Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да Ви коства живота! ПАП и HPV

  • 283 160
  • 1 784
# 1 515
Огромно благодаря на всички за подкрепата!Дано да ми се размине само с конизация!
Виж целия пост
# 1 516
milnik1968, здравей и от мен! Освен нещата,които са ти написали другите момичета от форума, аз бих добавила да си вземеш и термометър. Аз поне си носих и си го ползвах. Носи си и самообръсначка ако не си се подготвила сама за операцията.
 В болницата, в която ме оперираха мен, поставяха в реанимацията и от чаршафите за еднократна употреба - сещаш ли се за какво говоря.Продават ги в аптеките и са много удобни. Ако искаш си вземи и от тях.
Естествено превръзки,които ще ти трябват след като излезеш от реанимация.
Конизацията ти ще е в сряда,нали така. Ако искаш питай, може и на лични, каквото те интересува. Аз май съм най-прясно конизираната във форума -16.06.
Знам,че звучи тривиално, но : НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ! Hug
Виж целия пост
# 1 517
Огромно благодаря на всички за подкрепата!Дано да ми се размине само с конизация!
дано Peace стискам ти палци!
Виж целия пост
# 1 518
Нещо ме боли корема отляво при яйчника CryДали има връзка с конизацията?Тя беше преди месец Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 1 519
Нещо ме боли корема отляво при яйчника CryДали има връзка с конизацията?Тя беше преди месец Cry Cry Cry
Не мисля, че е от конизацията, но все пак ако продължи иди на лекар.
Успех Hug
Виж целия пост
# 1 520
Здравейте,

свито ми е сърцето, а вие ще ме разберете най-добре.

Бременна съм в 18ГС, а се оказва , че имам "обширна област от атипизъм под формата на груба мозайка" на шийката. Диагнозата е при колпоскопия при проф. Карагьозов, след цитонамазка с ПАПа-в. В резултат на това, на 21ви ме викат в болница за биопсия ooooh!

Веднъж вече съм минавала по пътя цитонамазка-биопсия-конизация, горе-долу знам какво да очаквам, но сега нещата са различни - бременността и факта, че бебето е желано. Направо ще се побъркам от притеснения - някой чувал ли е за биопсия по време на бременност и съответно дали това е довело до усложнения? Не намерих никаква информация за моя казус ..
Моля се да успея да запазя бебето и много ще се радвам, ако някой може да ме обнадежди .. Praynig
Виж целия пост
# 1 521
Здравейте,

свито ми е сърцето, а вие ще ме разберете най-добре.

Бременна съм в 18ГС, а се оказва , че имам "обширна област от атипизъм под формата на груба мозайка" на шийката. Диагнозата е при колпоскопия при проф. Карагьозов, след цитонамазка с ПАПа-в. В резултат на това, на 21ви ме викат в болница за биопсия ooooh!

Веднъж вече съм минавала по пътя цитонамазка-биопсия-конизация, горе-долу знам какво да очаквам, но сега нещата са различни - бременността и факта, че бебето е желано. Направо ще се побъркам от притеснения - някой чувал ли е за биопсия по време на бременност и съответно дали това е довело до усложнения? Не намерих никаква информация за моя казус ..
Моля се да успея да запазя бебето и много ще се радвам, ако някой може да ме обнадежди .. Praynig


Здравей мила!
Сигурно се чувстваш уплашена, аз имам една позната, която и се наложи спешно ампутиране на шийката по време на бременност и бебката вече е на 5 годинки.За серклаж разбира се не можеше и дума да става.
Надявам се всичко да е наред при теб и дано съм те обнадеждила Hug
Виж целия пост
# 1 522
motoneti, много се радвам, наистина Simple Smile

Това в българия ли е станало?
Защото на прегледа, като обсъждахме реконизация, останах с впечатлението, че не може да се извърши по време на бременност. Изрично ми казаха, че най-благоприятното развитие ще е да се извади бебето в 36ГС, и да се пристъпи към операция тогава..
Виж целия пост
# 1 523


Това в българия ли е станало?
Защото на прегледа, като обсъждахме реконизация, останах с впечатлението, че не може да се извърши по време на бременност. Изрично ми казаха, че най-благоприятното развитие ще е да се извади бебето в 36ГС, и да се пристъпи към операция тогава..

В България, в бившата Тина Киркова.Но при всички случаи докторите преценяват колко може да се изчака и кой е най добрия вариант за теб и бебчо.Биопсията не е проблем за взимане и най вероятно тя ще е решаваща.Виж какво ще те посъветват след биопсията и потърси още едно мнение!Стискам палци  Hug Praynig
Виж целия пост
# 1 524
...аз имам една позната, която и се наложи спешно ампутиране на шийката по време на бременност и бебката вече е на 5 годинки...

motoneti, съвсем сигурна ли си, че става дума за ампутиране на шийката по време на бременност?!  newsm78
Как се е задържал плода без серклаж? И как са я "затворили" матката?!
Имаш ли още контакт с тази твоя позната? Можеш ли да я попиташ за повече подробности?
Струва ми се невероятно постижение това...  Confused


Leny, биопсия и колпоскопия по време на бременност не са опасни.
Ако гооглнеш "biopsy during pregnancy", ще намериш доста информация.
Ето извадки (не се колебай да питаш, ако нещо не ти е ясно!).

Цитат
According to the ASCCP (American Society for Colposcopy and Cervical Pathology), "colposcopy and directed biopsies are safe to perform during pregnancy. They do not increase risk of adverse pregnancy outcome. Colposcopy with biopsy has not been shown to cause preterm labor..."

Цитат
Colposcopy is safe during pregnancy. If a cervical biopsy is needed during a colposcopy, the chance of any harm to the pregnancy (such as miscarriage) is very small. However, you may have more bleeding from the biopsy. A colposcopy may be repeated about 6 weeks after delivery.

Разбира се, че риск винаги има, но навсякъде пише, че той е минимален.

Пожелавам ти най-добрия развой на нещата за теб и бебенце и ни информирай!  Hug
fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Виж целия пост
# 1 525
...аз имам една позната, която и се наложи спешно ампутиране на шийката по време на бременност и бебката вече е на 5 годинки...

motoneti, съвсем сигурна ли си, че става дума за ампутиране на шийката по време на бременност?!  newsm78
Как се е задържал плода без серклаж? И как са я "затворили" матката?!
Имаш ли още контакт с тази твоя позната? Можеш ли да я попиташ за повече подробности?
Струва ми се невероятно постижение това...  Confused



За щастие е самата истина и го знам със 100% сигурност!
Когато се наложи операция и казаха, че риск има, но просто е неотложно.Към 12-14г.с. беше на консултация за евентуален серклаж и докторите казаха, че няма за какво да я зашият просто!
Износи си го на крак, което беше още по невероятно но факт Shocked
Мамата имаше проблем с по- голямото си дете и обикаляше по доктори с него.
Е мацката и е много готина да е жива и здрава да учудва всички Laughing
Виж целия пост
# 1 526
Добре де, аз нещо не разбирам.

Серклаж се прави, ако има малко останала шийка, за може да се захване за нея. Ти пишеш, че е нямало. Още повече, пишеш, че са ампутирали цялата шийка. От тук идва моето питане, как може жена без маточна шийка да износи бебе? Какво са направили лекарите, за да стане това възможно?

Да поясня: Не се заяждам, не съм много компетентна тук. Просто искам да разбера механизма, който го е направил възможно.
Виж целия пост
# 1 527
Спокойно  Grinning не мисля, че се заяждаш Grinning
Знам, че е чудно, но нищо не са и правили ей така си го износи без шийка Shocked
Докторката в поликлиниката, която също ми е приятелка без да знае какво точно са изрязали я изпрати на консултация с един професор, но не помня кой Embarassed и той като я прегледа каза, че тъй като няма шийка няма какво да шие!Единственото усложнение беше, че роди малко по рано(ама маалко) и секцио, казаха, че не може нормално, било опасно за матката.
Ей тази жена ми дава сили след моите два спонтанни, че все някога и на моята улица ще изгрее едно малко пухкаво слънчице.Желая на всички сбъднати мечти Hug
Виж целия пост
# 1 528
Leny, попрочетох още малко.
Видях, че на доста места пишат
Цитат
Some types of cervical biopsies can be done during pregnancy, while others cannot.
което значи, че след консултация с твоя лекар, той би могъл да прецени дали в твоя случай е възможна конизация по време на бременността.

За протокола: тук имат предвид под "cervical biopsies" конизация, а не диагностична биопсия.

Още тук, тук и гоогл.


motoneti, мерси за отговора. Пожелавам ти от все сърце бебе. И аз го чакам моето...
Виж целия пост
# 1 529
motoneti, направо чудо е станало с приятелката ти, дано по-често се случват такива благоприятни завършеци Simple Smile

cubbit, благодаря за статиите!

Наистина ми е малко по-спокойно ..

За колпоскопията въобще нямам притеснения, тя отдавна е  нещо съвсем рутинно за мен.

В същност в повечето статии споменават punch biopsy като нискорискова, докато cone biopsy e високорискова..
Друго усложнение ако се наложи конизация е, че вече имам една такава, и не се знае колко ще ми остане от шийката за да държи плода.

Сега ще чакам повече с надежда, от колкото със страх биопсията..

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия