Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да Ви коства живота! ПАП и HPV

  • 283 158
  • 1 784
# 270
Здравейте!
alpha_beta, здравей мила  bouquetМоля те да ме въведеш в темата....за какво става дума?
Май много съм изпуснала и несъм в час с новостите.
Нищо особено, все повече жени четат тази тема, което е хубаво!
Появяват се нови момичета с подобни на нашите страдания причинени от ЧПВ, задават въпроси и минават по пътя, който ние сме извървели.
Виж целия пост
# 271
Здравейте!
alpha_beta, здравей мила  bouquetМоля те да ме въведеш в темата....за какво става дума?
Май много съм изпуснала и несъм в час с новостите.
Нищо особено, все повече жени четат тази тема, което е хубаво!
Появяват се нови момичета с подобни на нашите страдания причинени от ЧПВ, задават въпроси и минават по пътя, който ние сме извървели.


Благодаря за отговора  bouquet
Дано всички разбират,че от профилактиката няма  по добро средство за избягванена неприятни болести(поне на повечето).
Аз трябва този месец да ходя на контролно цито и мее подгонило шубето......знаете как е докато се чака резултата.....Май пак ще се оправдая, че нямакой дами гледа детето Grinning

На всички пожелавам много здраве и само добри резултати  bouquet
Виж целия пост
# 272
Добре аз искам да попитам а за преглед отзад на какъв лекар се ходи  newsm12 тъй като го правя отскоро и изобщо не съм наясно  smile3556
Виж целия пост
# 273
Здравейте искам да попитам нещо може малко глупаво да е и предварително се извинявам- Нали всяка година ми се полага безплатен преглед при гинеколог и искам да ме "види" как съм след раждането,  въпроса ми е: Как мога да ползвам това си право- да отида ли за направление при личната лекарка, или направо при гинеколога.
 Предварително благодаря за отговора  bouquet
Виж целия пост
# 274
Здравейте искам да попитам нещо може малко глупаво да е и предварително се извинявам- Нали всяка година ми се полага безплатен преглед при гинеколог и искам да ме "види" как съм след раждането,  въпроса ми е: Как мога да ползвам това си право- да отида ли за направление при личната лекарка, или направо при гинеколога.
 Предварително благодаря за отговора  bouquet

Поне аз до колкото знам, трябва да отидеш при лекарката си и тя да ти даде направление за гинеколога.

Добре аз искам да попитам а за преглед отзад на какъв лекар се ходи  newsm12 тъй като го правя отскоро и изобщо не съм наясно  smile3556

Е, тук не съм много наясно, но ако отидеш при гинеколог и споделиш с него, той ще те упъти към какъв специалист да се обърнеш.
Виж целия пост
# 275
Здравейте! Имам въпрос - има ли значение в кои дни след края на цикъла ще се направи цитонамазка?
Виж целия пост
# 276
Цитат
Здравейте! Имам въпрос - има ли значение в кои дни след края на цикъла ще се направи цитонамазка?
 
 
 
Не, няма значение кой ден точно, просто трябва да ти е спряло напълно и по принцип преди цикъл също не е много хубаво да се ходи на гинеколог  Peace
Виж целия пост
# 277
Цитат
Здравейте! Имам въпрос - има ли значение в кои дни след края на цикъла ще се направи цитонамазка?
 
 
 
Не, няма значение кой ден точно, просто трябва да ти е спряло напълно и по принцип преди цикъл също не е много хубаво да се ходи на гинеколог  Peace

Не съм си задала въпроса правилно май.  До колкото разбрах трябва да е след цикъл и преди овулацията, така ли? А защо не е хубаво да се ходи на гинеколог преди цикъл (стана ми интересно)?
Виж целия пост
# 278
Най-добре е в т.нар. първа чиста седмица - след цикъла. Не само за цито, а и за др. изследвания.
Виж целия пост
# 279
Цитат
Не съм си задала въпроса правилно май.  До колкото разбрах трябва да е след цикъл и преди овулацията, така ли? А защо не е хубаво да се ходи на гинеколог преди цикъл (стана ми интересно)?
Абсолютно като ти свърши и преди овулацията е най-добре да се ходи на гинеколог   Wink
Виж целия пост
# 280
Нали всяка година ми се полага безплатен преглед при гинеколог

Ми май няма такова нещо - да ти се полага безплатен преглед. Особено за профилактичните прегледи. Скоро ходих да си изскам профилактични прегледи, но като провери в компютъра ми казаха "за вашия набор не се полагат безплатни профилактични прегледи"  newsm78  Сякаш като е млад човек и не може да се разболее  Shocked ooooh!, кой я е измислил тази тъпня незнам, като навсякъде по сайтовете, особено за цитонамазката пише, че трябва да се прави веднъж годишно при всички момичета, които вече водят полов живот.

Иначе след раждането успях да си изпрося от личната направление за цитонамазка. Те и без това като бръкнат да ти я вземат ще те огледат, но обратното не важи т.е. това, че ще бръкнат да огледат, не означава със сигурност, че всичко е наред. Това, което може да се види с микроскопа, не може да очакваш да се види с просто око. На мен ей така десет лекаря ми казаха, че нищо ми няма, но като излезе резултата от цитонамазката излезе, че въобще не е било наред.
Виж целия пост
# 281
На 76 набор се полага тази година по ЗК.
Виж целия пост
# 282
Еми то хубаво, че на 76, ама аз съм 80. Ако бях чакала още 4 години не ми се мисли какво щеше да стане  #2gunfire /ядосвам се на здравната каса и на хаоса в здравеопазването като цяло, нищо лично  Wink/
Виж целия пост
# 283
Досега личната ми лекарка никога не ми е отказвала направление за гинеколог. Случвало се понякога през няколко месеца да ми трябва и не съм имала проблем.
Хубаво е да се правят тези цитонамазки. Поне 1 път, ако не ви е възможно 2 пъти в годината.
Виж целия пост
# 284
За да не се налага да чуеш отказ просто си измисли някакви оплаквания.Тогава е длъжна да ти даде направление!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия