Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 92

  • 23 948
  • 739
# 360
Не, но се къносвам (с изцяло билкова къна, без ппд и тн).

Има ли някоя от вас, на която й излизат херпеси (тип1), покрай раждането?
По принцип ми излиза от време на време, а сега усещам от два дни гъделичкането на определено място на устната.
Док ми каза да мажа 5х дн с ацикловир. Ама тоя ацикловир и по принцип не ми е действал, пък за предотвратяване не знам.
Каза да не пипам освен с мазането и че за устата само мазане, иначе капсули има, но не ми ги препоръча сега.
Притеснявам се, защото ако родя и съм с херпес ще трябва покрай бебето да съм с маска, а и няма да мога да си го целувам и тн. Секциото ми е след няколко дни.
От стрес и напрежение няма да ме учуди направо да си излезе.
За предотвратяване или за минаване в ранен срок съм успявала само на херпес, който е откъм вътрешната страна на устната. Тези по контура, с каквото и да ги мажа, каквото и да ги правя, абсолютно нищо не става. Пак си стоят 4-5 дни, само дето ако има болка леко ми я намалява ацикловира.

Аз имах до сега 4 пъти херпес (в 5месец съм). Правя чай от маточина и компреси със стерилна марля на мястото. За 2,3 дни отминава стига да го хванете в началото. Компреси с лайка също помагат.
Виж целия пост
# 361
Мерси, ще пробвам. То буквално нищо няма ама нали знаеш, онова гъделичкащото.. и е на същото място, на което имах преди месец, даже белег ми остана 😐
Виж целия пост
# 362
Ацикловира много помага,мажете често на тънък пласт с кръгови движения,не вярвам да се развие до мехур.Ползвах го и като бременна.
Виж целия пост
# 363
Здравейте отново! Писах пост в групата за болниците, но никой не ме отрази Sweat Smile
Вие тук сте по-бързи... Някоя от вас следи ли си бременността в Майчин дом или Шейново? Може ли да ми препоръчате лекар?
Виж целия пост
# 364
Здравейте отново! Писах пост в групата за болниците, но никой не ме отрази Sweat Smile
Вие тук сте по-бързи... Някоя от вас следи ли си бременността в Майчин дом или Шейново? Може ли да ми препоръчате лекар?
Здравей! Мога да предложа д-р Кръстанова.
Много е мила, предразполага и обяснява много добре. 🌺🌺🌺 Шейново
Виж целия пост
# 365
В Майчин дом само не се следете при Гърчев. Д-р Ибрям има добри отзиви, аз също останах с добро впечатление от него. Не ме е следил, но бях 5 дни на неговия етаж. Има и други добри специалисти но нямам преки впечатления. Гърчев ме следи и направи голям пропуск като не обърна внимание на изоставаща обиколка на коремчето. И е груб и невъзпитан Sweat Smile
Виж целия пост
# 366
+1 за д-р Кръстанова и от мен. Не ме е следила, но се срещнах с нея в Шейново, не съм я избирала в екип. Беше дежурна докато раждах, преглеждаше ме супер внимателно за разкритие всеки път, а в последствие беше и асистиращ лекар на секциото. След това идваше да ме проверява как съм, сменяваше ми превръзките. Тя ме заши и белегът е чудесен, все едно съм оперирана по Щарк. Много съм доволна и при втора бременност бих се следила при нея.
Виж целия пост
# 367
Аз бях при д-р Диков в Майчин дом,в последствие той ми извърши секциото.Не бих казала,че обяснява добре но това не го прави лош лекар.Карах рискова бременност и на моменти бях доволна,друг път не го разбирах. Предишните си бременности карах в поликлиника,така че за мен беше най-добре при него.Както винаги цялата информация си я получавах на фетална морфология и 3D/4D.Като раждах само аз бях при него,повечето бяха при Дяволов.
Виж целия пост
# 368
Здравейте на всички
Имам един въпрос ще се радвам,ако някой може да ми помогне
Бременна съм от скоро не знам точно в коя седмица имам преглед във вторник .
Въпросът ми е нормално ли е един ден да ставам премряла от глад и цял ден гадене и повръщане ,а на другия не усещам глад и не ми се гади ,поне сутринта ..Искам да знам дали е нормално и дали всичко е наред...малко се притеснявам ,защото първите три месеца са най-опасни..кървене нямам поне... Надявам се някой да сподели от личен опит Hug
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 369
Здравей, много жени въобще нямат симптоми, някои имат от доста рано и то много обострени. Вече не си спомням много кога точно беше при мен по седмици, но преди да разбера имах подуване, газове, после вече седмици след като знаех, че съм бременна и дори пулс имаше пък започна да ми се гади, а вече сигурно над месец по-късно и повръщане, което изкарах много тежко до някъде средата на 4 месец. После остана само гадене до края на бременността като в някои дни не ми се яде грам нищо, а други мога да изям човек. Всеки организъм реагира различно на тези хормонални промени. Може да нямаш и никакво гадене, а може като мен за няколко седмици да свалиш 6кг, защото повръщаш от въздуха. Щом нямаш болки и кървене не се притеснявай, бременността иска спокойствие (въпреки че е трудно), чакай си спокойно прегледа и стискаме палци всичко да е наред 🤞. Тялото ти тепърва ще претърпява промени, а ако всичко се развива нормално, то може всякак да реагира на хормоналните пикове, да имаш симптоми, да нямаш, един ден да си супер, на следващия да не можеш да станеш от леглото.
Виж целия пост
# 370
Здравей, много жени въобще нямат симптоми, някои имат от доста рано и то много обострени. Вече не си спомням много кога точно беше при мен по седмици, но преди да разбера имах подуване, газове, после вече седмици след като знаех, че съм бременна и дори пулс имаше пък започна да ми се гади, а вече сигурно над месец по-късно и повръщане, което изкарах много тежко до някъде средата на 4 месец. После остана само гадене до края на бременността като в някои дни не ми се яде грам нищо, а други мога да изям човек. Всеки организъм реагира различно на тези хормонални промени. Може да нямаш и никакво гадене, а може като мен за няколко седмици да свалиш 6кг, защото повръщаш от въздуха. Щом нямаш болки и кървене не се притеснявай, бременността иска спокойствие (въпреки че е трудно), чакай си спокойно прегледа и стискаме палци всичко да е наред 🤞. Тялото ти тепърва ще претърпява промени, а ако всичко се развива нормално, то може всякак да реагира на хормоналните пикове, да имаш симптоми, да нямаш, един ден да си супер, на следващия да не можеш да станеш от леглото.
Здравей
Вече съжалих ,че попитах,защото след това последва голямо повръщане...Joy
Да не говорим,че ми се налага и да работя в това състояние ,чувствам се много отпаднала ,замаяна с постоянно гадене помислих си ,че днес ще ми се размине ,но не...дано не продължи дълго ,а само първите месеци,защото се чувствам отвратително ,завиждам на жени ,които нямат симптоми Grinning
Виж целия пост
# 371
Мен симптомите ме хванаха за гушата 6 дни преди датата на менструацията, която не се случи. Гадене, умора, болка и свиване в гърдите. Имаше дни, в които беше доста по-добре, но генералния ток беше ужас.
Виж целия пост
# 372
Моля ви, дайте съвет за справяне с хемороид, огромен, по време на бременност.
За първи път имам, от вчера, някакъв ужас е, боли, гледам , че и леко кърви като си правя студен компрес... Имам проблеми заради желязото, което приемам и това е резултата.
Притеснявам се да не се възпали нещо, много е неприятно.
Освен студени компреси и бани друго засега не правя, но се притеснявам, че няма да е достатъчно....
Виж целия пост
# 373
Моля ви, дайте съвет за справяне с хемороид, огромен, по време на бременност.
За първи път имам, от вчера, някакъв ужас е, боли, гледам , че и леко кърви като си правя студен компрес... Имам проблеми заради желязото, което приемам и това е резултата.
Притеснявам се да не се възпали нещо, много е неприятно.
Освен студени компреси и бани друго засега не правя, но се притеснявам, че няма да е достатъчно....

Моята майка ми беше разказвала, че при проблеми с хемороиди много й е помогнала баня със смрадлика. В интернет намерих това:
Виж целия пост
# 374
Здравейте отново! Писах пост в групата за болниците, но никой не ме отрази Sweat Smile
Вие тук сте по-бързи... Някоя от вас следи ли си бременността в Майчин дом или Шейново? Може ли да ми препоръчате лекар?
Не съм се следила в Шейново, следи ме лекар от там на друго място, но родих в Шейново и се заговорихме в реанимация с една от акушерките и една майка, която си беше проследявала бременността в техния кабинет за следене на бременност, че е много доволна. Мисля че при д-р Галева се беше следила, а с акушерката се познаваше от записите на тонове 🙂 Което пак си е успокоително, да срещнаш познати лица, дори и когато лекарят ти не е при теб.
А лекарите от Майчин дом мисля че предимно си следят в кабинети другаде.
От там мога да кажа добра дума за доц Сергей Славов, който ми беше втори опериращ на секциото преди 8 години.И той следи във Фемиклиник.Избор на екип ми беше професор Николов, но той мисля че не проследява бременност, или поне аз се следях другаде и накрая ходех само за тонове при него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия