🌿 Градината на Демет Йоздемир - Тема № 11 за обсъждане 🌿

  • 35 159
  • 736
# 465
Браво Hands Clap

Ново от Демет:









"Доста цветно" Hearts
Виж целия пост
# 466
Направо са й алмодоварски цветовете. Stuck Out Tongue Winking Eye



Джей Ло ще има концерти на 23-ти юли в Анталия и на 5-ти август в Истанбул, да видим кой ще отиде.
Виж целия пост
# 467
Професионално мнение: "Нова ера в телевизията: Поведенчески реализъм
Дуото Демет и Чаатай, отвъд класическото драматично изпълнение, демонстрира актьорска игра на ниво поведенчески реализъм.
Вътрешен монолог в един поглед, тежестта на миналото в пауза.
Това е най-ясното въплъщение на това, което наричаме постметод минимализъм на турските екрани."


Благодаря за това експертно и професионално мнение . Човека борави с професианални думи в материята. И ние нещо да научим от това .

Ето още кеф ти е да четеш ...

https://x.com/SedatDilaver/status/1939755699220754672

Демет Йоздемир
''Тя успя да разкрие вътрешния свят на героя за ограничено време. Тя показа в погледа си изреченията, които Нисан пазе в сърцето си. Описва жена, която е силна, но крехка, дистанцирана, но носеше безкрайна любов''.

''Накратко, тя изведе Нисан отвъд актьорската игра и я превърна в емоционална композиция''.

Чаатай Улусой
''Той постави вътрешния конфликт на Ешреф между това да не може да признае любовта си и да не може да се откаже от нея толкова майсторски, че предаде сложната психология на героя в дълбочина, без да прибягва до прекалено много драма. Тези 15 секунди, в които той си помисли, че Нисан е Руя, струват кариерите на колегите му актьори''.

''Тази свръхстандартна актьорска игра на двамата ми напомни за най-елегантния и незабравим любовен филм в историята, „В настроение за любов“.
Следи от сърцераздирателна любов, която остана недовършена.
Вторият сезон ще започне с надежда „може би“, издигаща се от тишината. И може би, този път това „може би“ ще се сбъдне, дори и да е за кратко''.




Виж целия пост
# 468
Фло, много правилно нацели, че акцентът е върху цветовете Wear Crown По-важна от снимките е песента, която ги придружава:



За някои бях черен, за някои бях бял
Те не виждаха цвета ми
Заплаха за някои, мярка за сравнение за други
Дори самият аз не знам какъв съм

Не ме интересува (те говорят)
Не ме интересува (те гледат)
Не ме интересува
Свикнали са с мен

Такъв съм, откакто се познавам
Не ги спирайте, нека казват каквото искат
Не съм нито хубавите им думи, нито злите им очи
Враг не знам какво е, боря се само със себе си

Клюките, омразата не докосват кожата ми,
откакто разбрах,
че ако любовта е горчива война в ранено сърце,
езикът се превръща в пожарището на душата

Такъв съм, откакто се познавам
Не ги спирайте, нека казват каквото искат
Не съм нито хубавите им думи, нито злите им очи
Враг не знам какво е, боря се само със себе си
Не ме интересува (х8)



Хубавото е, че докато се вихрят разни страсти около песента Ашиян, която в изпълнението на Демет постигна огромен успех (милиони прегледи в YouTube, милиони слушания в Spotify, дни наред тренд във всички платформи, дори и в Tik-Tok, използвана в близо 19 хил. reels в instagram и т.н.) и която в момента методично се отстранява от всички тези платформи, за да може версията на авторката ѝ и рапърът Сефо да блесне, Демет се е посветила на по-смислени неща...



Скрит текст:







И мноооого, много други

Както казва добрият стар Пабло Неруда: "Може да отрежеш всички цветя, но не може да спреш пролетта" Flowers HibiscusFlowers Cherry BlossomFlowers TulipFlowers Seedling
Виж целия пост
# 469
Кате Hug    забравих да ти благодаря за фотосесиите с колегите . Някои снимки ги виждам за първи път.
 Сигурно са имали оферти Чачо и Демет , но както знаете той не се навива лесно на това за разлика от преди .  Клаузи ли има ли що ли... дори едно изречение не е мъцнал за ролята си и проекта . Успеха и интереса е огромен навсякъде .
Виж целия пост
# 470
В потвърждение на думите ти, Феми, най-обсъжданите сериали в социалните медии, според данните на DigiLUP през юни:



Съвместните фотосесии са интересни, защото дават възможност да видим любимците си в различна светлина. Още една роля в ролята, така да се каже, но в нашия случай не мисля, че имаме големи шансове за реализацията на нещо подобно.
Виж целия пост
# 471
Не ги спирайте, нека казват каквото искат
Не съм нито хубавите им думи, нито злите им очи
Враг не знам какво е, боря се само със себе си
Не ме интересува.

Както казва добрият стар Пабло Неруда: "Може да отрежеш всички цветя, но не може да спреш пролетта" Flowers HibiscusFlowers Cherry BlossomFlowers TulipFlowers Seedling

Коментар от Седа към днешната публикация на Демет: "Единствената й конкуренция е жената, която беше вчера. Единствената цел е жената, която ще бъде утре. Тя се бори само със себе си." Heart

И от 22-ри юни думите на Хюля Дуяр: "Демет е в най-високата категория в света!" Heart

Време е вече да преодолеят Демет и да си гледат това, което ги влече. Stuck Out Tongue Winking Eye



А продуцентите да бяха платили правата върху песента, толкова хубава работа им свърши изпълнението на Демет.
Виж целия пост
# 472
Ама тя, според авторката е подарък...


И пак, според нея:



Това видео не е достъпно във вашата страна поради иск за авторски права, подаден от Елиф Кълъч.

А когато преди 2-3 години Демет започна да споделя песните ѝ и да я рекламира пред милиони хора, такива искове нямаше...

За съжаление не е нито първият, нито последният път Worried

Виж целия пост
# 473
Честит юли, бъдете здрави и се радвайте на слънчевите дни!


Виж целия пост
# 474
Блгодаря ти, Нинче Hug Подобно!

Бързо да донесем една добра новина - Eşref Rüya ще се излъчва от 12 юли нататък по иранския телевизионен канал Gem TV.



https://x.com/DTural/status/1940108621876273228
Виж целия пост
# 475
Фара може да озвучава Нисан на фарси. Joy https://www.youtube.com/shorts/CM67deGsPv0
Споделено от Morteza Atabaki, който е иранец.

Нося ви най-хубавата снимка на Чаатай, на която съм попадала:
Виж целия пост
# 476
Фара само да не ползва автоматичен превод, че положението е Керем, Мохлесен Joy

От вчера се каня да донеса едно интервю на стилистката Нурол Акбал, ето го:



Виждали сме ви от много години да се грижите за стила на много добри телевизионни сериали. Как решихте да работите в този сектор? Коя работа ви е оказала най-голямо влияние, когато за първи път стъпихте в модната индустрия?

- Благодаря ви, наистина ме радва, че трудът, който влагам в тази област в продължение на години е възнаграден. Влязох в индустрията през 2006 г. По това време бях очарована от визуалната наративна сила на модата, но истинската ми страст се подхранваше от идеята да разказвам историите на героите чрез дрехи. За мен стилизирането означаваше не само да се обличаш красиво, но и да направя душата на героя видима. Един от проектите, които ми оказаха най-голямо влияние, беше стила в сериала „Сексът и градът“. Гардеробът на всеки герой се усещаше като продължение на неговата личност и ми показа колко силно може да бъде разказването на истории чрез костюми. Оттогава целта ми във всеки проект е да създавам визуализации, които обслужват вътрешния свят на героя, подкрепят сцената, но също така носят вечна естетика.



Какъв беше процесът на стилизиране на героите в популярни проекти като Love 101, Присъда, Eşref Rüya? Кое е по-трудно - да отразиш вътрешния свят на героя или да уловиш модата на периода?

- Всеки проект има своя собствена вселена, всеки герой има свой собствен ритъм. Работата по популярни проекти като Aşk 101, Присъда и Eşref Rüya е голямо удоволствие, но и голяма отговорност, защото милиони зрители могат да разчетат миналото, социалния статус, настроението и дори бъдещето на героя от неговия стил. Отразяването на вътрешния свят на героя винаги е най-важната и фина част от работата. Улавянето на модата от периода може да изглежда като технически проблем, но всъщност тя има душа и никоя тенденция, която не съответства на характера, не изглежда истинска. Например, в „Любов 101“ виждаме бунтарската и емоционална страна на младостта. В Присъда се опитахме едновременно да внушим дисциплина, отговорност и крехкост в съдебната система. Ешреф Руя, от друга страна, имаше много по-пластов и мрачен свят по отношение на стила, където почти всяка комбинация беше като подсказка.



В Ешреф Руя, Нисан има силен и бунтарски стил и е бил много обичана. Какви са вашите приоритети при създаването на стила на Нисан?

- Толкова съм щастлива, че стилът на Нисан е създал такава силна връзка с публиката. Създаването на герой като Нисан, който е едновременно крехък и способен да се изправи в свят с висока емоционална интензивност, подобно на Ешреф Рюя, беше вълнуващо и от гледна точка на стила. Първият приоритет при създаването на стила беше да се разкаже невижданата история на Нисан. Затова искахме публиката да усети вътрешните ѝ конфликти, миналото ѝ и самотата ѝ, само като я погледне. Нейният бунтарски дух, страстта ѝ към независимост и защитният механизъм, който е развила срещу живота, трябва ясно да се разчетат в стила ѝ. Ето защо балансирахме женствените дрехи с по-мъжествени форми. Съчетахме кожа, коприна, черно и бяло. Търсихме баланс, който да покаже силата ѝ, от една страна и крехкостта, която се опитваше да потисне, от друга. Нищо не е случайно при Нисан. Всичко - от бижутата до ботушите ѝ трябваше да съответства на емоцията в тази сцена. Защото мисля, че стилът не е само в това да бъдеш видян, а и в това да разкажеш историята.



Не можем да не споменем и Джейлин, Присъда се излъчваше 3 сезона и беше сред най-гледаните проекти. Видяхме много промени и трансформации в Джейлин в сериала, как тези промени се отразиха в процеса на стилизиране?

- Беше огромна отговорност да се справиш със стила на герой, който беше изградил толкова силна връзка с публиката в продължение на три сезона. Трансформацията на Джейлин трябваше да се извършва стъпка по стъпка, не само в сценария, но и във външния ѝ вид. Защото тя беше не само адвокат, но и сестра, съпруга, дъщеря и най-важното - жена, която трябваше постоянно да се бори в живота. В първия сезон имаше по-идеалистична, енергична и спонтанна Джейлин. В стила ѝ се открояваха по-динамични форми, ярки цветови детайли и по-младежки и по-инстинктивни избори. С нарастването на загубите, конфликтите и отговорностите, които изпитваше, с течение на времето започна ясна трансформация в стила си. По-остри рамене, по-тъмни тонове и простота, която казва повече с по-малко аксесоари. Нещото, на което обърнах най-голямо внимание в тази трансформация, беше да направя вътрешната сила на Джейлин видима чрез стил, без да разбивам вярата на публиката в нея. Беше много важно да се установи правилната връзка между външния ѝ вид и вътрешния ѝ свят. С промяната на историята на Джейлин всеки сезон, дрехите ѝ също се превърнаха в един вид броня.



Как започвате процеса си на пазаруване като стилист? Можете ли накратко да ни разкажете какво се случва зад кулисите, за да се създаде тази комбинация, която ще остане в съзнанието на публиката? Как протича един ден за стилизиране? Simple Smile

- Стилизирането може да изглежда като просто избор на дрехи, гледано отвън, но всъщност зад него стои много интензивен и креативен процес. Когато започвам да работя върху герой или сцена, първо правя анализ на сценария. Емоцията на сцената, настроението на героя и физическото действие (дали бяга или плаче?) влияят върху стилистичните решения. След това вземам предвид детайли като телесната структура на актьора, тена на кожата и личния му комфорт. Процесът на пазаруване обикновено започва след прочитането на сценария. Първо, създавам усещането за комбинацията в съзнанието си, след което започвам да я търся парче по парче в града или онлайн. Понякога посещавам 20 магазина за едно яке или може да ми отнеме дни, за да намеря обеца. Всичко трябва да служи на визуалната цялост и емоцията на героя. Най-трудното нещо в стилизирането е да се елиминира излишното. Защото добрият стил винаги е свързан с това, което пропускаш, а не с това, което добавяш.



На какво обръщате най-голямо внимание, когато работите с известно име? Кои са основните критерии за вас при избора на име?

- Основните критерии, на които обръщам внимание при избора за известно име:
* Духът на героя
* Телосложението и тонът на кожата на актьора
* Емоцията на сцената
* Светлината и стойката пред камерата
* И най-важното, дали актьорът може да се чувства добре в дадения стил

Не човекът, когото обличам, носи дрехите, а те трябва да завършат образа му. Трябва да бъдат интегрирани. Защото това е много ясно забележимо на снимачната площадка. Дори и най-добрата дреха ще бъде непълна на екрана, ако актьорът не се чувства себе си в нея. Така че за мен най-точният стил е актьорът да каже, че сякаш е „създаден за мен“, но също така да се вписва идеално в света на героя.



Като стилист, следите ли модните тенденции или настроението на героя? Как балансирате модата и сценария на снимачната площадка?

- За мен всичко започва с героя. Разбира се, следя тенденциите и дори се опитвам да ги предвиждам преди сезона, но на снимачната площадка моят приоритет никога не е модата, а настроението на героя, защото добрият стил трябва да идва от историята, а не от модно списание. Ако даден герой плаче, е съсипан или бяга от нещо, дори и да носи най-актуалната дреха, ако не установи емоционална връзка с нея, зрителят ще усети това веднага. Ето защо винаги поддържам деликатен баланс между мода и сценарий. Оставям тенденциите на заден план, когато е необходимо и ги интегрирам в сцената с малки щрихи, когато е необходимо.




Накрая искаме да завършим с един въпрос, който всички ни задават много - какво се случва с тези дрехи след това Simple Smile

- Да, това е един от най-задаваните въпроси Simple Smile Всички се чудят какво се случва с тези дрехи след това. Всъщност, всяка дреха има различен път. Някои от тях се прибират в склада за костюми на продуцентската компания, други се използват повторно в следващия проект, има архив, който се анализира. Ако има дрехи, закупени в сътрудничество с дадена марка или взети назаем, те се връщат след снимките. Всичко е систематично, защото зад всеки тоалет стои бюджет, разрешение и процеси, свързани с марката. Така че тези гардероби не остават с нас толкова дълго, колкото може би си мислите, но техните истории остават. Всяко произведение докосва душата на героя и това е, което прави връзката, която установява с публиката, наистина ценна.

Виж целия пост
# 477
Кате, благодаря за интервюто Flowers Hibiscus За Нисан много се е постарала.

Партньорите за Демет:
Love Letterhttps://www.instagram.com/p/DLkvrn3MuPD/?hl=bg
Има и още по-силни признания.

Виж целия пост
# 478
В архива имаме похвален материал, колкото искаш, Фло Stuck Out Tongue Можем да го мерим и на кило, и на метър, и на километър Hands Nail Care


Да не сме голословни за иранците:

Виж целия пост
# 479
Кате, да не вземеш и ти да търсиш права? Joy
"Пременил се Илия, погледнал се - пак в тия."

И ще чакаме да отвориш архива за хвалебствията някой ден.
Архив:
Фенски колаж
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия