Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да Ви коства живота! ПАП и HPV

  • 283 159
  • 1 784
# 1 500
Да споделя и аз!
След конизацията ми и при мен се получи подобно нещо - зацапване ден или два преди същинското кървене.
Получава се не при всеки цикъл обаче.
Също и кървенето ми стана по-оскъдно отколкото беше преди конизацията - това е добре за мен, т.к. преди пък получавах кръвоизливи с големи съсиреци и това много ме тормозеше. Обяснявам си го с наличието на полипа.

Виж целия пост
# 1 501
mimzy, много слабо, леко ръждиво с тук таме малки съсиречета. Ползвах ежедневни превръзки, не се наложи да включвам тежката артилерия.
Благодаря за бързия отговор GrinningПри мен се появи някакво жълтеникаво ConfusedПреди операцията ме изследваха за всички възможни болести и нямам никакви такива ConfusedЗатова те питам какво е било при теб.
Виж целия пост
# 1 502
Днес си взех епикризата от конизацията, от която нищо не разбирам Sad 
Моля за яснота, ако някой има представа.

"Хистологичен резултат:
Кавум утери - полиферентен ендометриум
Конус - лека койлоцитна дисплазия, ендоцервикоза, хроничен цервицит, наботиеви кисти"

Благодаря ви и желая здраве на всички Simple Smile  Hug
Виж целия пост
# 1 503
"Хистологичен резултат:
Кавум утери - полиферентен ендометриум
Конус - лека койлоцитна дисплазия, ендоцервикоза, хроничен цервицит, наботиеви кисти"

Кавум утери е разстоянието от края на матката от страната на цервикалния канал до отворите на маточните тръби.

... 2. Uterus 3. Uterine cavity ... 9. Cervical canal ... 16. Cervix

Пролиферентен ендометриум = растящ ендометриум (Провери дали е поли- или проли-)

Конус = изрязаната част
Лека койлоцитна дисплазия = лека папиломна дисплазия.
Ендоцервикоза = възпаление на цервикса. Ендоцервикален вариант на ендометриозата.
Хроничен цервицит = хронично възпаление на цервикса (шийката на матката)
Наботиеви кисти = svetla1971 беше питала на 67-ма страница. Бях и написала това: "Наботиеви кисти: ето тук. Мързи ме да превеждам, дано да знаеш английски."


Момичета, защо чакате на готово някой да ви напише обяснение?!
Има си гоогл за тая цел. Ако наистина сте притеснение за здравето си и не разбирате резултатите - искате обяснение от лекарите. За какво им се плащат толкова пари, мама му стара.
Аз не съм се родила с енциклопедия на гърба. За да отговоря на Смехорана седнах и четох в интернет.
Виж целия пост
# 1 504
Момичета, от това,което сте написали си мисля,че по-обилното ми течение днес може и да е цикълът ми.Трябваше да ми дойде на 30.06., но явно може да е подранил newsm78. Още повече че и колемът днес ме приболява като при цикъл, но малко по-слабо. Ох, знам ли вече какво става! #Crazy
Иначе течението ми е умерено, розово на цвят и като вода се "излива". Ама нали не се оперирах в Бургас и не мога да се консултирам с доктора си за всяко притеснение. Така или иначе повечето от вас бяха писали,че са имали такова воднисто течение почти цял месец.
Cubbit, може би освен на организма ти, липсата на по-силно кръвотечение след конизацията ти се дължи и на начина,по който е извършена - ел.примка, а не със скалпел както е при мен.
"Спокойствие и силна храна" както се казва. Обаче след този месец мързелуване здравата ще трябва да се бъхтя във фитнеса за да сваля натрупаните килограми  Joy
Поздрави на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 1 505
gala03, и аз мисля, че начина на конизиране играе роля.

Не ми споменавай за килограми, че точно хапвам нещо супер калорично.  Embarassed
Виж целия пост
# 1 506
"Хистологичен резултат:
Кавум утери - полиферентен ендометриум
Конус - лека койлоцитна дисплазия, ендоцервикоза, хроничен цервицит, наботиеви кисти"

Кавум утери е разстоянието от края на матката от страната на цервикалния канал до отворите на маточните тръби.

"... 2. Uterus 3. Uterine cavity ... 9. Cervical canal ... 16. Cervix
"
Пролиферентен ендометриум = растящ ендометриум (Провери дали е поли- или проли-)

Конус = изрязаната част
Лека койлоцитна дисплазия = лека папиломна дисплазия.
Ендоцервикоза = възпаление на цервикса. Ендоцервикален вариант на ендометриозата.
Хроничен цервицит = хронично възпаление на цервикса (шийката на матката)
Наботиеви кисти = svetla1971 беше питала на 67-ма страница. Бях и написала това: "Наботиеви кисти: ето тук. Мързи ме да превеждам, дано да знаеш английски."


Момичета, защо чакате на готово някой да ви напише обяснение?!
Има си гоогл за тая цел. Ако наистина сте притеснение за здравето си и не разбирате резултатите - искате обяснение от лекарите. За какво им се плащат толкова пари, мама му стара.
Аз не съм се родила с енциклопедия на гърба. За да отговоря на Смехорана седнах и четох в интернет.
Сubbit, много ти благодаря за бързия отговор. Ти наистина си нашата енциклопедия  Hug  Рових в нета и нищо не разбрах. А понеже съм "бързачка" и изпуснах лекаря си днеска, а не ми е удобно да му се обадя по телефона  newsm78
пролиферентен ендометриум" е в епикризата

gala03, на мен пък ми закъснява вече 2-ри ден и се чудя дали да се притеснявам сега  Thinking Конци ми излизат, което е нормално. И си има някакво воднисто течение (както ти каза)
Виж целия пост
# 1 507
Моята конизация ще е в сряда.Какво да си нося в болницата?Ще бъде в МД.И дали ще ме пуснат до петък?
Виж целия пост
# 1 508
Моята конизация ще е в сряда.Какво да си нося в болницата?Ще бъде в МД.И дали ще ме пуснат до петък?
milnik1968, единия ден ще те подготвят за операцията, на другия ще те оперират и на третия те изписват. Конизацията се води лека операция и не държат много, което е по-добре. Не те държат в реанимация, а те връщат в стаята.
Сигурна съм, че всичко ще мине перфектно! Simple Smile

Моята конизация беше в "Св.София" (Тина Киркова) и си носех само нощница, чехли, вилица, лъжица, чашка, тоалетни принадлежности и вода. За самата операция те ми дадоха тяхна нощница ... и друго не се сещам
Късмет и да пишеш след като се върнеш от болницата  Hug
Виж целия пост
# 1 509
Благодаря ти,Смехорана!Стискайте палци!
Виж целия пост
# 1 510
Стискам палци! Всичко да мине като по вода Praynig
Виж целия пост
# 1 511
А в какво се състои подготовката предния ден?
Виж целия пост
# 1 512
А в какво се състои подготовката предния ден?
На мен ми правиха изследвания-кръвна картина, рентген, тестуване за упойките...такива неща. Вечерта ми казаха да не пия и да не ям до сутринта ( до самата операция). Моята конизация беше скалпелна в Онкологията в Дървеница.
Успех!  Hug Всичко да мине както трябва!!!   Praynig
Виж целия пост
# 1 513
При мен подготовката беше като при pav69 .Аз си бях и с моя нощница.
Успех и от мен.
Виж целия пост
# 1 514
А в какво се състои подготовката предния ден?
Изследвания - кръвна картина, васерман, урина. Към 16.00 часа клизма и до вечерта може да се пие само вода. Сутринта в 7.00 пак клизма и тогава ми дадоха тяхна нощница.
Ще мине! Но колкото и да ти казваме, че няма страшно ти си знаеш как се чувстваш!
Успех!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия