Някои у4ени дори поддържат тезата ,4е близо 90% от сексуално активните хора са носители на HPV-дори и да не се проявява под някаква форма-е това малко ме успокоява
Някои у4ени дори поддържат тезата ,4е близо 90% от сексуално активните хора са носители на HPV-дори и да не се проявява под някаква форма-е това малко ме успокоява 
По отношение на това ,дали рака се хваща от HPV-високорисков-в 90% от слу4аите е така.Доказано е преди години,а не е хипотеза(така 4етох).На това откритие се базира и откриването на ваксината.

Аз продължавам с въпросите.Рани4ката на шийката-винаги ли е предраково състояние и защо някои гинеколози казват-няма нужда от горене?
И тя от какво се при4инява-пак ли от HPV?Предварително благодаря. 
Моля те да ме въведеш в темата....за какво става дума?Препоръчани теми