Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 92

  • 23 947
  • 739
# 375
Здравейте, не съм вярвала, че ще пиша в този раздел на форума.
Моята история е следната - инсулинова резистентност, пкя (вижда се от завишени андрогени, иначе имам овулация), но много лекари ми казваха, че решим ли да пробваме за дете ще бъде сложно.
На шега пробвахме веднъж и тестът е с две черти. Хем сякаш го знаех, хем не мога да го повярвам.
Хваща ме неподготвена, защото нито съм ходила на някакви предварителни изследвания, нито нищо.

От години съм на метфогамма, заради ИР.

И сега какво да правя?
Според календара съм в 4 седмица и 5 дни.
Кога да отида на лекар? Трябва ли да търся личната?
Четох назад за препоръките ви да не се хапва сурово месо и мляко, да не се носи тежко, без алкохол и цигари, спирам и с лазерните процедури за епилация.
Имате ли опит с метфогамма по време на бременност? В момента нямам следящ ме ендокринолог, но мисля да отида тази седмица, където има час.

Кога е ок да отида на АГ за да се види нещо?
И къде да отида, при кого?
Виж целия пост
# 376
hechicera_, първо честито! Относно метфогамма, решението е индивидуално и трябва да се вземе с ендокринолог или АГ, който е запознат със случая ви. Добре е да си запишете час предстоящата седмица при ендокринолог, както планирате.

В момента е твърде рано да се види ембрион по време на ехографски преглед, най-много гестационен сак (вижда се като черна точка в стената на матката). Обикновено първият преглед е добре да бъде около 6 - 7г.с., тогава вече може да се види и сърдечна дейност. В случай, че имате болки, кървене или други притеснителни симптоми, тогава отивате веднага, без да чакате седмиците. Добре е да изберете АГ, който има опит с високорискови бременности и/или работа с жени с ендокринни проблеми (ИР, ПКЯ). През личния лекар може да минете само за направление за ендокринолог и АГ за потвърждаване на бременност.

Ако все още не сте започнали прием, то си вземете метилирана форма на фолиева киселина. Обичайната доза е 400 - 800 мкг дневно.

Стиснати палци от мен! 🍀
Виж целия пост
# 377
Здравейте, не съм вярвала, че ще пиша в този раздел на форума.
Моята история е следната - инсулинова резистентност, пкя (вижда се от завишени андрогени, иначе имам овулация), но много лекари ми казваха, че решим ли да пробваме за дете ще бъде сложно.
На шега пробвахме веднъж и тестът е с две черти. Хем сякаш го знаех, хем не мога да го повярвам.
Хваща ме неподготвена, защото нито съм ходила на някакви предварителни изследвания, нито нищо.

От години съм на метфогамма, заради ИР.

И сега какво да правя?
Според календара съм в 4 седмица и 5 дни.
Кога да отида на лекар? Трябва ли да търся личната?
Четох назад за препоръките ви да не се хапва сурово месо и мляко, да не се носи тежко, без алкохол и цигари, спирам и с лазерните процедури за епилация.
Имате ли опит с метфогамма по време на бременност? В момента нямам следящ ме ендокринолог, но мисля да отида тази седмица, където има час.

Кога е ок да отида на АГ за да се види нещо?
И къде да отида, при кого?

Привет и тихичко честито! 🤍
По повод храна - без суши, сурово/недопечено месо, зеленчуците да са измири хубаво, млякото да бъде пастьоризирано, яйцата да са твърди сварени. Относно начина на хранене в интернет има доста препоръки, както и тук.
На лекар АГ може да отидете около 14 дни след закъснение, за да се види как се развива сакчето и къде се намира.
Къде да отидете - аз лично отидох при следящата ми АГ и преди бременността. Нямате ли АГ? Не е нужно от сега да знаете при кого ще раждате (това е идеалния вариант) , аз си избрах в 5 месец. Имате време, не се насилвайте. Може да си запишете час при някой през супердок, ако нямате АГ. Аз лично се следя в Токуда, но там часовете за всички са за след месец, а някои по-големи имена и след 4-5 месеца.
Задължително обаче почвайте прием на фолиева киселина, най-добре метилирана форма - Неофолик мета е добър и бюджетен вариант.
Питайте още, ако имате въпроси, може и на лично. Успех 🌷🍀
Виж целия пост
# 378
Виолетка, Зоя, благодаря ви!

Забравих да напиша, че аз по принцип още от много години съм премала фолиева киселина + мио инозитол, заради ир. Преди инофолик, но му смениха формата и сега приемам ovasense.


Да продължавам ли с него?
Естествено, по закона на мърфи като съм забременяла тотално съм забравила да го пия, защото бяхме на почивка …
Мога ли да пия витамин д и магнезий? По принцип пия магнезий глицинат.
Записах час за ендокринолог.

АГ следящ нямам. Последно бях в токуда при д-р Костадинка Евтимова, мила и добра беше. Не съм случвала на специалист, на който да се доверя за постоянно и редовно посещаване. Не съм имала и някакви проблеми.
Виж целия пост
# 379
hechicera_, честито и от мен! Heart За първи преглед вече са ти казали - хубаво е да изчакаш около две седмици закъснение на цикъла и тогава да отидеш. Можеш да отидеш при гинеколог по твой избор, например при този, при когото ходиш за профилактични прегледи, не е казано, че задължително него трябва да избереш впоследствие за следящ. Ти си решаваш дали да е по Здравна каса или частен преглед. На този първи преглед просто се вижда дали бременността е вътрематочна и дали има ембион, евентуално може да се долови и пулс. Това е общо взето и всеки гинеколог може да направи такъв преглед. От личния лекар можеш да вземеш направление за гинеколог, ако ще ходиш при такъв по каса. След потвърждение на бременността вече ще помислиш за лекар, който да те следи. Можеш да разпиташ приятелки или да видиш темите в този раздел. Също след потвърждението на бременността можеш тук да потърсиш отчетната тема с месеца на твоя термин. На мен много ми помогнаха момичетата от отчетната тема, защото моята бременност не беше планирана и не бях наясно с нищо. Но и тук сме насреща, когато имаш въпроси. За добавките и другите лекарства ще трябва да питаш лекар, защото всеки случай е индивидуален и лекарят преценява според състоянието какво е необходимо.
Виж целия пост
# 380
Аз лично спрях всички добавки, когато видях теста, пиех вит д, б12, магнезий и др. Само фолиева киселина продължих. Лекаря ми пусна впоследствие изследвания и прецени какво да се включи. Вие щом сте с ИР може ситуацията да е друга, нека и ендокринолога каже ( специално за мио инозитола). Хубаво е ендокринолога да има някакъв опит с бременни. Фолиева е хубаво поне 400 мг да пиете на прием.
Препоръчвам си моя лекар в Токуда, но със сигурност няма да има часове в близките две седмици - д-р Леков.
Виж целия пост
# 381
Аз също спрях всичко освен фолиевата киселина след като видях 2-те чертички. След това се наложи постепенно АГ да включи магнезий, желязо, витамин Ц и лекарства за задържане.
Виж целия пост
# 382
Няма никаква нужда да се спират другите витамини освен ако не са витамин А под формата на ретинол. Фолиевата киселина е много важна преди 6 гс.

На запад на много жени изписват метморфин за гестационен диабет и няма проблеми да се пие по време на бременност. Не го спирайте, но говорете с лекар естествено. Между другото, води се, че метморфинът помага за забременяването, някои му викат чудно лекарство заради това.

Честито!
Виж целия пост
# 383
Момичета, благодаря за подкрепата. Записах час за ендокринолог за сряда. Надявам се да пусне някакви изследвания ако е нужно.

Ovasense, който се сетих пак да пия, съдържа фолиева киселина, ще го пия до сряда и вече тогава ще каже лекарката какво да правя.

От сърце благодаря на всяка от вас, която писа, защото съм в голям шок и не искам да направя нещо неправилно или да си навредя. Знам, че е още много рано и позитивния тест не гарантира нищо, но все пак се надяваме всичко да е наред.
Виж целия пост
# 384
Hechicera_, поздравления и успех!
Аз сега съм в шести месец, но когато забременях бях изненадана, тъй като никога не съм предполагала, че ще ми се получи от първата възможност.
Макар да нямам дефинирани проблеми, имам близки приятелки на моята възраст с много сериозни проблеми, които от години правят опити неуспешно. Толкова съм страдала с тях, че някак ми се беше набило в главата, че е много възможно да съм я с генерален проблем, я да се случи извънматочна и т.н.
Та аз реално отидох на първи преглед при АГ на втори-трети ден от закъснението и това, че се видя сакчето в матката много ме успокои.
Бях приготвила и цял списък с какви ли не въпроси - от ядене, витамини, до боядисване на коса и физическа активност.
На твое място бих отишла на някой преглед, даже в частна клиника по-добре, защото обикновено имат по-добро оборудване. Така да мога да получа някакво първоначално насочване за моята ситуация и да мога да дочакам следващия етап с повече спокойствие. Но аз съм си нервачка, вие ако сте по-спокойна - толкова по-добре за вас.  😀
Виж целия пост
# 385
Libraing, благодаря ти, успех и на теб!
Все едно за мен говориш, имам няколко приятелки с репродуктивни проблеми, едната ми е много близка, споделя ми много, колко загуби в ранна бременност, колко неуспешни инвитро опита. Много й съчувствам и сякаш бях приела, че нас ни чака същото.
Виж целия пост
# 386
Здравейте отново!
Писах и в темата за разчитане, ще пиша и тук (за всеки случай Smile ).
Днес си правих кръвен тест, стойността му е 11258 mUI/ml
Тази или другата седмица според Вас да отида на лекар, за да чуя сърцето? По принцип си мислех за другата, но нямам търпение, естествено Sweat Smile
Виж целия пост
# 387
Здравейте отново!
Писах и в темата за разчитане, ще пиша и тук (за всеки случай Smile ).
Днес си правих кръвен тест, стойността му е 11258 mUI/ml
Тази или другата седмица според Вас да отида на лекар, за да чуя сърцето? По принцип си мислех за другата, но нямам търпение, естествено Sweat Smile

Честито!
При мен се чу сърце над 20 000, около 6 гс
Виж целия пост
# 388
Здравейте отново!
Писах и в темата за разчитане, ще пиша и тук (за всеки случай Smile ).
Днес си правих кръвен тест, стойността му е 11258 mUI/ml
Тази или другата седмица според Вас да отида на лекар, за да чуя сърцето? По принцип си мислех за другата, но нямам търпение, естествено Sweat Smile
Според мен си запиши час след 7 г.с ,за да ти е сигурно. Аз днес бях на преглед, в 6 г.с и не се видяха още пулсации. АГ ми записа час след седмица.
Успех ❤️
Виж целия пост
# 389
Благодаря ви момичета!
Аз не мога да се ориентирам в момента в коя би трябвало да съм, честно казано Sweat Smile

Успех и на вас! Revolving Hearts
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия