ЛОНДОН - 15

  • 20 152
  • 409
# 390
Ъпдейт за UK ETA. Вчера цял ден не работеше приложението. Днес работи, попълних за едното дете, че беше тук да го снимам.
Виж целия пост
# 391
Много ви благодаря за информацията за времето. Имахме супер късмет - първите дни все още беше много горещо, дори позачервихме ръцете Simple Smile След това някак минавахме между капките, единият ден имаше буря, но бяхме в музея на Виктория и Албърт и след това просто вече не валеше. А през останалото време от обикаляне, просто уцелихме време, в което само ръмеше, без да е сериозно и беше повече от приятно. Доста топло, въпреки че даваха температури от порядъка на 14-18 градуса.
Темата ми беше много полезна, спестих си доста неясноти и евентуални проблеми! Използвахме револют за градския транспорт и въпреки че не го харесват много, работеше безотказно. Единствено, ако ползвате, да знаете, че първо валидира картата, а след това взема парите на другия ден за транспорт.
Виж целия пост
# 392
Здравейте,
Синът ми ще пътува сам до Лондон и обратно през Юли. На 16 години е. Какъв документ трябва да му изкараме, за да може да пътува със самолет? Спомням си,че миналата година правихме пълномощно при нотариус.
Виж целия пост
# 393
Същата декларация от нотариуса може да си ползвате, ако няма срок. Или нова.
Паспорт и ЕТА
Виж целия пост
# 394
Здравейте, колко джобни на ден горе долу бихте дали на 13 годишно? Ще има осигурени закуска и вечеря.
Виж целия пост
# 395
Колкото и да му дадеш, ще ги похарчи. Лондон е пълен с красоти и изкушения. И на всяка крачка има какво да си купи. Имайки предвид възрастта му, че не е осигурен обяд, и ако предположим, че ще  обядват фаст-фууд, 30 паунда на ден биха били ОК. Ако парите не са ти проблем, би могла да му дадеш и 50 паунда на ден.   
Виж целия пост
# 396
Същата декларация от нотариуса може да си ползвате, ако няма срок. Или нова.
Паспорт и ЕТА
Миналата година я пуснах за срок. Не знаех че ще пътува и тази година.ЕТА важи 3 години. Ще се обадя на нотариуската, да питам. Благодаря
Виж целия пост
# 397
Да, сигурно ще похарчи всичко, ще иска да ни купи и подаръци. Затова всъщност не искам да му давам много, а колкото да има за храна. Там на място ще им дадат по 60 паунда на дете.
Виж целия пост
# 398
Същата декларация от нотариуса може да си ползвате, ако няма срок. Или нова.
Паспорт и ЕТА
Миналата година я пуснах за срок. Не знаех че ще пътува и тази година.ЕТА важи 3 години. Ще се обадя на нотариуската, да питам. Благодаря
ЕТА важи 2 години или до изтичане на паспорта (което настъпи първо)

Да, сигурно ще похарчи всичко, ще иска да ни купи и подаръци. Затова всъщност не искам да му давам много, а колкото да има за храна. Там на място ще им дадат по 60 паунда на дете.
И искаш да му дадеш още, отделно от тези 60 паунда?
Виж целия пост
# 399
Зависи какво ще обядват, но дори и обикновен Meal deal в супермаркетите е £5-6. Ако добави сладолед, допълнителна напитка или нещо дребно трябва да добави още толкова и това е съвсем минимално количество за тийнейджър.
Бих предложила поне £30 на ден.
Виж целия пост
# 400
60 паунда за 6 дни са малко. Аз даже не разбрах защо ще им ги дават, явно е практика на училището. Горе долу и аз мислех грубо по 20 паунда на ден плюс ще му скрия някакви пари из багажа ако случайно не му стигнат да има резерва.
Предполагам ще ядат някакви дюнери, пици.
Виж целия пост
# 401
Като казваш "на час по лъжичка",  няма как да ти се даде съвет. Не каза нито, че 60-те паунда са за цялото време, нито че дните ще са 6.
Малко са 10 паунда на ден, малко са и 20. Нищо че е само на 13 години.
Дай му поне още 180, дебитна карта (за всеки случай и да не я пипа или тя да е парите, които ще скриеш) и чантичка тип cross body, която да е задължително отпред.
Никакви джобове за пари и телефон.
Имай предвид, че не навсякъде ще може да плаща в брой.
Лично аз бих направила обратното - джобните на карта, скритите кеш.

Виж целия пост
# 402
Тези 60 паунда- с тях и без тях..Да, скритите ще са кеш. Всъщност тези дни ще уточня въобще какви такси ще има ако плаща с неговата си карта защото аз моята карта няма да му дам естествено. Затова и изхождам от кеш.
Виж целия пост
# 403
Тези 60 паунда- с тях и без тях..Да, скритите ще са кеш. Всъщност тези дни ще уточня въобще какви такси ще има ако плаща с неговата си карта защото аз моята карта няма да му дам естествено. Затова и изхождам от кеш.
Револют също е опция
Виж целия пост
# 404
Ако нямат платен транспорт предварително, само по 8 паунда на ден му е транспорта. Това се плаща през карта, няма как да е кеш. Лондон си е скъп град и си трябват пари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия