Перилни препарати и омекотители - 78

  • 53 222
  • 738
# 615
Ариел прах от всеки супермаркет вади всякакви петна, ползвам универсалния.
Виж целия пост
# 616
Възможно ли е прах Ариел официален внос да е произведен в Турция?
И ако е така, дали ще е същият, както произведеният в Чехия, Румъния и т.н.?

Това видях на опаковката:

Скрит текст:


Напълно е възможно. Там е произведен.
Би трябвало да е същият като чешкото производство. В Румъния вече няма фабрика на P&G.
Виж целия пост
# 617
Възможно ли е прах Ариел официален внос да е произведен в Турция?
И ако е така, дали ще е същият, както произведеният в Чехия, Румъния и т.н.?

Това видях на опаковката:

Скрит текст:


Напълно е възможно. Там е произведен.
Би трябвало да е същият като чешкото производство. В Румъния вече няма фабрика на P&G.
Откага няма.
Имам капсули,произведени октомври мисля.
Виж целия пост
# 618
От 2014.
Виж целия пост
# 619


Взех днес този прах за никакви пари, без да чета нищо, по интуиция, главно заради хубавия аромат и защото разбира се беше евтин. Стори ми се и с лека формула.

Прибирам се, и пуснах пералнята после се зачетох…и се обърках. По състав ми прилича на универсален препарат, а в Гугъл на 4 места го намерих, че го дават универсал и на 4 да бяло.
В крайна сметка за какво е?
Виж целия пост
# 620
Щом има избелваща съставка аз не бих го ползвала за цветно пране.
Виж целия пост
# 621
Щом има избелваща съставка аз не бих го ползвала за цветно пране.

Но е по-малко от 5 % аз и заради това се зачудих.

Имам една кутия от един на който пише изрично универсал.
Трябва да я прочета.
Виж целия пост
# 622
Този Ариел ползвам за бяло и за много светли тъкани. За цветно - не, защото избелва.
Виж целия пост
# 623
5-15% избелители има в  този Ариел.

"Универсален" прах не означава за всякакви цветове. Universal = Vollwaschmittel = пълен, цялостен, т.е „универсален“ препарат, който е проектиран да се справя с всичко в един цикъл. За да бъде „пълен“, той съдържа избелващи агенти, оптични избелители, ензими и т.н.
Заради тези „пълни“ съставки, той не е подходящ за цветно (тъмно) пране. За цветните дрехи немците използват Colorwaschmittel (където липсват избелващите агенти).
Името е традиционно. Навремето са ползвали отделно белина, отделно сапун, добавяли са сода за пране. И като се появява предшественика на съвременния прах, в който всичко е на едно, го наричат Vollwaschmittel или Universalwaschmittel.

Германците си го знаят. Ние не знаехме, но вече знаем.
Виж целия пост
# 624
Не пише да са от 5 до 15
Първото е 5-15% anionique
Oxygen e <5%


Поне кажете дали е хубав или да го шитна на някъде. Все пак само с аромат не се пере.

Много съм възмутен от себе си. Моите дрехи са главно в тъмните нюанси.
Виж целия пост
# 625
Препоръчайте изпитан препарат за яке с гъши пух и пера.
Ако може и съвет за пране,сушене,съсипах вече едно.
Точно градуси,обороти.
Виж целия пост
# 626
Не пише да са от 5 до 15
Първото е 5-15% anionique
Oxygen e <5%


Поне кажете дали е хубав или да го шитна на някъде. Все пак само с аромат не се пере.

Много съм възмутен от себе си. Моите дрехи са главно в тъмните нюанси.

Не се напрягайте, Васил Василев. Не сте сам! В темата за пералните се "похвалих" колко много течни и прахообразни препарати съм купил. Оказа се, според по-горните мнения на мамите, че всички, без един, са за пране на бели и светли пранета. 6 кг. прах какво ще го правя?.....Laughing
Виж целия пост
# 627
В Декатлон продават препарат за пране на пух и пера. Аз съм доволна. Докато бях със старата пералня, която няма програма за такива якета, перях на програма деликатни, 30 градуса, центрофуга 800 оборота. После в старата сушилня ползвах програма за олекотени завивки. Ако нямаш сушилня, слагаш якето върху сушилник, не да виси, като преди това и периодично го разтръскваш.

Васил, аз не бих прала цветно с този прах. И без това в днешно време цветовете лесно избеляват. Бих го тествала няколко пъти за бяло и ако ми хареса, си го оставям.
Виж целия пост
# 628
Не пише да са от 5 до 15
Първото е 5-15% anionique
Oxygen e <5%


Поне кажете дали е хубав или да го шитна на някъде. Все пак само с аромат не се пере.

Много съм възмутен от себе си. Моите дрехи са главно в тъмните нюанси.

Пише. Ingrédients: 5-15% Agents de surface anioniques, Agents de blanchiment oxygénés; <5% Agents de surface non ioniques, Phosphonates, Polycarboxylates, Zéolites; Enzymes, Azurants optiques, Parfums, Alpha-isomethyl ionone, Linalool.

Продай го на колега примерно. И другия пък като купуваш, гледаш да пише color.
Виж целия пост
# 629
Ако ти е по-лесно гледай на опаковката да има и жълт, лилав, син, розов, въобще повече цветове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия