Бързи въпроси и отговори деца - 9

  • 22 912
  • 767
# 315
Водите го на зъболекар. Не знам за постоянните зъби, но се следи зъба и се ходи няколко пъти. Случилото се не ми звучи като проблем и на мен, но го заведете да се знае.
На детето ми и двата предни зъба са счупени наполовина. Още не сме стигнали до постоянни зъби.

 До колкото знам ортодонти не се занимават, докато не почнат да излизат постоянните зъби. Правилно съм разбрала, нали? Аз още сега бих искала да го заведа, че ме тревожи захапката 😀
Виж целия пост
# 316
Аз като малка си счупих предните два постоянни зъба, точно бяха поникнали, дори не бяха пораснали напълно, бяха се отчупили парчета и между двата зъба имаше дупка като триъгълник, с времето сами ми се изравниха и сега изобщо не ми личи че са чупени, не мисля, че удар в млечните зъби ще повлияе на постоянните.
Виж целия пост
# 317
Мисля, че на сутринта малко по-добре изглеждаха нещата. Само венецът е наранен. Няма счупени зъби. Засега ще наблюдавам, и ако нещо ме притесни, ще го заведа да го видят.
Аз не знам това дете докато започне да се пази и да внимава повече, ще остане ли място по него, което да няма белег. При всичките ми опити да го опазя здрав и читав, постоянно сме по белята. И вашите ли са такива рискови играчи? То няма семица без нещо да е паднал, да се е макар и леко контузил. Да не говоря за по-сериозните случаи.
Онзи ден ми прави джумбалдаци на леглото. Казах веднъж, втори, трети, пети път, че е опасно и ще се удари и по-добре да спре. Е, не ме чу. Накрая се приземи по дупе между леглото и гардероба. Цяло чудо е, че се размина леко.
Виж целия пост
# 318
ПОМОЩ‼️
Детето както писах е с ангина.
С абокат е от 5 дни и му вливат 2 пъти дневно аб,днес щяха да го изписват,но на обяд вдигна температура и в момента също е с температура  
Казаха , и че  при постъпването гърления секрет днес е излязал имало бактерия,но нали вече 5 дни дават аб,който казват че бил подходящ
Да ама детето ми е с температура 39° в момента.  Гърлото външно изглежда вече ок,пишка рядко  
Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо .
Падам си леко хипохондричка ,и когато не знам какво му е мисля най-лошото.
Не е нормално за мен 5 дни да му дават венозно АБ  и днес да ми е с 39°
Междудругото избива кътник,но не смятам че това е причината за температура.
Виж целия пост
# 319
Не е от зъба, 5 дни АБ за ангина е малко, но би трябвало да се повлияе. Друг вариант е да си е лепнал вирус, сами ли сте в стая? Преди изписване се пускат кръвни изследвания, пуснаха ли му ги и как са?
Виж целия пост
# 320
Ходим си вкъщи заради счупената ми ръка и ходим само за АБ . Не излиза от вкъщи,но е възможно от болницата да е лепнал нещо
Пуснахме сутринта изследвания, казаха че са добри
Виж целия пост
# 321
Ако са добри, вероятно е хванал вирус
Виж целия пост
# 322
Добър ден Търся детски офталмолог, за профилактични прегледи. Досега сме ходили в Токуда, при Илиева. Но гледам, че сега не преглежда. Препоръки?
Виж целия пост
# 323
детето (на 4г) съм го водила в зора. доволна съм. имат детски офталмолог. кабинетът изглежда добре оборудван и има забавления за децата отвън, докато се чака за часа.
ние ходихме заради оплакване, но се оказа че няма проблем и се превърна в обикновен профилактичен преглед. работят и със здравна каса (ако не се лъжа).
Виж целия пост
# 324
Здравейте, извинявам се ако е въпросът ми не е подходящ за темата, но може ли да ми дадете насоки за актуален подарък на момче почти на 5г. Нещо което Вашите деца на сходна възраст сега много харесват и искат. Много Ви благодаря.
Виж целия пост
# 325
лего и разтягащите се фигури от малко по-назад в темата.. с актуалните герои... спайдърмен, батман...  spidey and his amazing friends или просто нормалните супергерои...
момчетата (а и момичетата) на 4-5 това харесват доста... това са и темите на момчешките рожденни дни на тази възраст...

майнкрафт и супермарио също се харесват като теми ( но не са така разпространени като че ли).... на лего май всички се радват... просто подберете тематично....

едит: моята госпожица на 4 харесва и хари потър и лего за 8+ (цветя, creator, и всякакви общо взето), но това вече си е до детето...
ако се спрете на лего спокойно можете да вземете и за 6+ и 7+ даже...
Виж целия пост
# 326
С оглед на огромната купчина Лего вкъщи (но пък се играе с него много), аз започнах да залагам на настолни игри.
Виж целия пост
# 327
В урината на детето има наличие на белтък.
Утре пускаме нова.
Някой сблъсквал ли се е с това и какъв беше проблема
Виж целия пост
# 328
при инфекция знам че се случва.. вие нали лекувате нещо сега...
лекарите какво казват?
Виж целия пост
# 329
Лекувахме ангина,щяха да ни изписват, но в деня вдигна температура.
Беше намалил от както е болен пишкането .
Казаха след изследвания, че явно има инф.на пикочните пътища,но това явно са само предположения,не знам.
На ехограф излезе едното бъбрече малко по-голямо,но Казаха че може да си е бил така попринцип.
На кръвните е ок,бъбречната биохимия също ,казаха че е ок .
Единствено в урината има наличие на белтък
За мен това е ново и като не знам какво точно му е се притеснявам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия