Осмокласници 2024/2025 - тема 9 - ваканционна

  • 26 090
  • 756
# 210
Нашата учителка по БЕЛ се е постарала много - списъка в школо е с препратки към произведенията в Читанка.
Не сме гледали учебниците- дали всички са налични.. и нашите не са в много добро състояние, въпреки че са машинно облечени, но са с толкова тънки корици, че няма как да се запазят
Виж целия пост
# 211
Момичета, влизам с един седмокласен въпрос. В 51 СУ Елисавета Багряна моя приятелка насочва детето си към паралелки, за които пише, че са професионална паралелка - това означава ли, че дипломата и ще бъде "професионална", т.е от онези дипломи, които евентуално вбъдеще биха ограничили приема за кандидатстване в чужбина? Детето иска химия в НПМГ, писах ви за него, за мен е нелогично след НПМГ да слагат това училище и СГАСГ, но решението си е тяхно.
Виж целия пост
# 212
Момичета, влизам с един седмокласен въпрос. В 51 СУ Елисавета Багряна моя приятелка насочва детето си към паралелки, за които пише, че са професионална паралелка - това означава ли, че дипломата и ще бъде "професионална", т.е от онези дипломи, които евентуално вбъдеще биха ограничили приема за кандидатстване в чужбина? Детето иска химия в НПМГ, писах ви за него, за мен е нелогично след НПМГ да слагат това училище и СГАСГ, но решението си е тяхно.

beb4o, точно това означава Simple Smile. Е, все пак може да погледне хорариуми и т.н. Отделно - да не забравяме, че детето може да кандидатства в БГ, да го приемат тук и после да се прехвърли където си иска (да речем, след 1-ви курс). Аз не бих се притеснявала от евнтуални бъдещи ограничение, ако детето учи това, което му е на сърце.
Виж целия пост
# 213
Tisisat, благодаря Flowers Hibiscus То детето иска химия, но не иска в езикова. Дори ми казаха, че гледат Теоретична химия в Нидерландия/или нещо друго, свързано с Химия/, като евентуално направление за висшо. Затова ми е странна подредбата им, но те си знаят най-добре.
Виж целия пост
# 214
Щом гледат към Химия в Нидерландия, дипломата от професионална гимназия/паралелка може да бъде проблем, да. Защото няма да е academic stream.
Виж целия пост
# 215
Бебчо, а да видят хорариумите и кое е по-близо до на НПМГ хорариума, евентуално за по-лесно прехвърляне? Следя НПМГ и излизат единични бройки през годината. В 51во имаме съседче, което също в 8 клас учи предимно език. Вече не знам същата паралелка ли е. Защото ако си с интензивен език, не виждам разлика с езикова, освен ограничението след 10 клас на професионалните паралелки (което не е в полза на 51во). Все пак стискам палци да стигне за НПМГ.
Виж целия пост
# 216
Ами тогава да гледат химия и в други училища, вместо да прехвърлят фокуса в друго..
Виж целия пост
# 217
И аз им казах да се концентрират върху химията, но ниц. Накрая посъветвах майката да се свърже с консултант на Интеграл/примерно/, да си зададе въпросите, защото тя ме пита, аз отговарям каквото знам, а тя ме контрира Joy Дано му стигне на детето за НПМГ! Благодаря ви за инфото и съветите, момичета Kissing Heart
Виж целия пост
# 218
Ще напиша различен поглед, различен, не казвам, че е правилен, Влязох веднъж в темата за висше в Нидерландия, племенницата ще учи там от септември. Та четях, че било много трудно с общежития, квартири, работа трябвало. Тогава, защо не София за висше?
Виж целия пост
# 219
О, и моят по-голям син е разочарован от Германия вече, но това няма да спре хиляди студенти да идат там да учат всяка година Simple Smile

Холандия по принцип си е супер. Впечатленията ми са, че всичко там е много скъпо, но хората сигурно са си го предвидили. Имаме приятели, устроени там от 20 години, изгледаха си децата и сега ще се връщат в България.
Виж целия пост
# 220
Бебчо, тези 3 училища са наистина орел, рак и щука все едно. Айде 51 и СГСАГ може да имат общо покрай рисуването, но пак профилите са много разнопосочни. Хубаво си ги пратила на консултация.
Познавам много студенти, разочаровани от Германия. Един от тях беше и брат ми, който след 15 години там (обучение, хубава работа и тн)  се прибра и няма намерение да се връща.
Виж целия пост
# 221
Мислех да им кажа и за сагата с квартирите в Холандия, но реших да не се го причинявам Joy Аз също съм на мнение, че и в България може да си учи висше в областта на Химията. Не мога да разбера само защо изместват фокуса с училища с друго направление, но не се и опитвам вече. Каквото можах - направих Hug Вчера майката почти ми се скара, че не знам, че резултатът от Чакалов НЕ СЕ преизчислявал спрямо най-високия резултат. Е, после се убеди, че се преизчислява. Както и да е, сори за отклонението.

Поканиха ме на ревюто днес, ще отида Hug
Виж целия пост
# 222
Бебчо, ако химията е водеща и иска да учи навън, аз бих подредила след НПМГ езикова с добри преподаватели по химия и такъв профил в 11-12 клас.
Виж целия пост
# 223
Наблюденията за Нидерландия
Скрит текст:
на ежедневна база не е по-скъпо от БГ, много от храната е дори с по-ниска цена от тук. Ако детето си готви, а не се храни навън  , разхода е съпоставим. Алкохол и цигари са много скъпи, но не се пращат все пак да пият, а да учат. Казуса с квартирите го има почти само за първокурсниците, въпреки че някои унита предлагат съдействие точно за тях. После на място е предизвикателно, но малко по-лесно. Най-големия проблем е липсата на слънце! И невъзможността да влачиш изпити, а в същото време да продължаваш в следващ семестър. Не вземеш ли един-повтаряш
Виж целия пост
# 224
Мислех да им кажа и за сагата с квартирите в Холандия, но реших да не се го причинявам Joy Аз също съм на мнение, че и в България може да си учи висше в областта на Химията. Не мога да разбера само защо изместват фокуса с училища с друго направление, но не се и опитвам вече. Каквото можах - направих Hug Вчера майката почти ми се скара, че не знам, че резултатът от Чакалов НЕ СЕ преизчислявал спрямо най-високия резултат. Е, после се убеди, че се преизчислява. Както и да е, сори за отклонението.

Поканиха ме на ревюто днес, ще отида Hug

Вероятно не е такъв конкретният случай, но ако очакват високи резултати на НВО, и в НПМГ, и в училището-на-което-не-споменаваме-името има математически паралелки с прекрасни преподаватели по химия. И школи има, и подготовка за олимпиади има за добрите химици.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия