Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 65

  • 94 456
  • 719
# 195
Момичета, да са ви живи и здрави домашните любимци!
От мен морски дарове с черен ориз и салата.

Пълнени чушки с кайма и ориз от броколи и карфиол.

Пилешко на грил тиган  с едро нарязани зеленчуци (тиквичка, патладжан, червени чушки домати) мариновани със зехтин и чесън, запечени на фурна.

Свински врат и задушени тиквички, лук, гъби и сметана.

Плескавица.

Свински врат с броколи и сметана.

Пилешко с тиквички.
Виж целия пост
# 196
Мини галети с домати и билково сирене



Печена треска в кокосово мляко с лимон



Доматена крем супа с майорана

Виж целия пост
# 197
Честит да е Блеки! Голям сладур е! Heart Eyes

У нас, супли' - римски оризови крокети с домати и моцарела.


Турска разядка с печени чушки, млечен дип и орехи, които останаха зад кадър Grinning


Пълнени фокачи на тиган с пушена сьомга и мус от крема сирене


Скрит текст:

Салата


Мариновани патладжани
Виж целия пост
# 198
Виж целия пост
# 199
Бени, много обичам качамак!

Всяка година приготвям нещо с кайсии, много ги обичаме. Тази година обаче ще огранича нещата, при тези цени...Чудя се само в нашия край-Добруджа ли е така?

Маков сладкиш с кайсии и маслени трохи

Виж целия пост
# 200
Оладьи


Печени кюфтета с ориз и доматен сос


Тиквички с крем сирене за намазване


Галета с ябълки
Виж целия пост
# 201
Купих замр.филе гурме Борделайс, уж за си улесня вечерята. Върху 🥔 с чесново масло, но си пусна много вода и малко развали вкуса им.

 Разкошен 🍅 със хрупкава зелена пиперка и сирене, малко миди на салата:

   Поздрав!
Виж целия пост
# 202
Бианка,
Скрит текст:
заради априлските студове в много голяма част от България, измръзнаха цветовете и почти няма нашенски плодове. При нас само ягоди, малини и къпини има. Надявам се и на много смокини есента, има доста плод, макар, че тръгна по-късно пак по същата причина.

Много вкусно песто с печени чушки, рикота и орехи.   


Паста със зеленчуци


Пъпеш в прошуто крудо


Зеленчуци на скара


Многозърнест хляб с орехи


и бял бонет от Монферато - най-вкусният крем карамел по италиански
Виж целия пост
# 203
Мусака,и таратора се охлажда в хладилника, без снимка Grinning
Спокоен ден,и стойте на прохлада Hug
Виж целия пост
# 204
Пенкейкс, направени от сина ми.
Виж целия пост
# 205




Виж целия пост
# 206

Бени,
Доколкото разбрах от рецептата, бурканчетата със сладко не се варят. Колко време могат да се съхраняват по този начин?
Виж целия пост
# 207
happy_mama, доста дълго издържат бурканчетата и без да се варят. След като ги затворя горещи,(веднага след като направя сладкото) никога не са се разваляли.
И за да не е спам една стара снимка на Баклава с домашни кори.
Виж целия пост
# 208

Вечерята и обяда

За вчера и днес...
Спокоен неделен ден и  успешна нова седмица! Бъдете здрави!
Виж целия пост
# 209
Пилешко със зеленчуци и нудъли по китайски.



Бутчета в е. ф.

Мръвки и задушени зеленчуци.

Същите зелечуци префасонирани на миш маш с наденички за закуска. Blush

Сьомга.

Велико кюфте с гарнитури фасул с моркови и млечен сос и пържен патладжан.Много солени се оказаха тези кюфтета. Confused



Пилешка супа със зеленчуци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия