Медицинските работници, тяхното възнаграждение и условия на труд

  • 17 772
  • 555
# 225
Това, че не са големи специалисти от ден първи значи ли, че трябва да вземат толкова, че да се налага да работят на още две места, за да си плащат сметките? И смятате ли, че така ще се научат някак по-бързичко?
А знаете ли, че огромна част от пациентите отказват на интервенции или операции да присъстват студенти? Да не ги гледали.....
А знаете ли, че огромна част от пациентите дават лъжлива информация при снемане на анамнеза от студент на практика?
Истории тук каквито и да си разказваме-не са обект на темата-условията им на труд и възнаграждението.
И аз мога да разкажа как ме викаха за свидетел по дело, по което адвоката омаза всичко и ме викаха още три пъти. Ама не е това темата.
Виж целия пост
# 226
Детето ли е специализант?
Виж целия пост
# 227
Никой не е супер специалист от ден първи, но всеки трябва да може да се издържа от доходите си.
След като за шофьорите и ватманите намериха пари, сега да намерят и за медиците. Леко по-малко да се краде, казвам.
Виж целия пост
# 228
То пари има, не са малко в здравната каса. Разковничето е точно тук:
Леко по-малко да се краде, казвам.
И големите шефове да не си пишат огромни месечни заплати, а да оставят за другите специалисти.

А знаете ли, че огромна част от пациентите отказват на интервенции или операции да присъстват студенти? Да не ги гледали.....
А знаете ли, че огромна част от пациентите дават лъжлива информация при снемане на анамнеза от студент на практика?

фаастък, хайде стига. Миналата седмица бях в болница, никой не е отказал, или лъгал студентите. Аз дори им насочих вниманието към неща, които доста лекари не знаят, че не са се сблъсквали. Подсказвах лекичко, докато професора ги разпитваше за анамнезата ми. Цялата група се изредиха два пъти да ме преслушват, макар, че не ми беше лесно да дишам.
А и друг път като съм била в болница, никога не съм виждала това, за което говориш. Точно обратното, пациентите са дружелюбни и се радват на младите деца.
Виж целия пост
# 229
Ако си плащат на частно, разбира се, че ще отказват.
Виж целия пост
# 230
А защо отказват?!?! Щото младите учащи ще видят нещо, което не са виждали?! Няма такова нещо като "разбира се, че ще отказват". Точно тези, които си плащат на частно искат добри, утвърдени, способни лекари. Е, откъде да се вземат като ей такива свенливи девици не щат да се заголят малко, че младока да се учи? От небето ли да паднат?
Виж целия пост
# 231
Детето ли е специализант?

Ами не моето. Ако моето успее да се добре някога до специализация-ще е на дневен ред. За сега само бачка ангария в полза роду. Практикума не се заплаща, но е задължителен.

То пари има, не са малко в здравната каса. Разковничето е точно тук:
Леко по-малко да се краде, казвам.
И големите шефове да не си пишат огромни месечни заплати, а да оставят за другите специалисти.

А знаете ли, че огромна част от пациентите отказват на интервенции или операции да присъстват студенти? Да не ги гледали.....
А знаете ли, че огромна част от пациентите дават лъжлива информация при снемане на анамнеза от студент на практика?

фаастък, хайде стига. Миналата седмица бях в болница, никой не е отказал, или лъгал студентите. Аз дори им насочих вниманието към неща, които доста лекари не знаят, че не са се сблъсквали. Подсказвах лекичко, докато професора ги разпитваше за анамнезата ми. Цялата група се изредиха два пъти да ме преслушват, макар, че не ми беше лесно да дишам.
А и друг път като съм била в болница, никога не съм виждала това, за което говориш. Точно обратното, пациентите са дружелюбни и се радват на младите деца.

Е, някои са дружелюбни, други-не съвсем. Не си им в ежедневието.И аз си мисля че от моя гледна точка виждам едни неща, но реалността предлага и различни. Хич не е рядкост да послъжат пациентите, след което като се появи лекар да го извикат и на него да му кажат съвсем различни неща. Справка-собствения ми баща така лъже, и аз не го вярвах, ама ей на.
Виж целия пост
# 232
Не е нужно да си обвързан пряко с нещо, за да виждаш неправдата в държавата.
Преди не бях обвързана тясно със съсловието, но винаги съм мислила, че е кощунство на 30 да не можеш да се издържаш от такъв тип професия.
Имам и приятелка лекар, от която още от едно време знам от първа ръка какви са заплатите в спешното. Ние сме наборки, а тя едва сега вече започва да печели някакви приемливи пари.
Виж целия пост
# 233
А защо отказват?!?! Щото младите учащи ще видят нещо, което не са виждали?! Няма такова нещо като "разбира се, че ще отказват". Точно тези, които си плащат на частно искат добри, утвърдени, способни лекари. Е, откъде да се вземат като ей такива свенливи девици не щат да се заголят малко, че младока да се учи? От небето ли да паднат?

Аз не коментирам частните болници, а университетските бази.
Един мой колега, преминал наскоро интервенция също се изкача, че е бил против и не е подписал съгласие на операцията да присъстват студенти. Точно, за да не го гледали. Това му беше довода.
Виж целия пост
# 234
След биопсия в присъствие на две студентки получих масивен кръвоизлив, което ме навежда на мисълта, а и не само мен, дали биопсията не са я правили те? От тогава в университетска болница не стъпвам, или частна без У или провинциална МБАЛ.
Виж целия пост
# 235
Боже, прибери си вересиите!
Някои от отговорите в темата са достатъчно красноречиви и дават ясна представа за нивото и естеството на част от пациентите /повечето Cold Sweat/
Виж целия пост
# 236
Пациентите каквито, такива. Никой не е обещавал на младия медик да има само красиви, умни, възпитани пациенти, нали? Grinning Каквито отидат, такива ще ги лекува. И моята роднина имаше потни, вмирисани дядовци и баби пациенти, ама - живот.

А професията като си я избрал, тя върви и с позитиви, и с негативи. Всяка.
Виж целия пост
# 237
Някой знае ли как стои въпросът с медиците в другите европейски държави? На какви заплати започват младите лекари, колко получават като специализанти. Какви пари получават медиците,  има ли такова разделение - някои да работят на минимална заплата, а други да получават една минимална заплата на ден?
Ако дойде някой ден някой месия и изрине корупцията, знаем ли какво трябва да бъде?
Виж целия пост
# 238
Майка ми работеше преди време (2011-2012 г.) във Великобритания, отново от типа на тяхното спешно отделение, тогава получаваше към 3 хил. британски лири по спомен, което да е било към 6 и нещо хил. български лева, въпреки че не е удачно да се обръща. За справка, към днешна дата си работи в добра и предпочитана софийска болница срещу под 3 хил. лв. с всички увеличения и пътеки. Нямам спомен какви са били заплатите на лекарите в спешно през 2011-2012 г., за да сравня и нямам представа колко получават в момента в Обединеното кралство и дали не са заменени от парамедици по някакъв начин. По времето, в което обикаля да работи, вкл. и на мисии в Афганистан, живеехме в малък град и там нямаше опция за втора работа, та нямаше как човек да си издържа семейството с това.
Виж целия пост
# 239
А, моля, моля - ако ежедневно спасява човешки животи, нямам нищо против и да се къпе в пари.
Младеж, който сега стартира, не може да се мери с него.
Това не е корупция. Въобще не са равни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия