Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 65

  • 94 457
  • 719
# 270
Виж целия пост
# 271

"Майонеза" от авокадо

"Салата" от червено цвекло ( панджар) печено във фолио на фурна

Кьопоолу
Спокоен ден и хубава да ви е седмицата!
Виж целия пост
# 272
Топъл  галет и хляб за гостите. Ще допълвам, ако успея! Днес е празник и не се работи!
 
  И понеже не успях да снимам нищо от сготвеното, поне да ви покажа медения хляб, който донесе гостенката ми в компанията на сироп от смокинови листа и сладолед. Медът е нейно производство!
 
Виж целия пост
# 273
Омлет с чушки, маслини и сирене


Виж целия пост
# 274
Скромна сьомгова пъстърва с краставички

Виж целия пост
# 275
Охлювчета с кашкавал по идея на Бени
Виж целия пост
# 276
Споделени ястия от нашите семейни празници:
Плодов пай с праскови за годишнината от сватбата ни.

Шоколадова торта за рождения ден на ММ. Направих я с пандишпанови изрезки, които ползвам за първи път, предвид високите  температури.

Зеленчукова салата с печени чушки и тиквички...

Сирене във фолио

Мъфини от тиквички с млечно- таханов сос.


Кьопоолу

Е, какво са  празниците  без скара..но само  кюфтетата успях да снимам, имахме и пържоли.
С гарнитура от ориз със зеленчуци.
Виж целия пост
# 277
doroty3, живи и здрави да сте - да посрещате много празници!!!
"проста леща" че от тия чушки/пиперки забравих да готвя.

Скрит текст:
Най-малка внучка днес става на 1 годинка.
Виж целия пост
# 278
Аламинут на тиган с пилешко
https://www.instagram.com/reel/DKPDqSghJIj/?igsh=bWMxdXB0YXl6bDlu
Виж целия пост
# 279
mama iasi , честита рожденичка! Да расте здрава и все така усмихната ! 🌹
doroty3 , бъдете здрави и щастливи! 🌹

Пържен дроб, отново. 😊
Виж целия пост
# 280
Сладкишът с праскови и майка ми правеше, но само с кисело мляко и в повечето случаи с кайсии. Чудесен е за лятото.
Виж целия пост
# 281
Дороти, честита годишнина и честит ти рожденик! Много здраве ви желая!

Мама Яси, честита да е малката бонбона! Heart Eyes Щастливо детство ѝ желая! Heart Eyes

Гръцка вегетарианска мусака с печени зеленчуци


Скрит текст:

Крем супа от скариди


Брускети с крем от козе сирене и чери домати конфи и джин тоник


Панакота с череши Амарени
Виж целия пост
# 282
РАМСТЕК. РАЗКОШНАТА ПЪРЖОЛА НА ФУРНА - THE MOST DELICIOUS STEAK

На Ванчето  желираните бАнбонки, оставих да ги направя след като се прибера, ми то лесно е и даже приятно се правят, обичам такива измислици, Ванче, ако четеш тук случайно, благодаря!!
ЖЕЛИРАНИ ПОРТОКАЛОВИ БОНБОНИ

за закуска, че нямаше нищо, на бързо приготвени
КИФЛИЧКИ "ВАНИЛОВИ ВЪЗЕЛЧЕТА" - VANILLA SUGAR KNOTS

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/
Виж целия пост
# 283
Честити да са рождениците и всички с поводи за празнуване! Kissing Heart

Аз почти не готвя напоследък, детето ни замина за лятото и ние гледаме да хапваме навън.

Но, все пак едни пълнени чушки с кайма и полято с бешамел


Крем супа от тиквички


И пълнени тиквички с яйце и биволско сирене, поръсени с моцарела


П.п. забравих едни бишкоти с цедено кисело мляко и какао.
Виж целия пост
# 284
Честити да са всички имали повод да празнуват! Flowers Four Leaf Clover

В горещините хич не ми беше до готвене, още повече до снимки, но пробвах няколко нови рецепти, които определено ще влязат в графа - любими и често приготвяни.

Шельпеки:
Руски мекици със сода и кисело мляко. Не вярвах, че могат да са толкова леки и въздушни, буквално като тези с мая или квас, но в пъти по-крехки от тях.


Скрит текст:

Както винаги, за снимка се доредиха само тези в моята чиния, но и аз не издържах на напрежението и си чупнах. Grinning
И люти чушлета със сос от кисело мляко:
За тях определението е - Майко мила, лудница! Ядеш и ревеш! Grinning

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия