Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да Ви коства живота! ПАП и HPV

  • 283 148
  • 1 784
# 330
     Момичета потресена съм  Shocked Цитирам какво прочетох случайно току що 

            "... не винаги се налага цитонамазка. Преди да се стигне до "рак" има много други фази, които се виждат с просто око. При чиста и гладка шийка, здрави яйчници и липсата на кондиломи или папиломи според мен е излишна. А и гинеколожката така ми каза. "   newsm78
      Аз ли грешно я разбирам или момичето се заблуждава много.  newsm78 И коя е тая "гинеколожка", която смята че цитонамазката е излишна. В края на краищата цитонамазка се прави, за да се избегнат проблемите, а не след като се появят нали така  Simple Smile
        Hug и   bouquet на всички   
Виж целия пост
# 331
    ...И коя е тая "гинеколожка", която смята че цитонамазката е излишна.
Какво се учудваш! Поредното ''чудо'' на лекарското съсловие у нас!
Виж целия пост
# 332
Здравейте, имам малък проблем преди година ми направиха конизацио в Майчин дом-проф.Карагьозов и ходех през три месеца на цитонамазка и всичко е о.к. но проблема е, че стана година и пак трябва да ида на преглед но незнам къде професора вече не преглежда в Майчин дом. Бихте ли ми препоръчали къде да ходя на лекар.

Проф. Карагьозов работи в Токуда, но има прегледи само в определени дни. Обади се предварително, за да си запишеш час. Телефона на регистратурата на гинекологията в Токуда е 403 49 28. Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 333
момичета на седмото небе съм,резултата от цитонамазката е втора група,пожелавам здраве и щастие на всички Hug
Виж целия пост
# 334
Браво gushi. Simple Smile Радвам се, че си останала доволна и от д-р Чакалова.
Виж целия пост
# 335
Само да допьлня...
Ако една лигавица постоянно бьде манипулирана чреz бодене,люЩене и тн...рано или кьсно тя обраzува раничка,а може и zлокачествено раzвитие да придобие.Затова не е хубаво да се прекалява с много чести прегледи zа "профилактика".
много се притесних за една моя позната,която е бременна и каза че заради изисквания на здравна каса,понеже е и в болнични,всеки месец и взимат цитонамазка,а преди 11 месеца,когато аз бях бременна не ми направиха нито една цитонамазка,а и до сега не съм ходила на гинеколиг да ми вземат за изследване
Виж целия пост
# 336

Явно отдавна не си си правила цитонамазка. С такава клечка, която описваш, се прави микробиологично изследване, а за цито се използват четчици  Peace
аз  съм чувала от моя позната,че са й казали че ще й правят цитонамазка,а ми обясни че с някаква клечка са й взимали секрет от влагалището,значи са я излъгали или тя не е разбрала,че това не е въпросната цитонамазка,която задължително се прави профилактично веднъж годишно?
Виж целия пост
# 337
d11i явно си чела доста назад  Simple Smile щом цитираш Cristian с мнение, което е изказал на 30 март. Общо взето според мен твърденията му са нещо като слух, или измислица на някого  Whistling
Прочети тук, ако искаш да разбереш повече за НРV и цитонамазката. http://www.hpvgard.org/?page=6

При мен беше същата работа като при теб. Преди да забременея и по време на цялата бременност никой не се сети да ми каже, че е хубаво да си направя цитонамазка. Една приятелка ми каза, че е ходила, и то шест месеца след като родих, и резултата беше плачевен  Confused. Още ме е яд на тези самоуверени доктори дето ми казваха, че нищо ми няма и всичко ми е наред, само с някакъв си преглед, без да ми вземат каквото и да е изследване.
 
Виж целия пост
# 338
Момичета, моля посъветвайте ме при кои лекари във Варна е удачно да си направя изследването (може и на частно).
Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 339
Момичета, искам да запитам, какво е Erosio collinteri/дано правилно го преписах/ - това го пише на резултата от цитото при диагнозата. Група 2ра съм, преди да излезе резултата, докторката при прегледа ми каза, че имам раничка.Освен Лецевит ми предписа и Оргаметрил 10 дена в месеца в продължение на 3 месеца.Някой пил ли го е и помогнало ли му е?
Виж целия пост
# 340
Момичета, искам да запитам, какво е Erosio collinteri/дано правилно го преписах/ - това го пише на резултата от цитото при диагнозата. Група 2ра съм, преди да излезе резултата, докторката при прегледа ми каза, че имам раничка.Освен Лецевит ми предписа и Оргаметрил 10 дена в месеца в продължение на 3 месеца.Някой пил ли го е и помогнало ли му е?


Erosio colli uteri означава  раничка на шийката на матката.
Виж целия пост
# 341
d11i явно си чела доста назад  Simple Smile щом цитираш Cristian с мнение, което е изказал на 30 март. Общо взето според мен твърденията му са нещо като слух, или измислица на някого  Whistling
Прочети тук, ако искаш да разбереш повече за НРV и цитонамазката. http://www.hpvgard.org/?page=6

благодаря за инфото,но поне за бременните не е ли задължително поне една цитонамазка да направят
Виж целия пост
# 342
благодаря за инфото,но поне за бременните не е ли задължително поне една цитонамазка да направят

Според мен е задължително, но според докторите май не е. Само една от около десетте майки, с които се запознах когато раждах, само на една и бяха направили цитонамазка през втория-третия месец. Другите повечето не знаеха какво е това. Дайте ми идея моля ви какво да направя, че да се стреснат малко тези доктори, това е направо пълна безотговорност от тяхна страна. Или да пробвам да ги съдя, или ... незнам и аз какво, но тази практика трябва да спре  #Cussing out.
Виж целия пост
# 343
Моята гинеколожка ,по време на бременоста не прави цитонамазки. Обясни ми ,че не се прави на бременни жени. Направихме след като родих-около месец.  За справка само- жената работи в най-скъпата родилна болница в Лондон,така че няма логика да лъже за такова важно нещо.  Peace
Виж целия пост
# 344
Все пак ти е направила. А аз хем казах на доктора, че искам да забременявам и той нищо. А сигурно още тогава съм имала раничка, но нищо не ми е казал. И шест месеца след раждането една приятелка отиде и ми каза и аз да ида. Пълна случайност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия