Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 65

  • 94 453
  • 719
# 180
Проя


Пържена сардина


Шакшука


Маринован патладжан
Виж целия пост
# 181
Чийзкейк с малини (успях да снимам преди да свърши Simple Smile):
Виж целия пост
# 182
Кюфтенца от тиквички по Бени Kissing Heart
Бързи и много вкусни с чаша студена бира или винце Grinning
Спокойна вечер момичета!
Виж целия пост
# 183
Бени, адмирации за изкачването на Черни връх! Ама само шейк ли?
Тайна, тези месенца, полегнали връз лука... оживяха ми на сърцето!
Мама Яси, закъснели поздравления за любимеца; и аз започнах да пека пипер във фраера, за друго рядко го ползвам.
Печеното агне за Илинден на майка ми, ма много я бива!!!


Крокети от сьомга и овесени ядки.


И някаква буболечка- красавица. Grinning
Виж целия пост
# 184
Бонфиле с цедено мляко и пържени домати
Виж целия пост
# 185
Пататник, а към него таратор Hug

Виж целия пост
# 186


velikova1, благодаря. Ами не е малко печения и пълнен пипер във фрайера. Като знам как е на котлона - пръскане, дим, отвън уж изпържен, а вътре пълнежа суров. А все още е слаб, та и беленето му беше проблем. Сега такова нещо няма, най-важното че ММ и децата го харесват.Картофи, замразени сиренца, пилешкото филе... ей това предимно правя. Подарък е от децата.
Виж целия пост
# 187
Спагети 🍝 с моркови и елда, вкусно:

  Тост/топли сандвичи с яйце и моцарела:

   Стойте на сянка и не забравяйте да пиете вода!
Виж целия пост
# 188
Лятно ми е 🌞





... и доматен сос имаше

И едни ребра- задушени с бяло вино ги приготвих.



И

Скрит текст:
И рожденникът Блеки 😻



Виж целия пост
# 189
Леща с манатарки (не че на снимката личат гъбите Simple Smile )

AnyHr, прекрасен черньо. Нашият  е на 5 г.
Виж целия пост
# 190
Да е жив и здрав рожденика Блеки! Той какво специално получи за празника? Една от моите котки много обича да похапва ребърца!

Сьомга с пържени картофи



Салата



Тайната кокосова торта на баба



Виж целия пост
# 191
Честит да е Блеки Hug
Домашни бонбони с оризовки,протеин, фъстъчено масло, мед и малко черен шоколад за разкош.
Пазете се от жегите 🙏
Виж целия пост
# 192
Честит да е Блеки! ❤️


Пържен черен дроб и леко люти чушки с чесън, моркови копър и магданоз.
Виж целия пост
# 193
Макарони с кренвиршоподи Stuck Out Tongue Winking Eye


Бри в кори запечено
Виж целия пост
# 194
Морковена тортила от Лидл (много добри, повече ми допадат от тези с цвеклото), пълнена с телешка шунка, домат, лук и крема сирене. Всичко това на Cosori за 10 мин. Към тях домашен розов домат. Heart Eyes


За вечеря - шакшука, много насищащо, лятно и бързо. Яйца, пресни домати (задушавам на тиган с лука и чушката, махам люспите и намачквам. Подправки - кимион, чесън на прах, червен пипер, джоджен и малко риган. Чуквам яйцата отгоре и слагам капак. За около 15 минути е готово (ако обичате рохки яйца, може би около 8-10 мин). Щедра поръска със сирене и магданоз. Към всичко това - домашен квасен хляб. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия