Бързи здравословни въпроси и отговори – 53

  • 32 263
  • 743
# 270
Мечото грозде на 5х100 се изпива през деня. Аз варях сутрин, без престой на билката цяла нощ. Полза има. Във всяка доза добавях щипка сода.
Виж целия пост
# 271
Здравейте! От няколко месеца имам един проблем, замислих се, че може някой да има полезна информация, та реших да споделя.

Два месеца след раждането се появи една болка в китките на двете ръце. Ортопед установи теносиновит де кервен и искаше да ме оперира. Направих втора консултация с доцент - мазило, ортези и физиотерапия. До физиотерапията обаче не можах да стигна :/ Вече четири месеца съм с този проблем, като болката съответно се е усилила, а китките ми са леко подути. Другата седмица имам час при друг ортопед, силно се надявам да ми помогне без да стигнем до операция. Притеснява ме упойката, защото кърмя и периодът за възстановяване, няма кой на ми помага с детето,освен мм вечер след работа и уикенда.

Исках да попитам някой тук дали се е сблъсквал с това заболяване, излекувахте ли го или оперирахте? Или пък, ако имате полезна информация, ще се радвам да споделите!

Благодаря!
Виж целия пост
# 272
Аз бях с тендовагинит. Имах момента, в който вече си изпусха чашата от ръката… Пиша Ви
Виж целия пост
# 273
Моята приятелка не се оперира. 3 месеца с шина и физиотерапия. Оправи се.
При мен се спомена за синдром на карпалния тунел. Аз ходих при невролог във Варна практикуващ китайска медицина. С иглотерапия, ток и лазер за 10 дни, като след първия месец вече можех да държа чаша в ръката, а преди това и салфетка не можех. Д-р Нели Димкин. Посещавала съм я за различни неврологични заболявания и винаги лечението е било успешно. Не съм ходила от 2009-2010 г, не знам сега дали все още практикува в града.
При докторката отидох след 2 неуспешни назначени терапии от традиционната медицина и вече прилично изкривена след фрактура на таза и натъпкана с лекарства.
Виж целия пост
# 274
Кумата ми вдига голям човек всеки ден от много години, а последната - съвсем сама, ръцете ѝ бяха много зле. Каза, че ѝ е приложена този вид терапия и сега е добре, и няма болки. Иначе и на нея ѝ предлагаха операция...
Виж целия пост
# 275
Много ви благодаря! Вдъхнахте ми надежда. Д-р Иван Узунов нео клиник е този, който искаше да ме оперира сред преглед от около 2 минути. Споделям, за да избягвате при възможност.
Виж целия пост
# 276
Здравейте,
при профилактични изследвания се установи, че тези показатели от ПКК са завишени, повод ли са за притеснение? Винаги досега са били в норма.
Виж целия пост
# 277
Някой знае ли каква е разликата между АЦЦ и NAC? И двете съдържат ацетил цистеин, разликата е в буквата N на второто.
Виж целия пост
# 278
Някой знае ли каква е разликата между АЦЦ и NAC? И двете съдържат ацетил цистеин, разликата е в буквата N на второто.
Няма разлика
Виж целия пост
# 279
Има голяма разлика в химичната структура и следователно в действието.  N acetyl cysteine е предшественик на глутатион и играе важна роля в неутрализацията на кислородните радикали или има силен антиоксиданетен ефект. АЦЦ е ацетил цистеин е мулолитик т.е. отхрачващо.   

Някой знае ли каква е разликата между АЦЦ и NAC? И двете съдържат ацетил цистеин, разликата е в буквата N на второто.
Няма разлика
Виж целия пост
# 280
Сега на кого да вярвам? На мен ми трябва действието на NAC.
Виж целия пост
# 281
Сега на кого да вярвам? На мен ми трябва действието на NAC.

Обикновено е добре на себе си.

Едно и също е.
Виж целия пост
# 282
Не знам за какво ви е това АСС, но предната ни ЛЛ го наричаше "срам за майстора".
Виж целия пост
# 283
Този "срам за майстора", пулмологът често ми го предписва за втечняване на секрета в дробовете и по-лесно откашляне. АСС  е чудесно лекарство.
Виж целия пост
# 284
Обяснете поне, мисли никой не чете? Да ни стане ясно на всички, ала преди това се информирайте предварително!

Сега на кого да вярвам? На мен ми трябва действието на NAC.

Обикновено е добре на себе си.

Едно и също е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия