е държало зле е "малко му е боят".
П.С. много се дразня като се държим като баби пред блока - новото поколение за нищо не става, колко по-хубаво беше по наше време. По мое време не беше никак хубаво, сега е много по-добре.

Явно не се разбираме. И след двете изречения давам пояснения, какво имам пред вид, и не знам защо продължаваме да дълбаем. Има много да се каже по темата. Аз лично се моля да не стигнем там, за където сме се запътили.
Виж целия пост
# 158
Здравейте чета ви но нямам време да пиша и аз говоря вкъщи но кой ме чува незнам. Да се оплача наборката миналата седмица беше с ангина от неделя вечерта със силна хрема а от през нощта със силна кашлица казва стягат ме гърдите ,  въпреки че пие антибиотик таткото ще я води на обяд при личната защото тя е от 13,30 днес.
Виж целия пост
# 159
Здравейте чета ви но нямам време да пиша и аз говоря вкъщи но кой ме чува незнам. Да се оплача наборката миналата седмица беше с ангина от неделя вечерта със силна хрема а от през нощта със силна кашлица казва стягат ме гърдите ,  въпреки че пие антибиотик таткото ще я води на обяд при личната защото тя е от 13,30 днес.

Дано се оправи бързо и да няма нищо сериозно.
Виж целия пост
# 160
Здравейте чета ви но нямам време да пиша и аз говоря вкъщи но кой ме чува незнам. Да се оплача наборката миналата седмица беше с ангина от неделя вечерта със силна хрема а от през нощта със силна кашлица казва стягат ме гърдите ,  въпреки че пие антибиотик таткото ще я води на обяд при личната защото тя е от 13,30 днес.
Вирусите вече са доста устойчиви дори и при децата.
Бързо да се оправя наборката!
Виж целия пост
# 161
Здравейте чета ви но нямам време да пиша и аз говоря вкъщи но кой ме чува незнам. Да се оплача наборката миналата седмица беше с ангина от неделя вечерта със силна хрема а от през нощта със силна кашлица казва стягат ме гърдите ,  въпреки че пие антибиотик таткото ще я води на обяд при личната защото тя е от 13,30 днес.

Бързо да се оправя! А каква е бактерията, която има?
Виж целия пост
# 162
От гласуването за дата за среща, най-много гласове е събрала 06.06. и отдавна никой не се е маркирал. Ако искате да я фиксираме вече и да мислим за мястото?
Виж целия пост
# 163
Изглежда, че в София няма да учат утре.
Виж целия пост
# 164
Да май
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия