Любители на котки - Тема 206

  • 34 326
  • 764
# 285
Моето Тобченце, редовно така се размазваше върху мен. Само искаше и гледаше да е залепен за мен и да усеща част от тялото ми, ако спеше отстрани на мен.Миличката ми душица много ми липсва🖤! 

Аминка, много съжалявам!

Много е гадно да се разделиш с домашен любимец.
Виж целия пост
# 286
Най-гадно е когато котето е младо... Колко плаках за Биби, беше на почти година когато ме напусна.
За Кети също много плаках, 14 години беше член на семейството ни , но тя си отиде кротко, макар и с нашата помощ. Ако не бяхме помогнали, щеше да се мъчи още ден или два. Все още я виждам ту на дивана, ту под жасминовият храст, където спеше само тя.
Виж целия пост
# 287
Ох, втори ден Хели е стресирана. Cry
Завчера изкарвахме чадърите за терасата. Три плажни чадъра, които закачаме на терасата. Тя не ги виждала до сега, защото е с нас от Окт. '24. Като ги видя и се стресира ... Два дена подред се е пъхнала под кухненският ъгъл и не излиза... подлъгваме я с храна и играчки, но само мяука и май се показвала да хапне по залче.
Показва се късно вечер, и сутрин. Не скача и не дивее както преди, кротка е Sad .

Когато рядко съм изкарвала метлата с голямата дръжка да чистя терасата тя се плаши и бяга. Значи дълги чадъри, дълга пръчка на метла ...
Явно не е била само ритана, а пребита с нещо тип дълги колове... Disappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed Relieved Щом е така наплашена от този тип дълги "пръчки". Ще ги пребия тези хора. Важното е, че е спасена вече и дано преодолее стреса от тези "пръчки". Purple Heart
Виж целия пост
# 288
На мама дългуна как се е пльоснал❤️
Виж целия пост
# 289
Миличкото Хели ❤️
Да не съм лош пророк, но не забравят. Покрай това, че Кети е изхвърлена докато ражда, мразеше малки котенца до последно. Явно си правила извод - малко коте и ще ме изхвърлят. Приемаше и толерираше чак когато станат на поне 4 месеца.
Виж целия пост
# 290
Скрит текст:
Ох, втори ден Хели е стресирана. Cry
Завчера изкарвахме чадърите за терасата. Три плажни чадъра, които закачаме на терасата. Тя не ги виждала до сега, защото е с нас от Окт. '24. Като ги видя и се стресира ... Два дена подред се е пъхнала под кухненският ъгъл и не излиза... подлъгваме я с храна и играчки, но само мяука и май се показвала да хапне по залче.
Показва се късно вечер, и сутрин. Не скача и не дивее както преди, кротка е Sad .

Когато рядко съм изкарвала метлата с голямата дръжка да чистя терасата тя се плаши и бяга. Значи дълги чадъри, дълга пръчка на метла ...
Явно не е била само ритана, а пребита с нещо тип дълги колове... Disappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed Relieved Щом е така наплашена от този тип дълги "пръчки". Ще ги пребия тези хора. Важното е, че е спасена вече и дано преодолее стреса от тези "пръчки". Purple Heart

Пробвай да ги увиеш с нещо - изкуствена зеленина например, кокосови влакна. Може да не се стресира толкова.
Виж целия пост
# 291
Нашата Бети определено беше стресирана след многото гости, че и куче на терасата. Трябваха и 10 дни за да се отпусне и да почне да яде нормално.
Виж целия пост
# 292
Миличкото Хели ❤️
Да не съм лош пророк, но не забравят. Покрай това, че Кети е изхвърлена докато ражда, мразеше малки котенца до последно. Явно си правила извод - малко коте и ще ме изхвърлят. Приемаше и толерираше чак когато станат на поне 4 месеца.
Предполагам, че Боги и Киро са бити/плашени от мъж с телосложението на мъжа ми. Още от началото бягаха от него. Киро му се довери след 3-4 години. 8 години по-късно Боги още се плаши, ако прави по-резки движения и върви към нея. И никога не отива сама при него. А обича да се гушка и да я галя.
Виж целия пост
# 293
Как може да има такива хора да бият и тормозят такива малки същества ( кучета съща ), какво удовоствие получават от това ? Кармата си знае работата Simple Smile
Виж целия пост
# 294
Дано кармата да си знае работата! И за доста други неща.
Не омаловажавам идеята, че някоя котка може да реагира така, защото е тормозена. Но казвам, че Зак го имаме от двумесечен и не само, че мъж, а никой не го е тормозил. А винаги бяга, когато усети непознат мъж. После и след времв се връща в повечето случаи. И Зак и Сакура, както и Фин, а и смятам че е характерно за котките, се стресират, когато има нещо, което не им е познато. Моите, ако нещо променя или внеса в къщи, първо го третират като бомба. След време свикват.
Виж целия пост
# 295
amy_nka, гушкам те, съжалявам за Слънчи!
 Нямам много време за темата, но днес Линошката става на цели 2 годинки. Не можах да сътворя нещо красиво като торте, че беше гладна и бързаше да зарови муцка. Да ни е жива и здрава мамина златна.



Виж целия пост
# 296

След голямата игра днес, спят като пънчета втори час. За нощес не е сигурно Simple Smile
Виж целия пост
# 297
И малки и големи все му е мъчно на човек, ако е свикнал и се е привързал вече към тях. Ако е мъниче, ще съжаляваш, че толкова малко време си прекарал с него, като си отидат възрастни 10+, 15 години са прекарали с теб. Това са страшно много спомени, ситуации,  години и от твоя живот. Може да пораснеш с тях, и изведнъж си отиват, ако заболеят и трябва да ги гледаш как се мъчат сигурно е още по жестоко,  а не ми се мисли, ако си изправен пред ситуация ти да решиш дали да бъде приспано.
Аз изобщо не бях подготвена за тази ситуация и не очаквах, че ще се случи толкова скоро. И през ум не ми е минал такъв развой. Уви, много ми е мъчно. Всички си ги обичам, за всички ще тъжа, но ми е много мъчно, че си отиде животното, което най-много ме обичаше. Много пъти ми е бил досаден и все му виках - "Тоби, отивай някъде остави ме намира, досаден  си, махай се😄", а сега ми липсва някой да иска да е непрекъснато покрай теб, до теб, върху теб, да бъде гален, да мяука неистово за да ти привлече вниманието. С мен идваше и до тоалетна,  не знам как разбираше, че аз съм в нея, но милион пъти ми е отварял вратата и ме шокирал 😆. Много беше умен и изключителен!
Виж целия пост
# 298
Съжалявам за Слънчи.
Да ви е жива и здрава Линка и да й се радвате още дъъъълги години.
Сина преследва мм, който яде сладолед. Това коте сигурно се мисли за човек - след киселото мляко и сиренето, сега се оказа, че и сладолед обича  Joy
Виж целия пост
# 299
lusia, жива и здрава да е Линка.

Тази година забравихме РДто на Дейзи. Оникс има в неделя. Трябва да му купим нещичко на детето Simple Smile

Сина преследва мм, който яде сладолед. Това коте сигурно се мисли за човек - след киселото мляко и сиренето, сега се оказа, че и сладолед обича  Joy
Хари обожаваше сметана. И сладолед не отказваше Simple Smile
Имах куче, което като те видеше със сладолед в ръка, скачаше и го крадеше Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия