"За" или "Против" въвеждането на еврото 💶

  • 294 889
  • 7 748
# 5 700
За 2025 не намерих, но за 2024г са били 53мил. DM, което било по-малко от 2023г (58 млн. DM).

Предполагат, че в населението и в други страни има няколко милиарда. Преводът е с Гугъл

Цитат
Предполагаемо големи суми в други страни: Банката приема, че почти 163 милиона банкноти от германски марки и над 23 милиарда монети от германски марки все още не са върнати. Обща стойност: близо 12,2 милиарда германски марки (приблизително 6,24 милиарда евро). Някои от старите банкноти и монети обаче вероятно никога няма да се появят отново. „Германската марка беше международно приета валута, която се използваше и извън Германия. Следователно големи количества германски марки вероятно все още са в чужбина“, каза членът на борда на Бундесбанк Буркхард Балц.

Скрит текст:
Цитат
Vermutlich hohe Summen in anderen LändernDie Bank geht davon aus, dass bis heute noch fast 163 Millionen D-Mark-Scheine und mehr als 23 Milliarden D-Mark-Münzen nicht zurückgegeben sind. Gesamtwert: knapp 12,2 Milliarden D-Mark (etwa 6,24 Mrd. Euro).Ein Teil der alten Scheine und Münzen wird aber vermutlich nicht mehr auftauchen. "Bei der D-Mark handelte es sich um eine international geläufige Währung, die auch außerhalb von Deutschland genutzt wurde. Es dürften sich daher noch immer große Mengen D-Mark-Bargeld im Ausland befinden", so Bundesbank-Vorstand Burkhard Balz.
Виж целия пост
# 5 701
Някой знае ли, ако на каса в търговска банка искаш да "развалиш" банкнота от 50 или 100 евро на банкноти от по 10 и 5 евро, каква такса се плаща?
Мисля, че обикновено е някакъв процент от сумата.
Виж тарифата на съответната банка.
Виж целия пост
# 5 702
Някой знае ли, ако на каса в търговска банка искаш да "развалиш" банкнота от 50 или 100 евро на банкноти от по 10 и 5 евро, каква такса се плаща?
Мисля, че обикновено е някакъв процент от сумата.
Виж тарифата на съответната банка.

Къде да я потърся? Примерно на банка ДСК или ОББ? Такса разваляне на банкноти, или как?
Виж целия пост
# 5 703
Ако изчакате три-четири дена ще е безплатно - както сега се развалят левове. Иначе купуват от теб сумата и после ти я продават обратно, по съответните курсове, според каквото ми бяха казали в бюрата (може за твоята банка да е различно)
Виж целия пост
# 5 704
Ако изчакате три-четири дена ще е безплатно - както сега се развалят левове. Иначе купуват от теб сумата и после ти я продават обратно, по съответните курсове, според каквото ми бяха казали в бюрата (може за твоята банка да е различно)

Ох, извинявам се, не съм уточнила - имах предвид след Нова година - ако при теглене от банкомат на 200 евро, има банкноти от 50 и 100 евро, каква би била таксата, ако искаш след това в банката да ти ги развалят на по 10 и 5 евро..
Виж целия пост
# 5 705
Не може ли просто да си купиш една баничка.
Виж целия пост
# 5 706
Не може ли просто да си купиш една баничка.

Опитвам се да помогна на една възрастна жена, която иска да избегне да й връщат 20 евро или 50 евро, защото не мисли, че ще разпознае фалшивите, съответно по-добре да тегли от банкомат без депозитарна функция и ако има едри банкноти, да ги развали на място в банката.
Виж целия пост
# 5 707
Това всеки път няма как да го прави. И фалшивите евро не са под път и на път, та толкова да ни е страх от тях.
Виж целия пост
# 5 708
То по кофти ще е да плати с 20Е, и търговеца да няма наличност за връщане, и да върне лева.
Бих помогнала в такива случаи да започне плащане с картата от която тегли. В банката едва ли ще и развалят банкноти. Това са поне 3 банкови операции, копюрите се описват най-малко по номинал в касата на банката, че минават и броене. Банка безплатно абдурд да направи операция от този вид.
Виж целия пост
# 5 709
Като ѝ връщат в магазина, може да ѝ върнат фалшиви евро?!
Thinking

Народът вече съвсем изтрещя...
Виж целия пост
# 5 710
Шансовете са за бизнеса и икономиката. Не директно за теб или мен. Ама то трябва да можеш да гледаш по далеч от носа си, за да можеш да го видиш.
до сега не са имали шанс ???
Виж целия пост
# 5 711
Като ѝ връщат в магазина, може да ѝ върнат фалшиви евро?!
Thinking

Народът вече съвсем изтрещя...

Ами страхува се жената, има малки магазинчета и лавки, от които и аз бих имала притеснения. Не че умишлено биха направили нещо такова, а че те самите биха могли да не разпознаят фалшива банкнота от клиент и да я върнат като ресто на друг.. Стават такива неща понякога и ако може да се избегне, защо не...
Виж целия пост
# 5 712
Като ѝ връщат в магазина, може да ѝ върнат фалшиви евро?!
Thinking

Народът вече съвсем изтрещя...
Хич даже не е изтрещял
Виж целия пост
# 5 713
Какво не е изтрещял, не са ли виждали евро, по цяло лято висят в Гърция и отделно има сума ти гастарбайтери.
Виж целия пост
# 5 714
Голяма еуфория с въпросното евро. Естествено, че ще има достатъчно добре направени фалшификати. Явно бързо забравяте - разкритата  печатница, изработвала чудесно качество  левове, лятото гръмна скандала.  Че беше  и свързана с печално известен политик. Да не си мислите, че не е правила и евро?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия