Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да Ви коства живота! ПАП и HPV

  • 283 155
  • 1 784
# 285
имах раничка около 50ст голяма,гориха я....защото бях 3 A-та степен ПАП,HSV-2 susp?

моля разтълкувайте ми го Praynig Praynig
Виж целия пост
# 286
Честно казано аз не мога да ти го разтълкувам, но мога да ти разкажа какво ми се случи след като родих за втори път. При самото раждане ми казаха, че имам Раничка на шийката на матката и да отида няколко месеца след като се възстановя на лекар. Е, отидох при специалист в Майчин дом. Оказа се, че нямам раничка и ми взеха цитонамазка за всеки случай. След като резултатите излязоха и аз бях 3 А група, което се води пред раково състояние, т.е. на границата. Наложи се да ми направят пробен кюртаж с пълна упойка. След кюртажа пак бях същата група и ме приеха за конизацио на шийката на матката, но този път със спинална упойка.  Какво да ти кажа: по-гадно и болезнено изживяване не съм имала, а съм родила нормално две деца, кота второто се роди 4,2 кг.
Разказвам всичко това, защото аз сам на 31г. и никога не съм очаквала да ми се случи подобно нещо, но вече си знам урока и даже утре съм на контролен преглед.



Виж целия пост
# 287
Я и аз да питам нещо: възможно ли е да има раничка, но цитонамазката да е ПАП 1? И обратното: да няма раничка, а ПАП да е 2 или 3?
И последно: може ли да се види с просто око дали има или няма раничка newsm78 
Виж целия пост
# 288
Я и аз да питам нещо: възможно ли е да има раничка, но цитонамазката да е ПАП 1? И обратното: да няма раничка, а ПАП да е 2 или 3?
И последно: може ли да се види с просто око дали има или няма раничка newsm78 
Може да нямаш раничка, но да си с ПАП 3. 3 се получава като резултат и от някакво възпаление. Обикновено втора група означава, че има някакви изменения на шийката. Раничката нали всъщност са изменени клетки. В повечето случаи при рутинен преглед лекарите успяват да видят раничките на шийката. Ако нещо ги съмнява - гледат те с колпоскоп.
Виж целия пост
# 289
Тоест, без раничка с ПАП 3 (например) говорим ли си за предраково заболяване? Или само когато има изменение на клетки Thinking
Обърках се малко, затова подпитвам.
Иначе, чакам си резултатите от цитонамазката тази сряда, притеснено ми е както преди всеки резултат Crazy
Виж целия пост
# 290
Тоест, без раничка с ПАП 3 (например) говорим ли си за предраково заболяване? Или само когато има изменение на клетки Thinking
Обърках се малко, затова подпитвам.
Иначе, чакам си резултатите от цитонамазката тази сряда, притеснено ми е както преди всеки резултат Crazy
Предраковите клетки се появяват поради много причини. Може преди тях да не е имало раничка.  newsm78
Не се притеснявай за цитото толкова. Моят резултат трябва да го разбера другата седмица, но съм спокойна, пък имам съвсем малка "мозайка" на шийката 1 г. след лазера.
Виж целия пост
# 291
Киа, благодаря ти за отговорите, стискам палци и на теб да се зарадваш на хубав резултат Hug
Виж целия пост
# 292
Мерси.  Grinning  Засега съм спокойно, но ще видим.
Виж целия пост
# 293
На мен ми предстои ходене на гинеколог и един от проблемите ми е свързан с това изследване.Обаче от скоро живея във Варна (за постоянно) и бих искала да разбера името на някой гинеколог, който да си свърши работата както трябва!
Виж целия пост
# 294
Днес малко се озадачих - цитонамазката ми е 2ра група, а само преди месец и нещо беше 1ва група. Някой има ли подобна случка или поне да ми обясни дали е възможен такъв преход за толкова кратко време  newsm78

пп Двете цитонамазки са правени по повод раничка - единия път при откриването на раничката, а втория път - преди туширането й
Виж целия пост
# 295
Между биопсията и ЛООП-а имах 3 седмици и нивото ми се промени от CIN2 na CIN3.
Виж целия пост
# 296
Здравейте момичета.В четвъртък бях на контролен преглед след конизацията. Лекарят каза че всичко е наред и е сигурен че резултата от цитонамазката ще е добър.Дано да е прав. А иначе резултата ще е готов в сряда и сега ме тресе от страх.Дано да няма проблем Simple Smile 
 И знам че е казвано безброй пъти, но ПРАВЕТЕ РЕДОВНИ ЦИТОНАМАЗКИ
 Здраве и щастие на всички  Hug   bouquet
Виж целия пост
# 297
Между биопсията и ЛООП-а имах 3 седмици и нивото ми се промени от CIN2 na CIN3.

При такъв CIN си за конизация.Обезателно обсъди с лекаря си състоянието в което си!

iveto_, той лекаря няма как да е сигурен.Думата трябва да си каже патоанатома който ще изследва материала.Стискам палци всичко да е О.К.
Виж целия пост
# 298
Tъканта е отстранена.С LOOP.(ток). Конизация се нарича варварското рязане със скалпел,нали?!
Виж целия пост
# 299
И знам че е казвано безброй пъти, но ПРАВЕТЕ РЕДОВНИ ЦИТОНАМАЗКИ


Това май ще трябва да го повтаряме и на някои лекари. Казвам го не за друго , а от собствен опит. Като ходих в началото на годината на лекар с притеснението, че с бебеправенето не се получава и обяснението, че задълбочени прегледи, изследвания и цитонамазка не са ми правени досега, и какво ....... Само дето не ми изхвърли листа за цитонамазката от GP-то в кошчето.  Mr. Green Проследи ми ову и това беше.  #2gunfire  Close
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия