Египет /Тема 18/

  • 50 239
  • 741
# 645
Здравейте, след доста разглеждане реших пътуване до Шарм ел Шейх, но съм затруднена в избора на хотел, спряла съм се на няколко:
1. Sierra El Sheikh
2. Sharm grand plaza resort
3. Albatros Sharm resort - by pickalbatros
4. Cleopatra luxury resort sharm
5. Hotel Novotel Sharm
6. Iberotel Palace
Както и съм разгледала най-обсъжданите jazz belvedere и mirabel, както и charmillion resort и reef oasis beach resort - въпросът ми по-скоро е кой е най-приятен от гледна точка на плаж, собствен риф за гмуркане и най-важното да няма отливи, защото идеята ни е изцяло за почивка, а не за обикаляне. Искаме да имаме море през целия ден, което да става за плуване. Изчетох всякакви мнения, но относно плажа и отливите не можах да открия много информация, ако имате такава ще съм благодарна. Разбира се ако имате и по-добри предложения в този ценови диапазон до 4000 лв. за двама ще се радвам да ги чуя. Както и ако имате мнения за хотелите, които съм избрала от към чистота и храна в хотела. Както и трябват ли ни задължително аква обувки? Много благодаря предварително!

Здравейте, ние в Септември бяхме в Cleopatra luxury resort sharm. Много добър хотел! Чистотата е максимална, постоянно се почистват общите части, всичко блести. Много персонал се грижи за хигиената. Ежедневно от сутринта пред вратата камериерите паркират една количка с препарати и консумативи и дебнат кога ще излезеш, за да почистят стаята. Чаршафите и хавлиите се сменяха всеки ден. Да ви кажа честно, за мен бе леко досадно даже Simple Smile В единия ден закъсняха със смяната и тъкмо си отдъхнах, че днес чаршафите няма да се сменят и хоп в 17:00 ги смениха. А на сутринта в 8:00 отново зависнаха на вратата с нов комплект спално бельо за смяна....абе луда работа:) Все се карах с мъжа ми че ми е взел хавлията за баня от терасата, а се оказваше че са ми я прибрали за пране и са сложили нова в банята. Изобщо чистотата е 10 от 10. Вода зареждаха всеки ден в стаята. Храната в ресторанта е разнообразна, има тематични вечери. Понапълва се ресторанта, но винаги има места. Единствен минус от цялата почивка - в ресторанта напитките се поръчват на сервитьора и се бавят:)  Има два ала карт ресторанти  - италиански и морски. На плажния бар - пици, бургери, салати. Вечерната анимация им е слаба, но ние нямахме очаквания. На басейните и плажа има достатъчно шезлонги, ако евентуално се зачудиш къде да легнеш ти съдействат да ти пренесат шезлонга или чадъра и задължително ти сервират вода. От там нататък през целия ден обикалят сервитьори и си поръчваш напитки, които ти носят до шезлонга. Морето - има собствен риф и понтон. Самия вход в морето е смесен - има и пясък, но има и доста камъни. Има приливи и отливи - до обяд е до колене, а след обяд е малко над кръста. Аз понеже не умея да се гмуркам на рифа /където казаха е мн красиво/, си взех маска шнорхел и по цял ден си лежах по камъните, за да гледам рибите. Дори на плиткото има огромно разнообразие на биологични видове, уникално море с много цвят Simple Smile. Правих подводни снимки и клипове. Ако отивате обаче да плувате, басейните са по-добрия вариант. Единия е с бар, за забавление, втория е за семейства с деца, третия Инфинити...безкраен наистина, той ми беше любимия. Върнахме се с много положителни емоции от там!
Виж целия пост
# 646
Роже,благодаря запазвам смело тогава.Искам точно топло море.Нямам намерение да обикалям.Най много да идем пак до Манго маркет за хубав сок и до Фарша кафе.
Виж целия пост
# 647
Здравейте, прочетох много добри отзиви за хотел maritim jolie ville resort & casino, но въпроса ми е в Емералд офертата за 15-ти май е около 4500 лв, а в Онекс за 17-ти май е около 3700 лв, защо има такава голяма разлика в цената след като хотела е същия и датите са почти същите /за един и същ вид стая и изхранване става въпрос/ в екватор и сайта на abax.bg не видях този хотел като опция. Благодаря!
Виж целия пост
# 648
Запазвай където е най-евтино.Емералд са скъпари.
Виж целия пост
# 649
Екватор не са туроператор. Продават само продукта на Абакс.

Най-общо казано един и същ продукт може да струва различно, при различните търговци. Така е с техниката, храните и т.н.
Всичко е въпрос на договори между фирмите.
Виж целия пост
# 650
Хайде,няма ли някой да се похвали с резервация за Нова Година или за лятото?!!
Виж целия пост
# 651
Хайде,няма ли някой да се похвали с резервация за Нова Година или за лятото?!!
Аз мога да се похваля с две резервации за лятото. През юни- 14 нощувки и началото на септември още 7 нощувки, Хургада ни очаква, живот и здраве!
Виж целия пост
# 652
И аз засега с Хургада, десет нощувки през юни. Финализираме билетите в момента.
Виж целия пост
# 653
Честито на всички за резервациите! Ние за първи път ще посетим Египет догодина, живи и здрави. Дано не се разочароваме от избора ни в Шарм ел Шейх.
Виж целия пост
# 654
Честито на всички за резервациите! Ние за първи път ще посетим Египет догодина, живи и здрави. Дано не се разочароваме от избора ни в Шарм ел Шейх.
Кой хотел избрахте ако не е тайна? И аз съм на път да резервирам в Шарм, но все още се колебая за хотела.
Някой ходил ли е там на плуване с делфини или шоу със змии и крокодили, което предлагат Аладин да сподели как е, заслужава ли си?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Виж целия пост
# 655
Честито на всички за резервациите! Ние за първи път ще посетим Египет догодина, живи и здрави. Дано не се разочароваме от избора ни в Шарм ел Шейх.
Кой хотел избрахте ако не е тайна? И аз съм на път да резервирам в Шарм, но все още се колебая за хотела.
Някой ходил ли е там на плуване с делфини или шоу със змии и крокодили, което предлагат Аладин да сподели как е, заслужава ли си?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Не знам дали е добър хотела, но четах позитивни коментари и затова избрахме този хотел. Хотела  JAZ  Marabel beach.
Като за първи път предполагам, че ще е добре, защото нямаме база за сравнение специално за Египет.
Виж целия пост
# 656
Моите колебания са между JAZ SHARM DREAMS RESORT и CHARMILLION GARDENS AQUAPARK. Приоритети са ни пясъчен паж и добър аквапарк. Някой ако ги е посещавал да сподели мнение за мое улеснение в избора Simple Smile
Виж целия пост
# 657
Ние със сина ми бяхме октомври в JAZ FANARA. Той ходи с Аладин на плуване с делфини, много е доволен, но както той каза за само 15 мин - около 60$ беше, и отделно снимката 7$ . Но на него му е харесало. Като цяло бяхме много доволни от почивката.
Виж целия пост
# 658
Моите колебания са между JAZ SHARM DREAMS RESORT и CHARMILLION GARDENS AQUAPARK. Приоритети са ни пясъчен паж и добър аквапарк. Някой ако ги е посещавал да сподели мнение за мое улеснение в избора Simple Smile
Jaz Sharm.Dreams e с пясъчен плаж.
Виж целия пост
# 659
Здравейте! Искам тази година за почиваме в Египет. Търся отлично обслужване и хубава база за месец Май. Спрях се на следните хотели:
1. Makadi Luxury
2. Jaz Aquamarine
3. Pickalbatros Jungle
4. Xanadu Makadi
Четох мнения на няколко места, ще се радвам да споделите и вашите. Особено на почивали там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия