Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да Ви коства живота! ПАП и HPV

  • 283 153
  • 1 784
# 315
И аз бях шокирана, че близките ми ходят на гинеколог само, ако ги боли или сърби  Rolling Eyes ...
Ивето, стискам палци да имаш хубави резултати! Hug
Виж целия пост
# 316
        Да се отчета  Grinning Резултатът ми е ПАП 2. Отговорът беше "втора група сте всичко е нормално", но не знам да се радвам ли Rolling Eyes На доста места прочетох за резултати ПАП 1 след конизацията. Нормално ли е наистина ПАП 2  newsm78 ??????? Ох дано да е нормално наистина. След 3-4 месеца пак съм на магарето  Simple Smile Познайте имам ли смелост да пропусна цито  Laughing
        Здраве и  късмет на всички
Виж целия пост
# 317
И аз бях шокирана, че близките ми ходят на гинеколог само, ако ги боли или сърби  Rolling Eyes ...
Joy
Виж целия пост
# 318
        Да се отчета  Grinning Резултатът ми е ПАП 2. Отговорът беше "втора група сте всичко е нормално", но не знам да се радвам ли Rolling Eyes На доста места прочетох за резултати ПАП 1 след конизацията. Нормално ли е наистина ПАП 2  newsm78 ??????? Ох дано да е нормално наистина. След 3-4 месеца пак съм на магарето  Simple Smile Познайте имам ли смелост да пропусна цито  Laughing
        Здраве и  късмет на всички

Честито за добрите резултати  bouquet
Не се притеснявай за ПАП2, аз съм с такава група вече 3 години от както мина конизацията ми.Само когато бях в 4-ти месец през бременноста и не се правеше никакъв секс, един единствен път ми показа ПАП1.
Имам и хроничен цервицит...ту затихва ти се усилва, но важното е, че няма карцином Grinning
Виж целия пост
# 319
Здравейте момичета, днес бях на гинеколог за пореден път след раждането - юни 2006 г. При първият ми преглед ми видя доктора раничка на единия яйчник 3 см, която каза че след като пия Органо,етрил 11 дни смята че ще изчезне сама - да ама не. Днес ходих пак и тя си стои непокътната там. Поисках си цитонамазка и той се съгласи да ми направи до 2-3 дни след края на следващия ми цикъл .. ИМА 15 дни до тогава умирам от страх да не е нещо страшно Sad. Можела да се премахне само по оперативен път ми каза, но няма да го прави - препоръча да я следим на всеки 5-6 месеца и ако започне да расте ъогава. И за съжаление доктора който ме оперира с планово секцио (за разочарованието ми може да четете в Здравния) не я е видял за да я отстрани а и аз не съм знаела за нея предварително да му го кажа Sad, стискайте ми палци дано всичко е само излишно притеснение и  отмине
Виж целия пост
# 320
какво да правя всички док. са отпуска д.Попова до 10 сеп. ,д.Ралчева не отговаря,д.Ганчева не отговаря,д.Кърлов отпуска, иска ми се да е онколог,ходих на двама гинеколога различни мнения и резултати,  Tired та за това търся онколог за по сигурно
Виж целия пост
# 321
раничка на единия яйчник 3 см, която каза че след като пия Органо,етрил 11 дни смята че ще изчезне сама - да ама не. Днес ходих пак и тя си стои непокътната там. Поисках си цитонамазка и той се съгласи да ми направи до 2-3 дни след края на следващия ми цикъл .. ИМА 15 дни до тогава умирам от страх да не е нещо страшно Sad. Можела да се премахне само по оперативен път ми каза, но няма да го прави - препоръча да я следим на всеки 5-6 месеца и ако започне да расте ъогава. И за съжаление доктора който ме оперира с планово секцио (за разочарованието ми може да четете в Здравния) не я е видял за да я отстрани а и аз не съм знаела за нея предварително да му го кажа Sad, стискайте ми палци дано всичко е само излишно притеснение и  отмине

 newsm78 newsm78 newsm78 Стискам ти палци но нищо не разбирам! Сигурна ли си какво ти има и на кой орган точно?
Виж целия пост
# 322
раничка на единия яйчник 3 см, която каза че след като пия Органо,етрил 11 дни смята че ще изчезне сама - да ама не. Днес ходих пак и тя си стои непокътната там. Поисках си цитонамазка и той се съгласи да ми направи до 2-3 дни след края на следващия ми цикъл .. ИМА 15 дни до тогава умирам от страх да не е нещо страшно Sad. Можела да се премахне само по оперативен път ми каза, но няма да го прави - препоръча да я следим на всеки 5-6 месеца и ако започне да расте ъогава. И за съжаление доктора който ме оперира с планово секцио (за разочарованието ми може да четете в Здравния) не я е видял за да я отстрани а и аз не съм знаела за нея предварително да му го кажа Sad, стискайте ми палци дано всичко е само излишно притеснение и  отмине

 newsm78 newsm78 newsm78 Стискам ти палци но нищо не разбирам! Сигурна ли си какво ти има и на кой орган точно?

да, сигурна съм. понеже бях доста притеснена когато писах и виждам, че много не ми се разбира от написаното. Гинеколога каза- тази киста не е функционална, а най-вероятно органична, която се маха само оперативно. става въпрос за киста на яйчника, която преди 2 месеца откри с вагинален ехограф същия лекар и предписа лечение с Органометрил, като смяташе, че е съвсем безобидна която с 2 цикъла ще изчезне сама, но се оказа упорита. Ето инфо за това което намерих ако на някой му е интересно http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2324
Виж целия пост
# 323
какво да правя всички док. са отпуска д.Попова до 10 сеп. ,д.Ралчева не отговаря,д.Ганчева не отговаря,д.Кърлов отпуска, иска ми се да е онколог,ходих на двама гинеколога различни мнения и резултати,  Tired та за това търся онколог за по сигурно

Ами какви резултати ти казват? Пише ли нещо като НРV, дисплазия, дискариоза, съмнителен резултат??? Или просто си висока група? Ако не пише нито едно от по-горе изброените струва ми се, че можеш да изчакаш светилата да си починат през отпуската и тогава да си запишеш час при някой от тях. Сигурно става въпрос за две седмици максимум да изчакаш, мисля че не е проблем.
Виж целия пост
# 324
какво да правя всички док. са отпуска д.Попова до 10 сеп. ,д.Ралчева не отговаря,д.Ганчева не отговаря,д.Кърлов отпуска, иска ми се да е онколог,ходих на двама гинеколога различни мнения и резултати,  Tired та за това търся онколог за по сигурно

Мога да ти препоръчам д-р Чакалова,която е акушер-гинеколог и онколог- http://www.gineka.eu/Onkolog.html и http://www.gineka.eu/Akusher-Ginekolog.html

Ходя при нея в клиника Гинека Има договор с НЗОК.
Виж целия пост
# 325
мерси за бързите отговори момичета,още утре ще се опитам да се свържа с д-р Чакалова,първия гинеколог ми беше направил цитонамазка -биопсия(много болеше при взимането) и препоръча конизация срещу заплащане (винаги ходих платено при него,не ми се разправяше със направления),втория ми направи колпоскопия(оцветяване на шийката ,не съм сигурна така ли е казваше) и влагалищен секрет и каза че нищо ми няма само леко възпаление което лекувах със антибиотик,мина вече доста време и се притеснявам дали пък първия не е прав,а аз се успокоявам със втора то мнение,стана дълго извинявам се Confused
Виж целия пост
# 326
какво да правя всички док. са отпуска д.Попова до 10 сеп. ,д.Ралчева не отговаря,д.Ганчева не отговаря,д.Кърлов отпуска, иска ми се да е онколог,ходих на двама гинеколога различни мнения и резултати,  Tired та за това търся онколог за по сигурно


   Може да пробваш и при д-р Б. Славчев, той също е и онколог.Ако искаш да ти дам координати пиши   Simple Smile
  emoli Благодаря ти! Малко поотдъхнах  Simple Smile Дано на всики резултатите ни да са все добри  Hug
Виж целия пост
# 327
Днес бях при д-р Чакалова,страшно много се притеснявах,но се оказа много мила и внимателна,отговори ми на всички въпроси,сега ще чакам резултатите от цитонамазката Praynig
Виж целия пост
# 328
Здравейте, имам малък проблем преди година ми направиха конизацио в Майчин дом-проф.Карагьозов и ходех през три месеца на цитонамазка и всичко е о.к. но проблема е, че стана година и пак трябва да ида на преглед но незнам къде професора вече не преглежда в Майчин дом. Бихте ли ми препоръчали къде да ходя на лекар.
Виж целия пост
# 329
RU в майчин е и Славчев, ако искаш ходи при него. Другите двама, които препоръчвам са доцент Попова- в пета градска и доцент Кърлов - в онкологията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия