Плам пламти! Котел бълбукай! Адска смес мехури пукай! Юнска вещерска и спортна

  • 62 426
  • 1 594
# 255
Отметнах закуската преди малко, започвам и идея по- сериозно ОИ за гостЯните. 😇
Пералня се върти, миялната свърши преди малко (ММ снощи твърдеше, че я е пуснал, таман дадох задача на младежа да я извади, вика- мръсна е), сега ще трябва аз за се гъзурча покрай посудата 😄. Същият тоз младеж днес последно е на училище до края на часовете, като през това време и на фитнес ще ходи (има прозорец), и на събрание за младежкото ООН, че с изненада разбра, че са го избрали на някаква важна в организацията позиция 🤣, и до другия кампус на училището- малките имат спортен ден, та ще доброволства.
Бях информирана също така, че идващите вторник и сряда са му последните часове, ако не искам да се разкарвам зо училище през 40 минути- да го извиня. Аз пък искам, съответно- нЕма го огреЙ. ☺
При нас също дъжд, не е спирал от две седмици близо. Аз съм доволна, защото така алергията ми няма кога да се развихри. От понеделник дават затопляне и не ми е хич Ок. Дано нещо са се объркали. 🤣🤣🤣
Виж целия пост
# 256
Аз съм навита.Може да взема децата обаче,че никога не са били в Пловдив.Обмислям и този вариант.Така -хем ще ги разходя да опознаят България,ще
им покажа Старият град, ще подходим по магазините ,хем и с вас ще се видя по някое време.Като се изморят,ще се приберат в хотела да зяпат телефоните си,мога да ги оставя за няколко часа сами.
Последно-среща в Пловдив.Само кажете дата тия дни ,да букна нощувки за нас.Като имаме дата,вече всеки който иска ,може да си организира нещата и да се присъедини.
Донси,и в наше село можеш да дойдеш след това,не е проблем..
Виж целия пост
# 257
Всяка дата през уикендите на юли ми е ок, ще си наместя нещата.
Виж целия пост
# 258
Оправих поредната партида бумаги, минах набързо през пазара за зарзават. Черешите 15 лв по случай утрешната Задушница, миналата седмица бяха по 8. Да си ги ядат.
Взех ребра за довечера, че МУ нещо се мръщи на зеленчуковите ми манджи, а съм планирала поредица тиквички, зелен боб, чушки - да го умилостивя малко Joy

Тръстиката ме захлупва, а мен изобщо не ми се работи.
Виж целия пост
# 259
Като каза Задушница...не ми се смейте, ама какво точно се носи и прави на гробищата утре?
Виж целия пост
# 260
Донси, по пеинцип жито, череши, сладки, питка, но не е задължително според мен.
Можеш просто да почерпиш с нещо близки.
Виж целия пост
# 261
Бърд, движим се в абсолютен синхрон. И аз се разправих с бумагите, купих зарзават, сега ще ида и за ребра, само менюто ще ни е различно.
Виж целия пост
# 262
Ооо, Задушница ли е утре?
Мерси, че писа, ще запаля свещички.
Явно неслучайно вчера купих череши, само аз съм яла от тях, ще кажа на мъжете да ги оставят за утре, да хапнем. 😢
Виж целия пост
# 263
Аз обикновено не оставям храна на гробищата, не нося раздавки там, просто паля свещ и преливам вода. Едно време по-възрастни съседки носеха подавки (жито, в случая конкретно - череши, някоя вафла, солети), ние също се приготвяхме да им раздадем. Вече не. Обикновено правя хляб и давам на някой - на съседите отгоре, на някой приятел, според ситуацията.

Сиросче, сефте Grinning
Виж целия пост
# 264
Аз готвих кисело зеле с ориз днес и крем супа от тиква. Утре сух таратор и козунак 🤣. Това бременните не са хора 🤣. Добре че имам замразено кисело зеле.
Още са на кантар нещата с бебето и поне храна да им занеса някаква.
Виж целия пост
# 265
Ре, аз да съм пратила пиле с ориз, пиле с картофи и мусака на твое място. Laughing
Виж целия пост
# 266
На бал сме след малко, няма да готвя.При нас черешите са 20 кинта!!!
Виж целия пост
# 267
Български череши почти няма, та няма какво да се чудите на цените. На най-голямата борса в София днес има обявени цени само на гръцки (8-10лв./кг).
Виж целия пост
# 268
Бюти писа че след 31.07 ще е свободна.На 02.08?Щото май сме само ние двете и Бюти за сега са изявили желание .Пловдичанки и  от околните градове нищо не казват , другите също..
Изморих се.Чакам каката в колата пред училището.Нищо няма за ядене,освен една наденица от вчера и готови хамбургери.Ще изпържа едни картофи и да се спасяват.
Виж целия пост
# 269
А ок, мога и август 😁
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия