Любители на котки - Тема 206

  • 34 329
  • 764
# 270
Много съжалявам за Слънчи! 😪 А ти си просто много добър човек! Прегръдка от мен!
Виж целия пост
# 271
Здравейте.Имаме котарак на 1 г. Малко преди да навърши годинка се появиха гърчове и след изследвания докторката каза,че е с епилепсия.Мислехме да го кастрираме като стане на 1,но сега ме е страх от упойката.Чудя се какво да правя.Какво бихте ме посъветвали?
Виж целия пост
# 272
Аминка, съжалявам за Слънчи. Да почива в мир!
Виж целия пост
# 273
Здравейте.Имаме котарак на 1 г. Малко преди да навърши годинка се появиха гърчове и след изследвания докторката каза,че е с епилепсия.Мислехме да го кастрираме като стане на 1,но сега ме е страх от упойката.Чудя се какво да правя.Какво бихте ме посъветвали?
Имам приятелка с котарак с епилепсия, не го е кастрирала.
Виж целия пост
# 274
Аминка, много съжалявам 🤗
Виж целия пост
# 275
Мило Слънчи...
Виж целия пост
# 276
Ето го "хулиганчето", за което писах по-рано:

Обаче имам съмнения, че го набедих несправедливо. И снощи го наблюдавах, и сега пак - има малко разсипана котешка храна, яде от нея, обикаля си, души си, но не обръща нищо. Идва по това време, похапва, пие вода, обикаля малко и си тръгва. Или идва през нощта пак и тогава хулигантства, или не е той.
Виж целия пост
# 277
Ami_nka, 🤗

Обичам 🦔! Много са милички и полезни.

И един бандюга- помощник ❤️ (прибираме с Блеко пролетно- есенните завивки...)



Скрит текст:
Всъщност изобщо не можах да ги прибера под матрака, щото момчето реши да дреме на това интересно място... 😹

Виж целия пост
# 278
Много съжалявам за Слънчи! Не, че има какво да се каже, което да утеши човек при загуба, но вярвам, че е на красиво място без болка. 🙏🏻🧡
Виж целия пост
# 279
П.п.: пиша го това за сондата, понеже на мен никой не ми я предложи, под претекст "С ХБН е, няма оправия, така и така ще умре...". Трябваше аз да я поискам, но закъснях.
Здравейте, имам котарак на 12г., от една година има проблеми с храненето, стана капризен, отказва храна, която преди е харесвал, отслабна, пожълтяха му осезаемо лапичките /самата козинка в края на крачетата/, обиколихме няколко ветеринарни клиники, загубихме време да ни уверяват, че проблем няма, накрая ги убедих да направим изследване, първо беше омазнен черен дроб и задръстени жлъчни пътища, пи лекарства, подобрение няма, последната диагноза е панкреатит, спазваме препоръките, но подобрение отново няма, има ли някой преминал през това заболяване, да даде съвет или да сподели опит?
Аз искрено се надявам да не е панкреатит. Трябва добър специалист по образна диагностика да му огледа всички коремни органи. Отделно има и тестове, които биха наклонили (не казвам потвърдили или отхвърлили) диагнозата към "панкреатит". Поискай да се направят конкретни тестове. Висока амилаза далеч не означава веднага "панкреатит". Правят се изследвания на ензими и на маркери, на специална апаратура, или ги пращат в Германия. Разгледай в софийската вет лаборатория какви изследвания се предлагат, да се ориентираш какво да искаш от ветовете. И понеже сега покрай Слънчи си поизпатих и си взех поуки, веднага бих те посъветвала да не чакаш котката да яде от самосебе си, ако отказва да яде. Има антиеметични и антиацидни лекарства (омепразол и неговите деривати, както и Серения, които подтискат позивите за гадене и повръщане), от една страна, от друга, ако котето съвсем нищо не яде 48 часа, никакво чакане да прояде! Искай да му поставят сонда. Има два вида - назоезофагиална (тръбичка влиза през нослето и не изисква упойка) и хранопроводна (странично във вратлето се вкарва тръбичка, но не става без упойка). Хранопроводната има предимството, че може да стои повече време в хранопровода и е удобен вариант ако котето е с някакъв вирус, причиняващ сополи или кихавица. Тогава не може да се вкара назоезофагиална. А тази има преимството, че се вкарва много бързо и без упойка, с локален лидокаин капки в нослето, но не може да престои повече от седмица в хранопровода. Но това е много ефикасен и бърз начин да нахраниш котката, да не стои с празен стомах. Колкото повече стои с празен стомах, толкова повече риск от чернодробна липидоза, а за нея лечение няма.
Аз бях записала тъкмо час за поставяне на сонда вчера следобяд, но Слънчи издъхна сутринта. Повече от 48 часа неядене на нищо е опасност отвсякъде. Като може да се предотврати по-сериозно отслабване на организма и влошаване на състояние, няма какво да се чака. Сондичката и да ти е мирна главата от към хранене.
Панкреатит е трудна диагноза, обикновено не завършва добре, точно защото котката спира нацяло да се храни.

Други придружаващи заболявания има ли твоят сениор?
Виж целия пост
# 280
Ami_nka, Hug

Да ви покажа Йоренцето. Пораснало детето

Довечера ще искам нови снимки Simple Smile
Виж целия пост
# 281
Имах нужда да влезна и да ви благодаря, когато ми бяхте помогнали за Тути и ходенето до София Hug
Виж целия пост
# 282
Скрит текст:
П.п.: пиша го това за сондата, понеже на мен никой не ми я предложи, под претекст "С ХБН е, няма оправия, така и така ще умре...". Трябваше аз да я поискам, но закъснях.
Здравейте, имам котарак на 12г., от една година има проблеми с храненето, стана капризен, отказва храна, която преди е харесвал, отслабна, пожълтяха му осезаемо лапичките /самата козинка в края на крачетата/, обиколихме няколко ветеринарни клиники, загубихме време да ни уверяват, че проблем няма, накрая ги убедих да направим изследване, първо беше омазнен черен дроб и задръстени жлъчни пътища, пи лекарства, подобрение няма, последната диагноза е панкреатит, спазваме препоръките, но подобрение отново няма, има ли някой преминал през това заболяване, да даде съвет или да сподели опит?
Аз искрено се надявам да не е панкреатит. Трябва добър специалист по образна диагностика да му огледа всички коремни органи. Отделно има и тестове, които биха наклонили (не казвам потвърдили или отхвърлили) диагнозата към "панкреатит". Поискай да се направят конкретни тестове. Висока амилаза далеч не означава веднага "панкреатит". Правят се изследвания на ензими и на маркери, на специална апаратура, или ги пращат в Германия. Разгледай в софийската вет лаборатория какви изследвания се предлагат, да се ориентираш какво да искаш от ветовете. И понеже сега покрай Слънчи си поизпатих и си взех поуки, веднага бих те посъветвала да не чакаш котката да яде от самосебе си, ако отказва да яде. Има антиеметични и антиацидни лекарства (омепразол и неговите деривати, както и Серения, които подтискат позивите за гадене и повръщане), от една страна, от друга, ако котето съвсем нищо не яде 48 часа, никакво чакане да прояде! Искай да му поставят сонда. Има два вида - назоезофагиална (тръбичка влиза през нослето и не изисква упойка) и хранопроводна (странично във вратлето се вкарва тръбичка, но не става без упойка). Хранопроводната има предимството, че може да стои повече време в хранопровода и е удобен вариант ако котето е с някакъв вирус, причиняващ сополи или кихавица. Тогава не може да се вкара назоезофагиална. А тази има преимството, че се вкарва много бързо и без упойка, с локален лидокаин капки в нослето, но не може да престои повече от седмица в хранопровода. Но това е много ефикасен и бърз начин да нахраниш котката, да не стои с празен стомах. Колкото повече стои с празен стомах, толкова повече риск от чернодробна липидоза, а за нея лечение няма.
Аз бях записала тъкмо час за поставяне на сонда вчера следобяд, но Слънчи издъхна сутринта. Повече от 48 часа неядене на нищо е опасност отвсякъде. Като може да се предотврати по-сериозно отслабване на организма и влошаване на състояние, няма какво да се чака. Сондичката и да ти е мирна главата от към хранене.
Панкреатит е трудна диагноза, обикновено не завършва добре, точно защото котката спира нацяло да се храни.

Други придружаващи заболявания има ли твоят сениор?
Благодаря за отговора, не са ми известни други заболявания, досега не е имал проблеми, беше с добър апетит и леко наднормено тегло. Винаги е бил капризен, в смисъл яде точно определена марка храна, но последната година харесва нещо, после спира да го харесва, намираме нова храна, първо я харесва, после му омръзва. От бебе си повръща от време на време, но преди 5- 6 месеца започна да повръща сутрин на гладно жлъчни сокове. В   първата клиника, в която му направиха изследвания, от показателите само АСАТ и АЛАТ се оказаха завишени почти 7 пъти над нормалното. На ехограф казаха, че има омазнен черен дроб, няма тумори и жлъчните пътища са задръстени. Пи три седмици лекарства за черен дроб, жлъчка, кортикостероид и пробиотик. На повторното изследване АСАТ и АЛАТ имаха чувствително подобрение, но не и състоянието на котето т.е липсата на апетит остана /не е отказвал напълно храна/ и повръщаше сутрин през два три дни, стомаха му се чуваше от три метра, изхождаше се по два-три пъти. Отидохме във втора клиника, ново изследване, ехография и категорично отхвърляне на първата диагноза, според ветеринаря котето е с панкреатит, оттам са и чернодробните и жлъчни проблеми, спря всички лекарства, назначи диетична храна на Хилс /консерва/ и витаминозна паста. Постави му инжекция против гадене, котето се подобри за 6-7 дни, ядеше с апетит, живна, след това започна отново сериозно повръщане, нова инжекция, нов период на подобрение и така вече четири инжекции, на интервал от 5 дни всяка. Имам чувството, че не го лекувам, а го поддържам.
В коя лаборатория да погледна за изследванията? Уморена съм от безхаберието на лекарите, заради децата станах половин доктор, сега ще трябва да стана и ветеринар.
Виж целия пост
# 283
Аминка, съболезнования и от мен. Disappointed Relieved  Нека си кажат по едно здравей с моят Люк Simple Smile
Винаги ще си го помня Simple Smile

Днес даже пак ми излезна мемори от 2019г (замина си тригодини след това ... )

Виж целия пост
# 284
Много е тъжно и болезнено при раздяла с любимец.
Хари посреща на райските порти и пази.

Пишем си с жената, която осинови Йори... имам много снимки Simple Smile
Като легнел в/у нея тя не смеела да мърда Simple Smile Лигльо мамин



Скрит текст:








Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия