Нашите кухни - тема 100

  • 36 162
  • 741
# 135
Още един проблем според мен е, че около печката/котлоните е добре и от двете страни да има плот, за да е удобно да се подготвят продуктите или да дръпнете настрана горещ съд. Без плот лично за мен е много неудобно.
Виж целия пост
# 136
Просто не виждам как ще ги наредя по друг начин. Иначе до котлона ще има плот, над съдомиялната.
Виж целия пост
# 137
Дай някаква схема, може да ти дадат други идеи.
Виж целия пост
# 138
Здравейте! Нахлувам в темата с конкретно питане. Наистина ли е много неудобно следното разположение - съдомиялна, фурна, мивка? Една до друга в този ред. Според майстора това пренасяне от мивката към съдомиялната не е ок.

Аз също съм на мнение, че миялната трябва да е близо до мивката. Каква е идеята да ги разделя фурна?
Виж целия пост
# 139
Е, колко да е тая фурма, не е 2 м?! 
Пък колоните не задължително да са върху фирмата.
При мен миялната и мивката не са една до друга, а на около 30 см, има шкаф между тях.
Между фурната и котлоните имам около 1,2 м (фурната е в колона).
Виж целия пост
# 140
Здравейте! Моля, да споделите мнение за кухненска мивка на ъгъл (+ и –)?
Виж целия пост
# 141
Аз съм За, но с уговорката, че ъгловият шкаф би бил Г-образен, а не 5-тоъгълен и без механизми вътре.
Основен плюс за мен е, че такъв шкаф събира много, в същото време канализацията и мивката няма да отнемат от полезно място в редицата.
Пояснявам, че не ми е проблем да "мия" застанала в ъгъла, защото почти не ползваме мивката - имаме ужасния навик да си мием ръцете там, мия продукти или трупам съдове, на високосна да се измие нещо на ръка.
Даже сега повече сега там, тъй като котлоните са ми върху този шкаф. Втора кухня ползвам с кръгло корито без отцетник. При първата нямах миялна и ми беше ОК.

Моята нямаше как да я сложа там поради наличието на коминно тяло. Ако можех да я сложа, щеше да е в ъглов шкаф с две вратички (30-40 см), с ъгъл на отваряне  ~180°.
В момента имам ъгъла един почти Г-образен шкаф (осакатен малко от въздуховода), но с грешката да сложа чупеща се врата - не е ударен вариант, предстои да я модифициране на две отделни.
Виж целия пост
# 142
Чета всички теми за електроуреди, ремонти и всичко за нов дом, предстои и на мен това изпитание, морално и материално.
Та  въпросэт ми е: къде имате монтиран кош за боклук ?
Всичко, което намерих е за шкаф/врата мин 50 см.
Виж целия пост
# 143
Аз съм За, но с уговорката, че ъгловият шкаф би бил Г-образен, а не 5-тоъгълен и без механизми вътре.
Основен плюс за мен е, че такъв шкаф събира много, в същото време канализацията и мивката няма да отнемат от полезно място в редицата.
Пояснявам, че не ми е проблем да "мия" застанала в ъгъла, защото почти не ползваме мивката - имаме ужасния навик да си мием ръцете там, мия продукти или трупам съдове, на високосна да се измие нещо на ръка.
Даже сега повече сега там, тъй като котлоните са ми върху този шкаф. Втора кухня ползвам с кръгло корито без отцетник. При първата нямах миялна и ми беше ОК.

Моята нямаше как да я сложа там поради наличието на коминно тяло. Ако можех да я сложа, щеше да е в ъглов шкаф с две вратички (30-40 см), с ъгъл на отваряне  ~180°.
В момента имам ъгъла един почти Г-образен шкаф (осакатен малко от въздуховода), но с грешката да сложа чупеща се врата - не е ударен вариант, предстои да я модифициране на две отделни.
Аз съм За, но с уговорката, че ъгловият шкаф би бил Г-образен, а не 5-тоъгълен и без механизми вътре.
Основен плюс за мен е, че такъв шкаф събира много, в същото време канализацията и мивката няма да отнемат от полезно място в редицата.
Пояснявам, че не ми е проблем да "мия" застанала в ъгъла, защото почти не ползваме мивката - имаме ужасния навик да си мием ръцете там, мия продукти или трупам съдове, на високосна да се измие нещо на ръка.
Даже сега повече сега там, тъй като котлоните са ми върху този шкаф. Втора кухня ползвам с кръгло корито без отцетник. При първата нямах миялна и ми беше ОК.

Моята нямаше как да я сложа там поради наличието на коминно тяло. Ако можех да я сложа, щеше да е в ъглов шкаф с две вратички (30-40 см), с ъгъл на отваряне  ~180°.
В момента имам ъгъла един почти Г-образен шкаф (осакатен малко от въздуховода), но с грешката да сложа чупеща се врата - не е ударен вариант, предстои да я модифициране на две отделни.




Благодаря! Ще се радвам и на други съвети и мнения!
Виж целия пост
# 144
Вие не давате никакви подробности, и в такъв случай съветите ще са най-общи като тези които пише в Гугъл.
Има значение с какво пространство разполагате, от какъв материал ще е плотът, както писа Desem има значение какъв ще е ъгълът, скосен или нормален и т.н.
Виж целия пост
# 145
Lady April и от "моя " мебелист са добри отзивите за плочите на Рехау. За сметка на това за Феникс пък не му е добро мнението, четох и по чужди форуми реални отзиви, оплакват се че е капризен и се драска, а това че драскотините се заличават лесно не е толкова вярно.
elliee - аз редя директно в миялната и тези 60см не ми се струват проблемни.
При мен, ако го доживея изобщо с нашия строител, миялната ще е срещу мивката, така че по стандартните критерии съвсем срещу правилата.
Виж целия пост
# 146
Вие не давате никакви подробности, и в такъв случай съветите ще са най-общи като тези които пише в Гугъл.
Има значение с какво пространство разполагате, от какъв материал ще е плотът, както писа Desem има значение какъв ще е ъгълът, скосен или нормален и т.н.

Здравейте! Ъгълът ще е скосен, защото си мисля, че ще е по-удобен. Размер на помещението 160/240. Като ми се иска да има фурна, котлон/двойка, мивка, хладилник, съдомиялна. Приемам съвети за плот, разположение на уреди и шкафове и всичко друго, което се сещате. Но, ако това което искам е невъзможно да се изпълни, ще мина на друг вариант.
Виж целия пост
# 147
Чета всички теми за електроуреди, ремонти и всичко за нов дом, предстои и на мен това изпитание, морално и материално.
Та  въпросэт ми е: къде имате монтиран кош за боклук ?
Всичко, което намерих е за шкаф/врата мин 50 см.

Вече не монтирам кошове по вратите. Само проблеми създава. Имам кошове за разделно събиране под мивката. Ползвам тези на Икеа.
Виж целия пост
# 148
В моята кухня, между миялната и мивката имам фурна и шкаф от 30 см.
Всичко си работи добре вече 17 години, с изключение на фурната, която смених, защото ѝ се развали вентилаторът. Мъжът ми си сглобява кухнята, не знам правил ли е нещо специално за защита.
Виж целия пост
# 149
...
Та  въпросэт ми е: къде имате монтиран кош за боклук ?
Всичко, което намерих е за шкаф/врата мин 50 см.
Чекмедже с пуш-отваряне и вътре системата с кофи на икеа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия