Моята история е следната - инсулинова резистентност, пкя (вижда се от завишени андрогени, иначе имам овулация), но много лекари ми казваха, че решим ли да пробваме за дете ще бъде сложно.
На шега пробвахме веднъж и тестът е с две черти. Хем сякаш го знаех, хем не мога да го повярвам.
Хваща ме неподготвена, защото нито съм ходила на някакви предварителни изследвания, нито нищо.
От години съм на метфогамма, заради ИР.
И сега какво да правя?
Според календара съм в 4 седмица и 5 дни.
Кога да отида на лекар? Трябва ли да търся личната?
Четох назад за препоръките ви да не се хапва сурово месо и мляко, да не се носи тежко, без алкохол и цигари, спирам и с лазерните процедури за епилация.
Имате ли опит с метфогамма по време на бременност? В момента нямам следящ ме ендокринолог, но мисля да отида тази седмица, където има час.
Кога е ок да отида на АГ за да се види нещо?
И къде да отида, при кого?

За първи преглед вече са ти казали - хубаво е да изчакаш около две седмици закъснение на цикъла и тогава да отидеш. Можеш да отидеш при гинеколог по твой избор, например при този, при когото ходиш за профилактични прегледи, не е казано, че задължително него трябва да избереш впоследствие за следящ. Ти си решаваш дали да е по Здравна каса или частен преглед. На този първи преглед просто се вижда дали бременността е вътрематочна и дали има ембион, евентуално може да се долови и пулс. Това е общо взето и всеки гинеколог може да направи такъв преглед. От личния лекар можеш да вземеш направление за гинеколог, ако ще ходиш при такъв по каса. След потвърждение на бременността вече ще помислиш за лекар, който да те следи. Можеш да разпиташ приятелки или да видиш темите в
).