Бързи въпроси и отговори деца - 9

  • 22 914
  • 767
# 330
При пикочни инфекции има белтък, но има и бактерии, левкоцити и другите показатели са зле, поне при моят син, когато беше с пиелонефрит бяха зле. Беше на 8м. Симптомите му бяха неутешим плач, температура и повръщане. На ехограф се виждаше удебеляване на стените на пикочния мехур и изменения в левия бъбрек, нещо споменаха и за каналчето на бъбрека. А урината беше много тъмна и мътна. Лечението така или иначе е с антибиотик, ако е инфекция. Пуснаха ли стерилна урина? Може също да даваш сироп уринал, дори да няма нужда е безобиден, а ако има нужда, бързо помага. Аз след пиелонефрита го давах 3 месеца.
Виж целия пост
# 331
Даваме сиропчето.
Като симптоми има само Т и това че пишка през 4-6 часа
Виж целия пост
# 332
Ето ви пресен пример, че нали скоро говорихме за подаръците за рождените дни.
Та поканени сме на един такъв на дете, с което не сме се виждали от пролетта и съответно не сме много близки. Та питам от възпитание майката какво да купим и тя отговаря кукла Монстър Хай с гардероб.
Съгласявам се, все пак имам момче и не разбирам от кукли.

Е да, ама днеска се потресох като видях, че 80 лева ... 🙄
Та това беше последният път, в който питам какво да купя! Не ми е за парите, ще ги дам щом съм я питала, ама сме се виждали 10 пъти как има една дума..
Виж целия пост
# 333
Ами не ги е срам да си искат хората😃
Виж целия пост
# 334
На това му се вика наглост
Виж целия пост
# 335
малко е нагло наистина да си поискаш нещо такова.

давам обаче и обратния пример от пролетта. канени сме на рд на приятелче от градината. писах че мисля за лего и съм харесала няколко. пратих и снимки. майката помоли за друго от същата серия, но по-малко. стана ми доста неудобно, защото и цената беше доста по-ниска от това, което ми се струва подходящо. естествено се съобразих, но добавих и други дребни подаръчета (образователни).
Виж целия пост
# 336
Изначално идеята на тези рождени дни е децата да си поиграят, са хапнат торта и да си прекарат добре. Ако някои го прави заради подаръците...
Аз никога не бих казала толкова конкретен подарък да се купува на моето дете. Та това не са бабите и лелите му, а приятелчета от градината..
Виж целия пост
# 337
За приятели от градината никога не бих конкретизирала, а само насочила какви та интересите на детето.
Поне ние с другите майки не сме близки и сме основно на здравей/здрасти.
Виж целия пост
# 338
Честно казано не разбирам какъв е проблемът, че е конкретно, щом се пита 😀
Също, аз бих си казала, ако го намирам за скъпо или може и да питам да ме насочи към друг родител да го вземем заедно.

По принцип, обичам мислените специално изненади подаръци. Но в случая с децата, след първия ни рожден ден със сума ти рандом неща, при все че вече е пълна стаята така или иначе с играчки, струва ми се абсолютно нормално да кажеш какво би било най-добре да се вземе.
Виж целия пост
# 339
Мами, понеже моето дете не ходи на детска, сега ще тръгва 2 група, да питам може ли да ходи с часовник? Има gps на него, това ми е идеята, може и да се говори, но той няма да го ползва да звъни.
Виж целия пост
# 340
Те в училищата ги забраниха до 4-ти клас вие искате в градината. Ако е държавна се съмнявам да позволят.
Виж целия пост
# 341
Е да, ама днеска се потресох като видях, че 80 лева ... 🙄
Та това беше последният път, в който питам какво да купя! Не ми е за парите, ще ги дам щом съм я питала, ама сме се виждали 10 пъти как има една дума..

Аз за това винаги правех гифт лист за да си избират по цена. Винаги първо минава през родата и те обират най-скъпите. Така хем детето доволно, хем гостите.
Това преди де, сега като е тинейджър е лесен, само пари иска.Laughing
Виж целия пост
# 342
В градината никакви такива аксесоари не позволяват, които могат да предизвикат интересът на други деца и съответно - сдърпване.
Мен ме е яд, че в тия жеги ни карат да им обуваме чорапи. Но...какво да се прави - вътрешни правила някакви уж с цел да не се подхлъзнат някъде, нищо, че са с пантофи освен това.
Виж целия пост
# 343
Ето ви пресен пример, че нали скоро говорихме за подаръците за рождените дни.
Та поканени сме на един такъв на дете, с което не сме се виждали от пролетта и съответно не сме много близки. Та питам от възпитание майката какво да купим и тя отговаря кукла Монстър Хай с гардероб.
Съгласявам се, все пак имам момче и не разбирам от кукли.

Е да, ама днеска се потресох като видях, че 80 лева ... 🙄
Та това беше последният път, в който питам какво да купя! Не ми е за парите, ще ги дам щом съм я питала, ама сме се виждали 10 пъти как има една дума..

Никога не бих отишла на рд на толкова нагли хора. Та вие едва се познавате, що за наглост!
Виж целия пост
# 344
Ако е за GPS, винаги може да закачите AirTag на обувката. Моето дете има, ако ще ходим на оживено място с висок риск от загубване, както и на екскурзии от градината. Не пречи да се носи и ежедневно, никой няма да знае, че има такова нещо, а за теб спокойствие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия