"За" или "Против" въвеждането на еврото 💶

  • 294 920
  • 7 748
# 6 210
Направи ми впечатление разни обявени цени доста по-високи от декември за някои неща, но понеже е във фейсбук реших, че може да е провокации. Но днес отварям пощата и виждам таксата за интернета и тв по-висока с 10 лв. Flushed

Ще проверим, може да е от друго, но не знам защо имам лошото предчувствие, че точно това, което уж нямаше да стане започна да става още от първия ден и то с драстични повишения, не просто закръгляне, все едно досега не се повишаваха цените.Колко да се подготвяме? Разбирам да сме в някакви процъфтяващи времена, да има работа, добре платена в изобилие.

Относно организацията нямам думи. Тотото не приемало лева. Значи тежестта да я изнесат малките бизнеси и хората.
Виж целия пост
# 6 211
Добре  дошли в клуба на богатите! Smiley
Виж целия пост
# 6 212
Не е чак толкова смешно, защото увеличена цена, след това намалена до предишната цена, т.е. преди да бъде увеличена, не е точно намаление. И за тези " намаления" съм подготвена. ✌
Олио по 2,13 лева не съм виждала по магазините досега...
Виж целия пост
# 6 213
Ти си очаквала да станеш богата ли?
Виж целия пост
# 6 214
Вчера чета, че проверяват градския транспорт на Бургас, защото вдигнали цените на билета с 3 цента. Но е пълно мълчание за повишението на таксите за паркиране на Морска гара - Варна и на Св. Константин и Елена, с около 50%. Да не би да е някакъв намек към бургаския кмет? А за паркингите на двете места са забъркани ТИМ, които явно се разбират добре с Пеевски.
Виж целия пост
# 6 215
Споменах продукти, които купувам. Олио не купувам и нямам представа каква му е цената. Бой за олио на тази цена някъде има ли, щом е толкова фрапантно ниска, обикновено с това я свързвам тази стока, когато е на много ниска цена.
Виж целия пост
# 6 216
Цена в евро ли, в лева не е олио.
Виж целия пост
# 6 217
Добре  дошли в клуба на богатите! Smiley
Че ние отдавна сме в клуба на богатите. След като можем да си позволим да хвърляме на вятъра по 500 хил. долара на ден, значи сме богати. Или като сравнявам цените в ДМ България и ДМ Германия, тук от години са по-високи. Преди няколко месеца сравнявах цени на домати тук и в Швеция (Малмьо). В Швеция бяха по-ниски. Мога да продължа с примерите. Това е от години, не ни е криво еврото.
Виж целия пост
# 6 218
Вчера чета, че проверяват градския транспорт на Бургас, защото вдигнали цените на билета с 3 цента. Но е пълно мълчание за повишението на таксите за паркиране на Морска гара - Варна и на Св. Константин и Елена, с около 50%. Да не би да е някакъв намек към бургаския кмет? А за паркингите на двете места са забъркани ТИМ, които явно се разбират добре с Пеевски.

А това дори не е фатално.В крайно сметка с 80 цента се работи много по-лесно. За замазване на очите,че уж се взима отношение. Пак ще стане билета толкова, колкото искат в някакъв момент, но за другите неща никой няма да си мръдне пръста.

Чета че НАП наложила 45 000лв глоби до 2 януари.Че какво е това на фона на цяла държава? Бълха ги ухапала веригите от глоба 10 000 лв.

Във Виена вдигнаха студентската карта от 75 евро на 300 евро, с аргумента, че от много години не е пипана, което действително е било така, но  по-плавно нямаше да се усети така тежко.
Виж целия пост
# 6 219
Не е вярно,че с 80 цента се борави по-лесно,отколкото със 75 цента. И като търсите лесното,защо не закръглихте на 60 цента? М?
Виж целия пост
# 6 220
Сериозно ли някой си мислеше, че при превалутирането, тихо и кротко цените няма да са нагоре. Изобщо няма да е странно, когато след мъничко време кафенце за 60 стотинки се продава( и купува) за 60 цента.
Виж целия пост
# 6 221
Не е вярно,че с 80 цента се борави по-лесно,отколкото със 75 цента. И като търсите лесното,защо не закръглихте на 60 цента? М?
А заплата от 618,76 евро да закръглят на 600 евро?М?
Виж целия пост
# 6 222
Не е вярно,че с 80 цента се борави по-лесно,отколкото със 75 цента. И като търсите лесното,защо не закръглихте на 60 цента? М?
А заплата от 618,76 евро да закръглят на 600 евро?М?
Официално казаха,че ще закръглят заплатите и пенсиите в полза на хората...
Виж целия пост
# 6 223
Оф, сакън, недей така да говориш, защото не е евроугодно. 🤣🤣🤣 Такова нещо няма как да стане. Няма начин. Ня-ма! 🥳
Виж целия пост
# 6 224
Сериозно ли някой си мислеше, че при превалутирането, тихо и кротко цените няма да са нагоре. Изобщо няма да е странно, когато след мъничко време кафенце за 60 стотинки се продава( и купува) за 60 цента.

То такава цена на кафето има ли в България? Евентуално на вендинг машините. Майка ми се оплака, че седнала с приятелка да пие кафе и платила 4лв за кафе! При това тя не сяда в лъскави заведения. Цените на коктейлите лятото на плажа във Варна (Кубо, не да кажеш нещо хай) бяха като в Германия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия