Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 65

  • 94 457
  • 719
# 420
Тайне, като за бухти ли е тестото? Само, че без яйце, предполагам?
Виж целия пост
# 421
Тайне, като за бухти ли е тестото? Само, че без яйце, предполагам?
 Без яйца и по- меко тесто от тесто с мая.
Виж целия пост
# 422
Тайна страхотни неща правиш. Просто исках да кажа, че ти се възхищавам. Както и на Биянка и на Мики и на Бени. Тази тема ми е от любимите.
Виж целия пост
# 423

Червено цвекло печено във фраера

Пачи крак, печурки и лук- пак на фраера

Хубави почивни дни и да сте здрави!
Виж целия пост
# 424
Тайне, като за бухти ли е тестото? Само, че без яйце, предполагам?
 Без яйца и по- меко тесто от тесто с мая.

Нямам опит с тестени изделия и ще съм благодарна за точна рецепта за мекиците. Благодаря!
Виж целия пост
# 425
С пица "Четири сирена" зарадвах семейството си днес. Тестото се прави лесно и се получава тъничко, меко и много вкусно. ☺🍕👩‍🍳



Скрит текст:
Виж целия пост
# 426
чудна пица, Бени!
Манджите от мен тези дни:
Супа пилешка с картофи (упоменавам ги, защото рядко слагам картофи в месните супи)

Пиле пикАта ала Миланезе https://pep-4o.blogspot.com/2025/08/blog-post.html

Петел яхния с картофи https://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post.html

Пача чорба https://pep-4o.blogspot.com/2013/01/blog-post_25.html

пилешки филета в прошуто https://pep-4o.blogspot.com/2020/02/blog-post_10.html

Лаврак, преди да е поеме към фурната

и кюфтета фрикасе от тази вечер 🙂 https://pep-4o.blogspot.com/2011/11/blog-post_30.html

Хубав неделен ден от мен!
Виж целия пост
# 427
Добро утро!

За първи път правя печени "пържени" филийки. Не очаквах, че ще станат толкова добре ( в Нинджа са). Хубав неделен ден на всички!
Виж целия пост
# 428

Последните два дни хапнахме Пица с 3 сирена, домашно песто и доматен сок. Едната с шунка, другата салам Закуска, печени на камък за фурна. А вчера вечеряхме миш-маш и кренвирши с кашкавал (класика).
Виж целия пост
# 429
Уикенд менюто е:

Печени чушки с извара и сирене, любими на всички Stuck Out Tongue Winking Eye



Неделен боб яхния


И топла баница с биволско сирене и масло, така приятно ухае в кухнята..
Виж целия пост
# 430
За обяд пържоли с вино и лимон с гарнитура колсло.

Виж целия пост
# 431

Орис с тиквички и малко варено пилешко.

Медени крилца със салатка
Виж целия пост
# 432
Hushpuppy, може ли рецепта за чушките с извара и сирене?
Виж целия пост
# 433
Hushpuppy, може ли рецепта за чушките с извара и сирене?

Да, разбира се.
Но, ги правя на око съобразено с броя на чушките.
Взимам "бели" зелени чушки или най-светлите, заради тънката ципа.
За 9-10 бр.
В купа слагам около 250 гр. извара и 350-400 гр. натрошено сирене.
Един голям розов домат, обелен и ситно нарязана месеста част.
Една връзка ситно нарязан магданоз.
Черен пипер на вкус.
Сол не слагам, защото от сиренето ми е солено. Ако прецените може малко.
3 големи или до 4 малки яйца.
Всичко разбърквам в купа и пълня предварително почистените чушки.
Подреждам в тава на дъното малко зехтин, отгоре леко поливам със зехтин и това, което е останало в купата + малко водичка, но не повече от 40-50 мл. водата.
Пека ги на силна фурна около 45-50 мин. Или до приятен загар, по преценка най-добре.

Готвя ги предварително, защото според мен са по-вкусни изстинали, даже ако ми останат на другия ден ги слагам като мезе студени и нарязани на тънки филийки.

Дано да ви харесат!
Виж целия пост
# 434
Днешното ми кулинарно вдъхновение е този качамак, който от няколко седмици правя редовно. Припомних си един много далечен спомен от детството, когато играех при прадядо ми, той си правеше качамак в тиган. Изпичаше първо брашното и след това правеше качамака. Отгоре запръжка. Тогава нямам спомен да съм яла от онзи качамак, бях доста злояда. Но сега се опитвам да го направя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия