Осмокласници 2024/2025 - тема 8

  • 32 029
  • 774
# 225
Това е безумно, защото това са 4 часа и половина, а ако има дете с удължено време още час. Реално трябва да учат втора смяна от 13:30. Как ще стане там, където са на две смени и има НВО?
Виж целия пост
# 226
Да и това, че оставиха датите като учебни дни също е безумие. Къде ще ги отделят и как ще се концентрират тези деца при биещи звънци и междучасия, не знам.
Виж целия пост
# 227
Заповед РД09-2471/30.08.2024 г. за утвърждаване на график за провеждане на НВО през учебната 2024 – 2025 година

"В дните, определени за изпити от националните външни оценявания в VII и X
клас по български език и литература и по математика, с учениците от тези класове не се
провеждат други учебни часове.
Директорите на училища, в които се провеждат изпити по БЕЛ и по математика
от НВО в края на VII и в края на X клас, създават организация за провеждане на учебни
занятия и дейности в дните на изпитите за учениците от класовете, които не полагат
изпити, като осигуряват възможности за работа по проекти, изнесени обучения,
обучение от разстояние в електронна среда и други подходящи форми. За създадената
организация директорът на съответното училище издава заповед и информира
родителите."
Виж целия пост
# 228
Едва ли ще има реали часове или най-малкото трябва да са втора смяна, но като знам какво подреждане на стаи и лепене на имена е... Има някаква инструкция да се организират занимания по интереси, извънкласни дейности, онлайн обучение. Вчера в една учителска група във ФБ четох за всичко това, а днес не намирам поста.
Виж целия пост
# 229
Тоест ще се осъществява някаква проформа дейност, ама сакън да не са неучебни Joy
Дано от догодина да не решат същото и за ДЗИ. А колко по-добре щеше да е всички изпити наведнъж в края на май и всички да са спокойни после.
Виж целия пост
# 230
To май месец имаше толкова почивни дни за тоя и оня ми ти празник... малко е нелогично точно за нво-то да ги сложат учебни. Не че имам нещо против, ама ето, защо 26 май е почивен ден?! Simple Smile
Виж целия пост
# 231
И нека промените в образованието продължат...
https://dnes.dir.bg/politika/krasimir-valchev-nay-truden-za-uche … achvame-go-nagore

Някои предложения не са лоши, но да видим накрая какво ще излезе.
Виж целия пост
# 232
To май месец имаше толкова почивни дни за тоя и оня ми ти празник... малко е нелогично точно за нво-то да ги сложат учебни. Не че имам нещо против, ама ето, защо 26 май е почивен ден?! Simple Smile
Защото 24 май се пада събота. Национален или официален празник като се падне събота или неделя дават за компенсация понеделника. Обърнете внимание и за 3 март, и за 6 и 22 септември, и за Коледа... Миналата или по-миналата година като се паднаха 24 и 25 декември събота и неделя, после до 28 бяха почивни дни.
Виж целия пост
# 233
При нас има вече заповед (1 АЕГ нали е в една сграда със 112 ОУ). Единия ден класните ръководители да решат какво ще занимават класа си и да уведомят ръководството за място и час. Другият ден е неучебен. Предишните дни са с намалени часове и спортен празник помежду тези дни за разкош
Виж целия пост
# 234
С всички празници през май и след това матури / ДЗИ , май и юни месец стават много шарени откъм неучебни / спортни дни. И според мен би било по-добре да обединят всички изпити в няколко дни, за да не се накъсва учебната програма на останалите ученици.

Не че учениците са недоволни Simple Smile, но поне при моите виждам, че вече минават на ваканционна вълна, а контролни и оформянето на оценките тепърва предстоят.
Виж целия пост
# 235
И нека промените в образованието продължат...
https://dnes.dir.bg/politika/krasimir-valchev-nay-truden-za-uche … achvame-go-nagore

Някои предложения не са лоши, но да видим накрая какво ще излезе.
Тези предложения не са нови, той ги дъвче в общественото пространство отдавна. Лично аз не виждам нито едно добро, освен за увеличаване на часовете по математика, като изключим, че иска да го прави за сметка на чуждоезиковото обучение. Вече 20 дни чакам да публикуват за обществено обсъждане проекта за изменение на ЗПУО, което обеща да се случи през май. И новите рамкови учебни планове чакам. Тогава ще разберем за какво говорим всъщност.
Виж целия пост
# 236
Някои колеги ги уведомиха, че ще бъдат включени в работни групи за обсъждане на някои от тези промени. Още не се знае кога и къде ще бъдат тези работни групи. Ще си почакаме.
Виж целия пост
# 237
И нека промените в образованието продължат...
https://dnes.dir.bg/politika/krasimir-valchev-nay-truden-za-uche … achvame-go-nagore

Някои предложения не са лоши, но да видим накрая какво ще излезе.
Тези предложения не са нови, той ги дъвче в общественото пространство отдавна. Лично аз не виждам нито едно добро, освен за увеличаване на часовете по математика, като изключим, че иска да го прави за сметка на чуждоезиковото обучение. Вече 20 дни чакам да публикуват за обществено обсъждане проекта за изменение на ЗПУО, което обеща да се случи през май. И новите рамкови учебни планове чакам. Тогава ще разберем за какво говорим всъщност.

Не са нови - да.
На мен ми допада и олекотяването на материала в 6-7 клас, както и на профилиращите предмети.  Simple Smile
Познато дете (11 клас в момента), записа БЕЛ за профилиращ, надявайки се да му помогне при подготовката за ДЗИ, но в момента адски съжалява предвид учебния план. Сподели, че учат материал, който се преподава в университета.
Виж целия пост
# 238
Не знам, олекотяването на материала 6-7 клас означава утежняване/сгъстяване на материала в гимназиален етап. Аз не виждам нещо непосилно за децата в материала 6-7 клас сега, поне по бел и математика /от историята има много какво да се желае/. Профилираният материал действително е твърде амбициозен и си е университетски материал, което е напълно излишно, освен може би за математиката. Ако извадят част от материала ООП в гимназиален етап сега /защото и той е прекомерен/ и го сложат към профилите, а махнат изобщо част от профилирания в момента, има някаква вероятност да се получи нещо добро, но много  се съмнявам да стане така. Когато въвеждаха новата система с два гимназиални етапа, като се събрали специалистите да мислят кое да отпадне от ООП, в хор са пеели - това не може да отпадне, това не може - и като краен резултат - целият материал, изучаван преди това до 12-ти клас, беше сбит в първи гимназиален етап, а в профилите наблъскаха изцяло нов, университетски такъв. Та не очаквам нещо по-умно да се случи и сега. Но като се навържат всички изказвания на министъра, оставам с впечатлението, че той изобщо възнамерява да премахне профилирането във вида, в който го познаваме сега. Не го е заявил толкова изрично, но се чете между редовете. То и ако се увеличи основното оразование, няма и как да останат двата гимназиални етапа. Абе, чакам си прословутия проект с промени по "20 теми".
Виж целия пост
# 239
Момичета, аз отпадам за срещата на 06.06. На сватба в Банско съм. Уффф... Frowning1
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия