Висше образование и студенти в БЕЛГИЯ - тема 2

  • 23 634
  • 486
# 480
Писмата идват по пощата, но също така всеки може да провери он-лайн в myminfin
Виж целия пост
# 481
Добре че обърнахте внимание.
Виж целия пост
# 482
Оххх, сега звънях в НАП. Попаднах на случаен. Според него трябвало тук да се подаде данъчна декларация и нищо да не се декларира в Белгия.
Виж целия пост
# 483
Звънче, в профила на моят младеж има две декларации. В едната няма суми за деклариране и е от миналата година, а в другата има малка сума под формата на възнаграждения за нея не се дължат данъци. Под двете има бутон, натиснахме пуснахме и готово. Само актуализира профила си.  В НАП не съм звъняла.
Виж целия пост
# 484
Звънче, в профила на моят младеж има две декларации. В едната няма суми за деклариране и е от миналата година, а в другата има малка сума под формата на възнаграждения за нея не се дължат данъци. Под двете има бутон, натиснахме пуснахме и готово. Само актуализира профила си.  В НАП не съм звъняла.

Профила в myminfin ли имате предвид?
Виж целия пост
# 485
Звънче, в профила на моят младеж има две декларации. В едната няма суми за деклариране и е от миналата година, а в другата има малка сума под формата на възнаграждения за нея не се дължат данъци. Под двете има бутон, натиснахме пуснахме и готово. Само актуализира профила си.  В НАП не съм звъняла.
В профила на НАП или този в myminfin?

Щото неориентираният (според мен) служител ми обясни, че много съм се била объркала с това
Звънче,
по спомени, има регламент за избягване на двойно данъчно облагане.
И ако живееш в една държава над 0,5 г, т.е. мин 183 дни, декларираш всички доходи (от различни държаваи) и плащаш всички данъци в тази държава. Предполагам, че живеенето се брои от първа адресна регистрация в държавата.
и то не било важало. Толкова беше "компетентен", че първо ме пращаше за пълномощно, за да съм питала от нейно име (5 пъти обясних, че тя си има ПИК и КЕП) и накрая ми каза да сме ходели в клон на НАП с писмото да го покажем и питаме.

Друг служител на НАП: "При положение, че живее повече от 183 дни извън Бг, декларираш там, каквото трябва да се декларира. Тук не се изисква деклариране на доходи, ако няма такива."
Виж целия пост
# 486
my minfin
Извинявайте, че не уточних.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия